Friday, August 23, 2019

Një vajzë pesëvjeçare është mbytur në pishinë në një objekt hotelierik në Shkup

Në SPB Shkup mbrëmë rreth orës 21:10 është denoncuar se në pishinë në një objekt hotelierik në Shkup ka rënë një vajzë pesëvjeçare, e...

BLERIM AHMEDI: NUK JAM ARRESTUAR NGA POLICIA (VIDEO)

Zëdhënësi i policisë, Toni Angellovski ka mohuar shkrimet në disa media se është arrestuar vëllai i “El Chekas”, Blerim Ahmedi.Sipas tij, ai ka qenë...

Vesel Memedi del nga koalicioni me LSDM-në, në Gostivar do të formohet shumicë e...

Në mbledhjen e djeshme të këshillit komunal në Gostivar këshilltari i RDK-së ka lëshuar mbledhjen dhe si pasojë, mazhoranca lokale LSDM-BDI ka ngelur pa...

Mësohen emrat e kompanive të bastisura nga Policia Financiare

Policia Financiare ka kryer operacion gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit.Janë bastisur kompanitë që importonin duhanin e dëmshëm dhe të paligjshëm të...

Kjo familje nga Hani i Elezit rrezikon të mbetet në rrugë

Kanë mbetur edhe nëntëmbëdhjetë ditë për të bërë zgjidhje për vendstrehim. Familja pesë anëtarëshe Livoreka nga Hani i Elezit, rrezikojnë të mbeten në rrugë,...

Grafitet anti-BDI arrijnë në vendlindjen e Ali Ahmetit në Zajaz

Grafitet anti-BDI po mbulojnë territoret që janë të banuara me shumicë shqiptare. Pas Tetovës,Gostivarit,Haraçina etj, grafite të këtilla sot janë paraqitur edhe në Kërçovë, vendlindjen...

Nikolla Gruevski me pranga në duar (Video)

Për ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski sot do të vendos gjyqi i Budapestit Se çfarë vendimi do të merret do të mësohet pas seancës,...

Holanda mbetet e shqetësuar për sundimin e së drejtës në Maqedoninë e Veriut

Ligji për Prokurorinë Speciale Publike (PSP) mbetet kriter i rëndësishëm për marrjen e datës për negociatat për anëtarësim në BE. Sipas ambasadorit të Holandës në...

Shqiperia tjetër!

Silvana Beu Nëse të ëndërrosh pak është e rrezikshme, zgjidhja nuk është të ëndërrosh më pak, por të ëndërrosh më shumë, të ëndërrosh gjatë gjithë...

Zhurnal: “Abaz Gjuka” thuaj Ali Ahmetit të mos lejon Luboteni, dhe fshatërat tjera rreth...

Aksionet policore në vendbanimet shqiptare tanimë si duket janë bërë “traditë” në Maqedoninë e Veriut. Sot në orët e para të mëngjesit është zhvilluar...

Lajmet e Fundit!

Festa e Bajramit, moment i përkujtimit të përgjegjësisë shoqërore

Fryma unifikuese e Ramazanit duhet të mbretërojë edhe pas tij, ndërsa filozofia dhe mësimet e këtij muaji të shenjtë duhet të bëhen udhërrëfyes për...

Humanizmi i Halil Kastratit u pengon atyre qe nuk i duan te varferit

Urim Saliu Dikujt mund ti pengoje puna e Halil Kastratit, por para se te dilte hoxha , shume familje s’kishin shtepi banimi, s’kishin banesa, s’kishin...

​Perez: I dua Mbappen dhe Donnarumman te Reali

Presidenti i kampionëve të Evropës, Florentino Perez, ka folur për planet e klubit për të ardhmen. Florentino Perez ka fituar edhe një mandat tjetër për...

Bekim Jashari: Katër familje heqin dorë nga hasmëria

Një akt më fisnik dhe burrëror nuk ka mundur të bëhet ndryshe nga ai i sotmi me rastin e shtrirjes së dorës së pajtimit...

DISA FJALË PËR FEMRËN QË MASHKULLI DUHET T’I MËSOJË!!

– Femra kur hesht para atij që e donë, i vijnë fjalët në formën e lotëve! – Femra në fillim frikohet të të afrohet, dhe...

Më të shikuara!