Thursday, March 21, 2019

Tmerr: Një taksist maqedonas e mbyll një djalosh në veturë, ndërsa jashtë veturës ia...

Një taksist nga Manastiri e ka përdhunuar një vajzë përderisa djaloshin e ka mbyllur në veturë. Incidenti ka ndodhur të premten në mbrëmje rreth...

Fitorja e Edi Ramës dridh Zaevin e Gruevskin (VIDEO)

Fitorja e kryeministrit Edi Rama në zgjedhjet e djeshme ka ndikuar dhe ka nxitur debate edhe në Shkup. Atmosfera e fitores bindëse është reflektuar edhe...

Aksident në fshatin Pirok të Tetovës

Një aksident trafiku me persona të lënduar ka ndodhur rreth orës 00:00 në fshatin Pirok të Tetovës. Sipas burimeve të portalit Telegrafi.mk, mësojmë se vozitësi...

Manastir:Jan vjedhur euro dhe stoli ari

Një autor i panjohur në periudhën nga data 18 e deri më 25 të këtij muaji, ka kryer vjedhje në një shtëpi në rrugën...

Zvicër: Kosovari 21 vjeçar me 142 km/h në zonën 50 km/h

Në kantonin e St.Gallenit, respektivisht në qytetin Oberriet, një Kosovar ka thyer një rekord negativ në shpejtësi. Vetura e tij ka arritur një shprejtësi...

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë, breshëri arrin madhësinë 4 cm në disa zona. Pas ditëve të tëra me temperatura shumë të larta,...

Ky është skenari Ahmeti-Thaçi për presion ndaj Zaevit

Një takim i realizuar mes liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe atij të PDSH-së Menduh Thaçi nxiti debat dhe reagime në opinionin publik në...

PS rritje historike, ja sa deputetë do të ketë, PD humbje katastrofale

Partia Socialiste është pranë një fitoreje historike, kjo dallohet qartë pas numërimit të mbi 20% të votave. Teksa janë numëruar 1127 nga 5362 kuti në...

Dy kirurgët shqiptar nga Saraji- Shkupi vazhdojn me ofertën humane: Për të varfërit dhe...

Dy kirurg shqiptar nga Maqedonia që janë të angazhuar në poliklinikën MERKUR në Saraj të Shkupit thonë pse kanë dashur të bëjnë diçka të...

Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit

Ka rënë tashmë prej disa minutash gongu për përfundimin e procesit në të cilin shqiptarët kanë dhënë notën e tyre për partitë politike. Votimi është...

Lajmet e Fundit!

Nga 1 janari nis regjistrimi i të gjithë shqiptarëve në diasporë

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm ambasadat shqiptare do të bëjnë regjistrimin e të gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë kufijve, njoftojnë mediat shqiptare. Komisioni...

Mosmarrëveshje me gruan dhe nënën e saj, ia vë flakën shtëpisë

Policia në Pejë ka arrestuar një person pasi që pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten dhe vjehrrën e tij janë përleshur në mes veti duke...

Gatishmëria e ushtrisë, 72 orë 750 mijë ushtarë “nën armë”

Strukturat ushtarake e viteve ‘80 lejonte që për 72 orët e para, të mund të bëheshin gati për luftë të paktën 750 mijë njerëz. Nëse...

Në Maqedoninë e Veriut nuk dijnë se si ti shfrytëzojnë fondet e BE-së!

Nga gjithsej 80 miliardë euro në dispozicion nga fondet evropiane, kompanitë vendase përdorën mezi 7.3 milionë euro në shtatë vjet. Procedurat e gjata administrative, kapaciteti...

Kryeinfermierja lë pa fjalë Ramën: Nëse do shtet eja nise nga vendi im i...

Edhe pse kryeministri Edi Rama ka zgjedhur ta nisë i qeshur mëngjesin e tij në rrjetin social Facebook me një artikull të publikuar në...

Më të shikuara!