Monday, April 22, 2019

VMRO kërkon që të ndërrohet kryeprokurori Joveski

VMRO-DPMNE ka pyetur publikisht sot se deri ku kanë arritur hetimet për aferën e përgjimeve në Prokurorinë e Përgjithshme, duke kujtuar se vetë kryeprokurori...

Sela sërish regon lidhur me Feta Alimin

Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët sot në Dibër ka mbajtur mbledhje në të cilën është diskutuar për shumë çështje. Mbledhja është zhvilluar pa prani...

Çmimet e benzinës përsëri në rritje

Benzina do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 denarë. Këtë vendim...

Udhëtoi nga Shkupi, policia e kapi në Gjermani

Me 3600 cigare në bagazhin e tij, një kosovar ka dashur të kalojë nga dalja e gjelbër që nuk kanë për të deklaruar mallra,...

Pensione për të gjithë të moshuarit, shtesa për fëmijën e tretë jo për të...

LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme partnerët...

Sela për Menduh Thaçin: Për hir të një të kaluare, që i kam thënë...

Gjykata Penale në Shkup ka marr vendim për rastin “Titanik 2 ”, duke dënuar deputetin dhe njëherazi kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh...

Grubi: BDI-ja nuk heq dorë nga shtesa për fëmijën e tretë (VIDEO)

LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme partnerët...

PSP-ja e Katicës dhe Fatimes për një vit ka harxhuar 3.2 milionë euro

Prokuroria Publike Speciale ka harxhuar 195.3 milionë denarë apo mbi 3,2 milionë euro gjatë vitit 2018. Kjo nënvizohet në raportin vjetor të këtij institucioni. “Realizimi...

Çavkov e dhuron “vilën në Halkidiki” për të shpëtuar

Pas ak.tgjykimit në rastin për ngjarjet e përgj.akshme të 27 prillit në Kuvend, ku ish drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov, e ka fituar dën.imin...

Policia e Maqedonisë zbulon he.roin në një autobus në relacionin Gostivar-Bern

Në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me targa të Zvicrës, që udhëtonte nga Gostivari në Bern të Zvicrës, te ulëset e pasme,...

Lajmet e Fundit!

Gruaja e Agim Ramadanit: Izet Demaj na dëshmoi se ka akoma djem që i...

Bashkëshortja e heroit Agim Ramadanit, Shkuria, po qëndron në shtëpinë e policit të vrarë Izet Demaj. Në fshatin Vrellë të Komunës së Istogut, familja...

Salah sot debuton në Botëror kundër Rusisë, Polonia dhe Kolumbia i zhvillojnë ndeshjet hapëse

Sot, në ditën e gjashtë të Botërorit Rusia 2018 do të zhvillohet tri duele, ku katër skuadra i zhvillojnë takimet hapëse ndërsa dy të...

SHBA-të mbështesin Maqedoninë për reformat

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë ka biseduar në telefon me nënpresidentin e SHBA-së, Mike Pence. Në kumtesën e Shtëpisë së Bardhë që e publikoi...

Droga “fikte” skanerin; arrestohen dy policë dhe dy doganierë

Prokuroria dyshon se ka të tjerë policë që me veprimet dhe mosveprimet e tyre kanë ndihmuar kalimin e 2.5 ton kanabis nga Porti i...

Kjo është rruga e parë në botë e shtruar me panele diellore (Foto)

Franca ka hapur atë që mund të quhet rruga e parë me panele diellore. Segmenti është 1 km gjatësi lineare në një fashat të...

Më të shikuara!