Sunday, May 19, 2019

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

Komisioni rregullator për energjetikë sot ka shpallur vendimin më të ri në bazë të të cilit lirohen derivatet e naftës . Benzina lirohet për...

Me pasaportë të Maqedonisë mund të udhëtohet pa viza në këto shtete

Sipas indeksit të pasaportës, liri më të madhe për udhëtim nëpër botë kanë gjermanët dhe banorët e Singaurit, të cilët nuk kanë nevojë të...

Maqedoni: Ja çfarë dokumente ju duhen nëse udhëtoni jashtë shtetit me veturë të huaj

Vera është periudha kur shumica e njerëzve vendosin të udhëtojnë jashtë kufijve shtetëror më së shumti me veturë. Nëse edhe ju jeni njëri nga ata...

Tmerr: Një taksist maqedonas e mbyll një djalosh në veturë, ndërsa jashtë veturës ia...

Një taksist nga Manastiri e ka përdhunuar një vajzë përderisa djaloshin e ka mbyllur në veturë. Incidenti ka ndodhur të premten në mbrëmje rreth...

Fitorja e Edi Ramës dridh Zaevin e Gruevskin (VIDEO)

Fitorja e kryeministrit Edi Rama në zgjedhjet e djeshme ka ndikuar dhe ka nxitur debate edhe në Shkup. Atmosfera e fitores bindëse është reflektuar edhe...

Aksident në fshatin Pirok të Tetovës

Një aksident trafiku me persona të lënduar ka ndodhur rreth orës 00:00 në fshatin Pirok të Tetovës. Sipas burimeve të portalit Telegrafi.mk, mësojmë se vozitësi...

Manastir:Jan vjedhur euro dhe stoli ari

Një autor i panjohur në periudhën nga data 18 e deri më 25 të këtij muaji, ka kryer vjedhje në një shtëpi në rrugën...

Zvicër: Kosovari 21 vjeçar me 142 km/h në zonën 50 km/h

Në kantonin e St.Gallenit, respektivisht në qytetin Oberriet, një Kosovar ka thyer një rekord negativ në shpejtësi. Vetura e tij ka arritur një shprejtësi...

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë, breshëri arrin madhësinë 4 cm në disa zona. Pas ditëve të tëra me temperatura shumë të larta,...

Ky është skenari Ahmeti-Thaçi për presion ndaj Zaevit

Një takim i realizuar mes liderit të BDI-së, Ali Ahmeti dhe atij të PDSH-së Menduh Thaçi nxiti debat dhe reagime në opinionin publik në...

Lajmet e Fundit!

Seksi në të zeza, Madison nxjerr gjoksin në rrugë

Ajo është e njohur si një mrekulli për Justin Bieber. Dhe Madison Beer ka marrë gjithë vëmendjen të mërkurën në Kaliforni, derisa po shkonte për...

Serbët ia kthejnë shpinën Vuçiqit edhe në Kosovë, priten protestat e tyre!

“Kah fundi i muajit shkurt edhe në rajonin e Gjilanit do të protestohet. Do të kërkohet dorëheqja e Vuçiq-it dhe të gjithë përfaqësuesve të...

Adelina ka një porosi për të rinjtë që ankohen se nuk ka vende pune...

Adelina Emini ka dhënë një mesazh për të rinjët që po ankohen se nuk ka vende pune në Kosovë. Këngëtarja, Adelina Emini ka qenë e...

Eurodeputeti grek kërkon përgjigje nga Mogherini për azilin e Gruevskit

A do të kërkohet përgjigje nga Hungaria për azilin e Gruevskit, ndërsa nëse pozita e Budapestit ngre pyetje, cilat do të jenë hapat e...

Ramazani, shkollë dhe mësime

Dr.Bashkim ALIU Ramazani është shkollë e madhe në jetën e njeriut, sepse krahas asaj që ndikon drejtpërdrejtë në jetën e muslimanit, i cili këtë veprim...

Më të shikuara!