Thursday, February 21, 2019

Ja si u mbrojtën Thaçi dhe Ibrahimi me fjalët përfundimtare në rastin “Titanik”

Avokati i të akuzuarve, Menduh Thaçi dhe Bedredin Ibraimi, Elver Iseni në fjalët përfundimtare në procesin gjyqësor për rastin e PSP-së “Titanikut 2”, ka...

Sot në ora 16:00 do të bêhet varrimi i Mahir Abazit

Me shumë dhimbje e përjetuam lajmin tronditës për aksidentin tragjik që mori jetën e Mahir Abazit (33 vjeçar) nga fshati Çellopek -Komuna e Bërvenicës...

Gruevski: Plotësohet platforma e Tiranës, do të ndërohet flamuri dhe hymni i Maqedonisë Veriore

Gazetarja: A do të ndërohet flamuri dhe hymni ? Gruevski: Në platformën e Tiranës ishte e paraparë por nuk mund të them diçka sepse nuk...

Gruevski: Jam njeri i lirë në Hungari, Maqedoninë e presin probleme

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, tha se Serbia nuk ka të bëjë fare me vendimet e tij për të kërkuar azil në Hungari. Në intervistën...

Këtë lajm patjetër ta kenë lexuar Milenko Nedelkovski dhe Biljana Vankovska! (FOTO)

Sedati arriti të gjejë udhëtarin që e kishte ndihmuar atë të mbijetonte nën autobusin që u rrëzuaa në Laskarc. Vetëm për të qenë gjallë...

Aksiident i rëndë në rrugën Tetovë-Jazhincë, një person humb jetën dhe një i lënduar

Një banor 50-vjeçar nga fshati Dobrosht ka humbur jeten, ndërsa një femër me lëndime të rënda trupore është transferuar në Klinikën e Shkupit pas...

Kërkohen aktor/e për filmin e parë horror shqiptar në Maqedoni nga regjisori Xhafer Saliu

Shqiptarëve të Maqedonisë Veriore ju mungojnë projektet filmike në përgjithësi por së fundmi regjisori Xhafer Saliu ka vendosur të realizojë një film horror shqiptar...

Takimi Zaev-Ahmeti: Nuk kemi ende emër të kandidatit me të cilin do të dalim...

Takimi i partnerëve të koalicionit Zaev-Ahmeti sapo ka përfunduar. Pas takimit Ahmeti theksoi se nuk kanë marrë asnjë vendim për ndonjë kandidat me të cilin...

Ivanovi fali politikanët, kritikoi dygjuhësinë dhe ndërkombëtarët

Në prag të zgjedhjeve presideniale, deri më tani vetëm një kandidat është i njohur për opinionin, Gordana Siljanovska kandidate e VMRO DPMNE-së e cila...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore...

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm Të lutemi Deri më tash janë identifikuar kufomat...

Lajmet e Fundit!

E çuditshme! Ky është katoliku kosovar i cili sot fali xhumanë, por ja çfarë...

Të gjithë e njohim si Mikel Polici, por emri i vërtetë i tij është Simon Tanushi, shkruan Gazeta NewBorn. Ai javë më parë kishte...

Adelina Tahiri zbulon pamjet e shtëpisë së re

Adelina Tahiri tashmë është martuar zyrtarisht me avokatin maqedonas, megjithatë këngëtarja na ka treguar që në pranverë që tashmë kishte një apartament të ri...

Zbulohen detaje të reja, ja kush është 33 vjeçari i vrarë në Prishtinë dhe...

Policia fillimisht kishte pranuar informacionin për një plagosje dhe në momentin e daljes në vendin e ngjarjes kishte gjetur tri gëzhoja që i përkasin...

Lugano merr talentin shqiptar të Juves

Lugano dhe Juventus kanë lidhur një marrëveshje në lidhje me transferimet e talenteve të reja nga njëra skuadër te tjetra. Lugano ka marrë nga Juventus...

Xhesika Berberi i çmend të gjithë me bukurinë në Coachella

Xhesika Berberi ka pasur një tjetër paraqitje tejet mbresëlënse. Supermodelja shqiptare ka mahnitur të gjithë në festivalin Coachella. Në Indi të Kalifornisë ajo është siguruar që...

Më të shikuara!