Friday, April 19, 2019

Tetovë, mbrëmë u ar.restua 34 vjeçari nga Xhepçishti-ja arsyeja

Mbrëmë rreth orës 22:20 minuta në Tetovë, policia ka privuar nga liria personin me iniciale R.V. 34 vjeç nga fshati Xhepçishtë i Tetovës. Gjatë kontrollit...

PSP heton se kush i ndihmon Gruevskit të jetoj si “boss” në Budapest

Prokuroria Speciale Publike zhvillon parahetime për ish kryeministrin Nikolla Gruevski lidhur me gjendjen pronësore të tij dhe atë financiare, ka zbuluar prokurorja Katica Janeva...

Bankënotat me emrin e ri, vitin e ardhshëm

Nga fillimi i vitit 2020 në bankënotat prej 500 denarëve do të figurojë emri i ri Banka Popullore e Maqedonisë së Veriut, ndërsa nga...

Vetëv*ritet ish kryetarja e komunës Kisella Vodë

Aktorja Biljana Belicanec Aleksiq është gjetur e vd*ekur mbrëmë në banesën e saj në Shkup. Informacionin për Makfaks e ka konfirmuar edhe MPB. Jozyrtarisht, burime...

Kanë dyfishuar pagat/ Pas Gjermanisë një shtet tjetër shumë pranë nesh ‘’po përthith’’ mjekët...

Shumë prej mjekëve shqiptarë janë larguar nga vendi ynë drejt Gjermanisë. Arsyeja kryesore për largimin e tyre ka qenë pagat e ulëta që janë...

Babai i Arbenit: Zhdukjen e djalit po e përjetojmë shumë rëndë (VIDEO)

Prej më shumë se dy muaj, 33 vjeçari Arben Asllani nga Shkupi rezulton i zhdukur. Ai është ka dalë nga banesa e tij më...

Ky shofer i JSP Shkup është heroi i ditës (FOTO)

Në muajt e fundit ne kemi pasur mendime negative për shoferët apo kontrollorëve ne JSP, kishte pasur komente te llojllojshme. Disa kishin postuar në rrjetet...

Bie nga ndërtesa, ndërron jetë kumanovari në Shkup

Sot në 15:30 në SPB-Shkup është raportuar se rreth orës 13:30 në zonën industriale “Çojlija” afër fshatit Çojli në Shkup, personi N.N. (68) nga...

Kasami godet Imer Selmanin nga vendlindja e tij Saraji

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, nga tubimi i mbajtur sonte në Saraj bashkë me kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela dhe kandidatin për president,...

Zvicër: Ja çka shkruajn mediat zvicërane për humbjen e jetës së Elmedinit nga Reçica...

24 vjeçari Elmedin Asani nga Reçicë e Madhe-Tetovë, ka dashur të ndihmojë gjatë dëmtimit të një gome të veturës dhe gjatë kësaj është goditur...

Lajmet e Fundit!

Arrestohet dhe paditet ish-ministri, dyshohet për spiunim

Një ish-ministër është arrestuar dhe paditur, pasi akuzohet nga qeveria për spiunime, raportojnë burime të brendshme të vendit. Gonen Segev, i cili punoi si ministër...

POLICIA DISIPLINON BALLISTËT DHE VOJVODËT

Në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, sot u organizuan, gjegjësisht u mbajtën dy takimr të veçanta, të grupeve të tifozëve ,,Vojvodët,, dhe ,,Ballistët,,. Në...

Arabi Saudite: Ja si do të njoftohen gratë nga burrat për divorc

Një legjislacion i ri në Arabinë Saudite pritet t’i japë fund praktikës së deritanishme të të mosnjoftuarit të femrave në raste divorci. Duke nisur nga...

Luks dhe siguri, ambasada më e shtrenjtë në botë

  Rreth 1 miliardë dollarë do të shpenzohen për të ndërtuar godinën e re të Ambasadës amerikane në Londër, duke e bërë atë godinën më...

Ambasadori amerikan: Votimi për transformimin e FSK-së, historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se votimi për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës është historik për Kosovën. “Shtetet e Bashkuara...

Më të shikuara!