Monday, April 22, 2019

Të Jemi Të Bashkuar, Ka Ardhmëri Të Ndritur Për Maqedoninë

Ta kalojmë të shkuarën dhe të tanishmen për shkak të së ardhmes së Maqedonisë, porositi kryetari i Qeverisë së Maqedonisë, Zoran Zaev para përkuljes...

Paralajmërohet ndryshimi i ligjit për marrjen e patentë shoferit

Interesimi për marrjen e patentë shoferi vazhdon të jetë i lartë dhe i vazhdueshëm. Gjatë vitit 2018, për patentë shoferë kanë aplikuar 88 mijë e...

Bekim Ramadani, doktor I shkencave të fokloristikës

Profesori dhe muzikologu nga Tetova Bekim Ramadanika doktoruar në , në Institutin e Folklorit “Marko Cepenkov” të Universitetit “Shën Kirili “,.Ai morri gradën “Doktor...

560 mijë Shqiptarë morën lejen e qëndrimit në BE në 10 vjetët e fundit

Në dhjetë vjetët e fundit 560 mijë shqiptarë janë pajisur për herë të parë me leje qëndrimi në vendet e Bashkimit Evropian, sipas të...

AKSIDENT KOMUNIKACIONI NË QENDËR TË TETOVËS

Një aksident trafiku ka ndodhur në bulevardin kryesor të qytetit të Tetovës kur janë përplasur dy vetura edhe atë Golf dhe Passat. Akisdenti ka ndodhur...

Momenti i nënshkrimit të Ligjit për ndryshime kushtetuese

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, pas miratimit të ndryshmeve kushtetuese, ka publikuar foton e momentit të nënshkrim të Ligjit për ndryshimet kushtetuese. “Çasti...

Maqedonia përjashtohet nga Eurovisioni, ja cili është shkaku

Emri i Maqedonisë nuk gjendet në listën e 42 pjesëmarrësve në festivalin e këngës evropiane "Eurovision" për vitin e ardhshëm. Si arsye se pse Maqedonia...

Maqedonia ka rrogat më të ulëta në rajon

Sllovenia është vendi i vetëm i rajonit që ka pagë mesatare mujore më të lartë se 1 mijë euro. Pas Sllovenisë, në listën e vendeve...

Bilborde në Shkup për grushtshtetin në Turqi

Me rastin e shënimit të përvjetorit nga tentativa për grusht shtet në Turqi, e cila ndodhi më 15 korrik të vitit të kaluar dhe...

Zyrtare: Gjendet ne ujrat e Vardarit trupi i vajzes qe sonte rreth ores 19...

Gjendet ne ujrat e Vardarit pa shenja jete trupi i vajzes qe sonte rreth ores 19 ra ne Lum! Një vajzë nga Gostivari ka ra...

Lajmet e Fundit!

Nishani uron Macron për Festën Kombëtare të Francës

Me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Bastijës, presidenti Nishani i ka dërguar një mesazh urimi presidentit francez, Emmanuel Macro. Nishani ka shprehur mirënjohjen...

Tetovë, arrestohen tri femra në një objekt hotelierik

Mbrëmë rreth orës 00, Sektori për Krim Ndërkufitar, të Huaj dhe Ri-pranim, në bashkëpunim me zyrtarët policor nga Stacioni Policor i Tetovës ka kryer...

What Your Fingernails Say About Your Health

Ever wonder why your nails are so brittle, yellow, or otherwise discolored? Though you may not know it, these seemingly harmless symptoms may indicate...

Si të gatuajmë, qepë të mbushura më mish

Eshtë shumë e thjeshtë që të gatuash me paka gjera, ushqime shumë të shijshme. Kjo është një ndër ato receta që secili prej nesh...

Ahmeti: Jemi pranë akordit me LSDM-në që presidenti të jetë shqiptarë (Video)

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se hapi tjetër pas ratifikimit të Marrëveshjes së Prespës janë hapja e negociatave për anëtarësimin në BE...

Më të shikuara!