Tuesday, February 19, 2019

Aksiident i rëndë në rrugën Tetovë-Jazhincë, një person humb jetën dhe një i lënduar

Një banor 50-vjeçar nga fshati Dobrosht ka humbur jeten, ndërsa një femër me lëndime të rënda trupore është transferuar në Klinikën e Shkupit pas...

Takimi Zaev-Ahmeti: Nuk kemi ende emër të kandidatit me të cilin do të dalim...

Takimi i partnerëve të koalicionit Zaev-Ahmeti sapo ka përfunduar. Pas takimit Ahmeti theksoi se nuk kanë marrë asnjë vendim për ndonjë kandidat me të cilin...

Policia e Gostivarit rrit konrollet e autobusëve në Gostivar

Gjatë vikendit që kaloi (16/17 shkuart) në rajonin e Sektorit për punë të brendëshme Tetovë, është realizuar kontroll-aksion për Alkool, me të cilë gjithësej...

Gjermania kërkon mbi 260 mijë punëtorë në vit

Për periudhën 2017-2035 nevoja për punë në Gjermani do të jetë 1.13 milion punëtorë. Siç është menduar, digjitalizimi nuk është duke reduktuar vendet e...

Shtrenjtohet jetesa në Maqedoni

Në janar të këtij viti, gjithashtu rritje të indekseve të shpenzimeve për jetë është vërejtur edhe tek shërbimet spitalore Qefsere ABDYLI Shkup, 16 shkurt – Shpenzimet...

Alternativa Kombëtare Progresive (AKP) partia e re e Afrim Gashit!?

Partia “Populli” muaj më parë njoftoj opinionin se do të del si partia më e re në Maqedoni. Sot ajo u regjistrua ne regjistrin e...

Ligji për gjuhët, 18 kandidatë në konkursin për Agjencinë

18 persona janë paraqitur në konkursin për drejtorin e Agjencisë për zbatimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve. Megjithatë ende nuk është e qartë...

Takohen Zaev dhe Haradinaj në konferencën e Sigurisë në Munih

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Munih janë takuar Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe homologu i tij kosovar Ramush Haradinaj Në kuadër të...

Vetëm 6 persona udhëtojnë me ”Durmo Tours” prej Shkupit për në Gostivar (Video)

Në deskun e zbrazët për bileta ekipi i 360 shkallë bleu biletë për linjën e rregullt Shkup – Gostivar nga Durmo Tours për termin...

Hasani: Dhamë maksimumin për të shpëtuar pacientin

“Për fat të keq duhet të kumtojmë ndonjëherë edhe lajm të hidhur, shprehim ngushëllime familjes. Pacientin të cilin e trajtua këto tre ditët e...

Lajmet e Fundit!

Nga tetori nuk do të ketë taksë radiodifuzive

Nga muaji i ardhshëm qytetarët e Maqedonisë nuk do të paguajnë taksë radiodifuzive. Kjo pagesë lartohet me ndryshimet në Ligjin për shërbime mediatike audio...

Policia Financiare heton objektet e projektit “Shkupi 2014”

Policia Financiare ka hapur disa procedura parahetimore rreth projektit “Shkupi 2014”, ku do të hetohet edhe ndërtimi i objektit të Arkivit Shtetëror, Muzeut Arkeologjik...

Dhunon dy fëmijët e saj, arrestohet nëna në Gramsh

Një 41-vjeçare ka dhunuar fizikisht dhe psikologjiksht dy fëmijët e saj, duke përfunduar në prangat e policisë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Snosëm të Gramshit...

Kapet në Durrës i dënuari për “trafik droge”

Një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane për “trafik droge”, është vënë në pranga nga blutë e Durrësit. Policia ka bërë arrestimin...

Policia Jep Detaje Për Aksidentin e Mbrëmshëm

Policia e Kosovës ka konfirmuar se mbrëmë, rreth orës 00:57 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku te rreth-rrotullimi kryesor në Prishtinë, ku si...

Më të shikuara!