Monday, April 22, 2019

Vëllai i Abdulfeta Alimit: Vëllai im s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri...

Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhu.nuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët...

Sela: E rëndë sot dita Feta, më mirë kurrë mos i kisha hapur sytë

Sot në Gjykatën Penale u shqiptua dënimi për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve iu shqiptuan gjithsejtë 214 vjet burg. Dënimi...

Pas SHBA-së edhe Gjermania reagon kundër deklaratës së Misckoskit

Krahasimi i procedurave të shërbimeve të drejtësisë të Maqedonisë së Veriut me proceset e Nirnbergut është jopërkatës, konsideron Ambasada e RF të Gjermanisë në...

Pepiç: Mos më ndani nga vajza ime

akuzuari Munir Pepiq, i cili sot është dënuar me 15 vjet burg, për rastin e “27 Prillit” ka kërkuar nga gjykata të mos dërgohet...

Çavkov 18 vjet, Abdulfeta Alimi 7 vjet, Durlovski ngelet i lirë

Gjykatësja Dobrila Kacarska në fillim të seancës ka përmendur amnistinë dhe ka sqaruar se vendimi është marrë për 18 persona. Kacarska e ka përmendur edhe...

Përçarjet në BDI, krahu i “luftës” mund të shkëputet (VIDEO)

Krahu i luftës në BDI kërkon llogari nga subjekti për shkrirjen e Sekretariatit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit në ministri. Ish nënkryetari i...

Abdulfeta Alimi dën.ohet me 7 vite bur.g për ngjarjet e 27 prillit!

Me gjithsej 214 vite bur.g për 17 të akuzzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhun.ën në Parlament më 27 prill...

Gati të gjithë ish-krerët e MPB-së kanë përfunduar në bur.gun e Shutkës

Sasho Mijallkov, Mitko Çavkov, Gjoko Popovski, Vlladimir Hristovski, Toni Jakimovski janë ish-drejtuesit e lartë të organeve më të larta të sigurisë në Maqedoninë e...

Persona të panjohur ia marrin veturën 28 vjeçarit nga Bërvenica

Njëzetë e tetë vjeçari B.B. nga fshati Bërvenicë e Tetovës, dje mbërma (13-mars) rreth orës 21.00 ka deno.ncuar se, persona të panjohur ia kanë...

Mickoski nuk i do votat e shqiptarëve (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, u ka bërë thirrje qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut që në mënyrë masovike të dalin më 21...

Lajmet e Fundit!

Wanda Nara sulmon Marottan: Ja çfarë më bëri mua dhe djalit!

E pranishme në emisionin e Mediaset “Tiki Taka”, Wanda Nara, bashkëshortja dhe njëkohësisht menaxherja e Mauro Icardi, ka folur për ndeshjen e Inter, të...

A mund të sëmureni nga diabeti nëse hani shumë ëmbëlsira?

Ekzistojnë dy tipa diabeti – tipi 1 dhe tipi 2. Tipi 1 ka të bëjë pothuajse ekskluzivisht me fëmijët, ndërsa tipi 2 me shtimin...

Alarm për vdekshmërinë foshnjore në Shqipëri, dalin shifrat

Raporti i fundit i UNICEF që jep një panoramë botërore të situatës së vdekshmërisë foshnjore, e nxjerr Shqipërinë të renditur në vendin e 35,...

Prej nesër regjim të posaçëm i qarkullimit dhe këmbësorëve në afërsi të stadiumit në...

Për shkak të Super kupës së UEFA-së, të caktuar për më 8 gusht në stadiumin e futbollit “Arena Telekom” në Parkun e Qytetit në...

Shqiptari merakli, paguan gati 2 mijë franga për tabela të kerrit me numra të...

Amir Kosumi që jeton në Zvicër ka blerë tabelat e vetura, ashtu siç e ka ditëlindjen, dhe i kushtuan 1770 franga Shqiptarët janë të pasionuar...

Më të shikuara!