Monday, July 22, 2019

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Tetovë: Policia vihet në kërkim pas denoncimit për zhdukjen e tre personave

Dje rreth orës 12:50 në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë personi N.T (47) nga fshati Kamjan, ka denoncuar se që nga tetori...

Zaev: Nuk planifikoj të jap dorëheqje – referendumi i suksesshëm, mbi 90 për qind...

Shkup, 1 tetor 2018 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev nuk planifikon të japë dorëheqje nga funksioni, pasi referendumin e vlerësoi si të suksesshëm, në...

I jepet lamtumira e fundit Servet Abdiut

Në varrezat e fshatit Xhepçisht me nderime fetare sot është bërë varrimi i 16-vjeçarit Servet Abdiut nga fshati Xhepçisht i cili dy javë më...

Lajmet e Fundit!

Tetovari që krijoi makinën e parë elektrike (Video)

Makinat elektrike shihen si e ardhmja e automobilizmit. Dhe pjesë e kësaj është edhe një shqiptar. Qerim Loki nga Tetova është i pari shqiptar që...

O ti i cili e falë namazin në punë, dëgjo çfarë shpërblimi ke..

Thote Pejgamberi sal-lAllahu alejhi ue sel-lem: “Namazi me xhemat e ka shperblimin sa 25..” Ndersa ai qe falet ne aren e vet, ne punen...

Zeshkania ‘çmend’ me të pasmet e saj seksi (FOTO)

Stephanie Rao është një modele jashtëzakonisht seksi Stephanie njihet për të pasmet e saj bombastike, të cilat janë si rezultat i palestrës së rregullt. Në Instagramin...

Paraburgim prej 30 ditësh për një shtetas shqiptar te i cili është gjetur armë

Shkup, 21 nëntor – Një shtetasi shqiptar i cili ilegalisht ka qëndruar në Maqedoni dhe te i cili është gjetur armë i është caktuar...

Pozita dhe opozita pajtohen për gjyqësinë dhe Këshillin gjyqësor të Maqedonisë

Grupet punuese të LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së kanë rënë dakord në lidhje me ligjet reformuese për gjyqësi dhe për Këshillin gjyqësor, shkruan Telegrafi Maqedoni. Komisioni Kuvendor...

Më të shikuara!