Monday, April 22, 2019

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Tetovë: Policia vihet në kërkim pas denoncimit për zhdukjen e tre personave

Dje rreth orës 12:50 në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë personi N.T (47) nga fshati Kamjan, ka denoncuar se që nga tetori...

Zaev: Nuk planifikoj të jap dorëheqje – referendumi i suksesshëm, mbi 90 për qind...

Shkup, 1 tetor 2018 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev nuk planifikon të japë dorëheqje nga funksioni, pasi referendumin e vlerësoi si të suksesshëm, në...

I jepet lamtumira e fundit Servet Abdiut

Në varrezat e fshatit Xhepçisht me nderime fetare sot është bërë varrimi i 16-vjeçarit Servet Abdiut nga fshati Xhepçisht i cili dy javë më...

Lajmet e Fundit!

Xhensila Vjen Kaq Ndryshe Nga Muaji i Mjaltit

Xhensila Murtezaj dhe Bes Kallaku janë kthyer nga muaji i mjaltit ka disa ditë. Ajo është një nga këngëtaret më të pëlqyera të publikut si...

Të shtëna në aksin Tropojë-Lekbibaj, dhunohen dy persona

Të shtëna armësh janë verifikuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në aksin rrugor Tropojë-Lekbibaj, në vendin e quajtur "Shkëmbi i Rajzes". Burime...

12-vjeçari me thikë e goditi babain dhe vëllaun e tij

  Një nxënës i klasës së tetë (12-vjeçar) mëngjesin e sotëm gjatë një zënke familjare e ka goditur me thikë babain dhe vëllain e tij. Nga...

Ali Ahmeti shqiptarëve të Malit të Zi ju thotë votoni shqip e shqiptarëve të...

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka ftuar shqiptarët e Tuzit të Malit të Zi që nesër të dalin të votojnë dhe...

Avdiu: Nga vetëdija e ulët e këtij vendi, janë shtyp vik.ti.mat e dhuUnës se!ks!ua.le!

Zana Avdiu: Perdhunimet nuk kane te bejne kurgjo me seksin por me dominimin. Edhe perdhunimet edhe dhuna ne pergjithesi ne te cilin kane monipol burrat...

Më të shikuara!