Saturday, June 15, 2019

Gruevski: Jap dorëheqje nga posti i deputetit

Ish kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati në Hungari, në rrjetin social të tij në ‘Facebook’ shkroi se tashmë ka vendosur të...

Publikimi i bombave të reja, MPB ngre padi penale ndaj personit “El Cheka”

Pas publikimit të bombave të mbrëmshme nga personi i identifikuar si “El Cheka” në profilin e tij në Fejsbuk, dëgjohen shumë nga përgjimet ku...

Edhe PSP i analizon “bombat” e reja

Nga ato pritet përgjigje se a bëhet fjalë për materiale të cilat i posedojnë ose bëhet fjalë për biseda të reja. MPB dje njoftoi se...

Agjenti maqedonas që di shumëçka për rastin e Kumanovës gjendet në Greqi, ja detajet?!

Ish-shefi i njësisë antiterroriste të MPB-së në Maqedoni, D.Vuçkoviq i cili po vuan burg në Greqi, kërkon që të mos ekstradohet në Maqedoni, për...

Në pritje të takimit të rëndësishëm, paralajmërohen ndryshime në qeveri

Kur saktësisht do të fillojnë ndryshimet në strukturat udhëheqëse në nivel ministror, në institucione shtetërore, komuna ku shteti është i përfaqësuar me disa institucione...

INTERPOL i shtang të gjithë me lëvizjen e fundit ndaj Nikola Gruevskit

Prej dy muajsh Interpoli nuk jep asnjë shpjegim për mos lëshimin e urdhër-arrestit ndërkombëtar ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikola Gruevski. Ministria e Brendshme e Maqedonisë...

PSP heton se kush i ndihmon Gruevskit të jetoj si “boss” në Budapest

Prokuroria Speciale Publike zhvillon parahetime për ish kryeministrin Nikolla Gruevski lidhur me gjendjen pronësore të tij dhe atë financiare, ka zbuluar prokurorja Katica Janeva...

Prindi i shqetësuar: “Më morrën djalin në derë të shtëpisë”

Tani më kanë kaluar 2 muaj që Arben Asllani 35 vjeçari nga Çairi i Shkupit, është zhdukur në drejtim të paditur. Babi i tij për...

Lajm i mirë për rrogat e arsimtarëve në Maqedoninë Veriore

Kreu i sindikatës, Jakim Nedellkov edhe një herë kujtoi ministrin e Arsimit, Arbër Ademi se punonjësit në arsim meritojnë paga shumë më të larta...

Nga mesnata çmime më të larta të derivateve të naftës

Benzina nga mesnata do të shitet me çmim më të lart për 2.5 deri në 3 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit rritet për...

Lajmet e Fundit!

Vrau me thikë gruan, denohet me 25 vjet burg shqiptari në Austri

Një shtetas nga kosova është dënuar me 25 vjet burg të enjten në Graz të Austrisë. Ai vrau bashkëshorten me thikë në prezencë të...

Më në fund Khloe Kardashian thyen heshtjen mbi skandalin e tradhtisë së Tristan

Pavarësisht skandalit të tradhtisë nga i dashuri i saj, Tristan Thompson, Khloe Kardashian ka vendosur që të mos i japë fund marrëdhënies së tyre. Pak...

Avioni i qeverisë tashmë mban mbishkrimin e emrit të ri

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot gjatë vizitës zyrtare në Rumani u prit nga kryeministrja e Rumanisë Vorika Dançila. Por, pas aterimit të...

Nëna e Ibrahim Tatlisesit ndërron jetë, e dhimbshme se si qan këngëtari pranë varrit

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke. Këngët e tij janë dëgjuar për vite me radhë nga publiku turk dhe ai i huaj, përcjell ORAinfo. Ai...

Bonucci pasi u fishkëllye në Milano: Nëna e budallait është gjithmonë shtatzënë

Qendërmbrojtësi italian, Leonardo Bonucci, ka reaguar pas pritjes me fishkëllima që i bënë tifozët italianë në San Siro, gjatë ndeshjes kundër Portugalisë, duke thënë...

Më të shikuara!