Monday, July 22, 2019

Sulmohen një polic dhe person i sigurimit

Policë dhe një punëtor i sigurimit janë sulmuar gjatë pastrimit të një rrahje mes dy grupeve të rinjsh që natën e kaluar rreth orës...

SHBA me prani ushtarake në Maqedoni dhe shtete tjera të Ballkanit

Prishtinë, 28 nentor – Një prani ushtarake e përhershme e Shteteve të Bashkuara në Europën Juglindore është e nevojshme për të stabilizuar rajonin, argumenton...

Seanca për shkarkimin e Zvërvlevskit do të vazhdojë nesër

Vazhdimi i seancës parlamentare për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, do të vazhdojë nesër. Kështu tha sot kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi. “Për shkarkimin e...

Borisov kërkon traktat miqësie me Maqedoninë

Kryeministri bullgar, Bojko Borisov e ka cilësuar si jashtëzakonisht të rëndësishëm nënshkrimin e një traktati me Maqedoninë. “Nëse ne nuk nënshkruajmë një traktat miqësie me...

Filloi tërheqja e autobuzit që u aksiidentua, dërgohet për ekspertzë

Sapo ka filluar terheqja e autobusit nga vendi tragjik ku do të dergohet per ekspertize te metutjeshme ne njeren nga kazermat e Shkupit. Mbrëmë rreth...

Izet Zeqiri: Nuk na duhen parti “multi-kulti”, por na duhen parti të forta shqiptare

Shqiptarët çdo herë kanë tentuar që Maqedonia të jetë shtet i qytetarëve dhe etnive të barabarta, ndërsa elitat politike të partive maqedonase tradicionalisht kanë...

Mbështetje Shkupit Në NATO, Kodheli Pret Homologen Maqedonase

Vizita e parë zyrtare e ministres së re të Mbrojtjes së Maqedonisë, Radmila Shekerinska u realizua në Shqipëri e ftuar nga homologia e saj...

Shkollat, çerdhet, klinikat nesër pa ngrohje

Katër shkolla fillore dhe tre çerdhe në komunën Çair dhe Butel, Enti i rehabilitimit të fëmijëve dhe të rinjve, poliklinika Çair, Institucioni i mjekësisë...

Doc.Dr Valon Asani tregon sukseset… (VIDEO)

Në emisionin “Pas mëngjesit” me Arijana IbrahiminDoc.Dr. Valon Asani ka folur për intervenimet që kryhen ne kardiologjinë intervente, metodat me të cilat trajtohen pacientët,...

Përleshje e armatosur në Shkup, ka edhe një viktimë një 38-vjeçar

Personi i cili u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme është D.N (38), bëjnë të ditur nga policia. Sipas informacioneve zyrtare nga MPB, personi i...

Lajmet e Fundit!

Maqedoni, prej nesër makinat duhen të kenë pajisje dimërore, përndryshe do të dënohen

Në qoftë se nuk respektohen rregullat për përdorim dhe mbajtje të pajisjes dimërore në automjete, të cilët janë paraparë në Ligjin për siguri në...

Ja çka ndodhi në zyrën Milikijes, dikush don ta djege komunën e Haraçinës

Një incident i rëndë ka ndodhur në zyrën e kryetares së komunës së Haraçinës dje pasdite. Një person është future në zyrat e komunës...

Goditet banda e grabitësve shqiptarë në Itali

Një grup grabitësish shqiptarë që kryenin vjedhje në krahinat e Ascoli, Fermo dhe Teramo në Itali ka përfunduar në pranga. Stafi i Policisë në Ascoli...

Vuani nga tensioni i lartë? Ja çfarë çaji duhet të pini

Tension i lartë i gjakut (hipertensioni) është njohur si vrasësi i heshtur për dy arsye: shumica e njerëzve nuk e dinë se vuajnë nga...

Kudo mjerim, shqiptarëve iu duhet gjysma e të ardhurave për t’u ushqyer

Në krahasim me një familje europiane, frigoriferi i një familje shqiptare do të dukej bosh shpenzimet për ushqime zënë rreth 44.1% të totalit të...

Më të shikuara!