Thursday, February 21, 2019

Hasani: Dhamë maksimumin për të shpëtuar pacientin

“Për fat të keq duhet të kumtojmë ndonjëherë edhe lajm të hidhur, shprehim ngushëllime familjes. Pacientin të cilin e trajtua këto tre ditët e...

Numri i personave që humbën jetën shkon në 15, Ferdi la dy vajza të...

Ferdi Kaso është viiktima e 15 e ngjarjes tragjike pas rrokullisjes së autobusit që ndodhi në rrugën Shkup – Tetovë afër fshatit Llaskarcë. Ferdi Kaso...

Filipçe: Rritet numri i udhëtarëve në gjendje kritike

Dy nga të lënduarit që gjenden në spitalin “8 Shtatori” të cilët janë me lëndime të rënda në kokë, janë në gjendje kritike dhe...

Taravari: Shumica e pacientëve në gjendje të mirë shëndetësore

Kreu i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, sonte i vizitoi pacientët e lënduar që janë në spitalin “8 shtatori” në Shkup. “Shumica e pacientëve janë...

Zyrtarisht nga aksidenti kanë humbur jetën 14 persona

Në opinion dhe në institucione u shfaq dilema në lidhje me numrin e personave të vdekur, pasi kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari...

Zjarrfiksi nga Shkupi: Në atë momente iu luta Zotit më jep forcë të shpëtojë...

Pamja ishte e frikshme. Erë e gjakut të freskët më erdhi deri tek hunda, por nuk kisha kohë të mendoja për ndjenjat e mia. Në...

Prokuroria: Vozitësi i autobusit nuk ka qenë i dehur

Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike – Shkup bashke me ekipin e MPB-së sot në ora 13:15 kanë mbaruar ekspertizën në vendngjarje të aksidentit...

Erdogan mesazh ngushëllimi për viktimat e aksidentit në Maqedoni

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka shprehur ngushëllime për Maqedoninë e Veriut me rastin e aksidentit të djeshëm fatal në autostradën Shkup-Tetovë, në...

MJEKËT, ZJARRFIKËSIT, BANORËT, E LEHTËSUAN TRAGJEDINË (VIDEO)

Aksidenti tragjik i një nate më parë mori jetën e 14 udhëtarëve, kurse tani 29 persona po kurohen në Spitalin “8 shtatori”, 6 persona...

Përcillet për në banesën e fundit Besim Kamberi

Përcillet për në banesën e fundit Besim Kamberi njëri prej viktimave nga aksidenti tragjik që ndodhi mbrëmjen e djeshme në autostradën Shkup-Tetovë. Ngushllime familjes      

Lajmet e Fundit!

Aleanca për Shqiptarët: Pse jo gjuha shqipe në ushtri?

Departamenti i Mbrojtjes i Aleancës për Shqiptarët ka reaguar kundër ministres së mbrojtjes Radmilla Sheqerinska, e cila refuzon gjuhën shqipe në Armatën e Maqedonisë. Ja...

Hiqni dorë nga këto zakone, shkaktojnë depresion

Një numër i madh njerëzish anembanë globit po luftojnë kundër depresionit, kështu që ka disa kohë që përpiqet të gjenden mënyra të ndryshme për...

Italia kthen 17 mijë emigrantë, shqiptarët mbajnë “rekordin”

Vijon procesi i riatdhesimit të emigrantëve edhe në Itali. Lombardia (3,765) dhe Puglia (4,375) janë edhe rajonet më me shumë riatdhesime të emigrantëve të...

Vdiq në derën e urgjencës, flet babai i 21-vjeçares

Babai dhe gjyshi i 21 vjeçares Xhuljeta Gjeka kanë rrëfyer mes lotëve momentin kur vajza e tyre humbi jetën në hyrje të spitalit të...

Zyrtare: Barcelona transferon edhe një lojtar

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për mbrojtësin Yerry Mina Qendërmbrojtës kolumbian, Yerry Mina ka nënshkruar kontratë katër vjeçare me Barcelonën dhe ka klauzolë 100...

Më të shikuara!