Friday, April 19, 2019

Ministria e Kulturës Analizë Projektit “Shkupi 2014”

Ministri i Kulturës, Robert Allagjozovski, më 28 korrik formoi grup pune për përpiliminj e një analize për realizimet dhe pasojat projektit “Shkupi 2014”. Qëllimi...

Aksident Tragjik Në Gostivar, Tre Persona Humbin Jetën

Tre anëtarë të një familje nga Kërçova kanë humbur​ jetën​ në një aksident​ të tmerrshëm​automobilistik që ka ndodhur dje rreth orës 19:00 në dalje të Gostivarit. Sipas policisë, dy makina të...

Analisti shqiptar Nga Maqedonia Ka Një Porosi për Ramën

Nijazi Muhamedi Duke marrë shkas nga deklarata e sotme e një drejtuesi të gjoja të një tryeze rreth zbatimit të ashtuquajturës Deklaratë, prapa së cilës...

Motra e Gjen Vëllanë Të Vdekur Në Prilep

Një banore e Prilepit e ka gjetur të vdekur vëllanë e saj në shtëpi, ka informuar MPB. Prokurori Publik dhe ekipi hetues nga Prilepi kanë...

DASMA MADHËSHTORE E FAMILJES LAZAMI QË DO TË MBAHET MEND PËR SHUMË GJATË –...

Familja Lazami nga Leshnica e komunës së Zhelinës ka pasur një gëzim të madh familjarë, pasiqë këto ditë ka organizuar një dasmë madhështore me...

Takohen Thaçi dhe Kasami

Kryetari i Lëvizjes BESA, Dr. Bilall Kasami, zhvilloi një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, z. Menduh Thaçi. Temë e bisedës ishin ngjarjet aktuale...

Fazliu i PDSH-së: Lëshuam Tryezën Sepse Kemi Dallime Të Mëdha Për Zyrtarizimin e Gjuhës...

Bekim Fazilu, përfaqësues nga PDSH-ja, tha se partia e tij e lëshon tryezën sepse kanë dallime të mëdha për zyrtarizimin e gjuhës shqipe, njofton...

Tarifa e Lirë e Energjisë

Për pesë ditë do të dihet nëse amvisëritë do të mund të gatuajnë, të lajnë rroba dhe të nxehin ujë me rrymë të lirë...

Taravari, Ekipet Kanë Zgjeruar Mbikqyrjet Në Simnicë

Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari në një postim në rrjetin social facebook ka thënë se Ministria e Shëndetësisë dhe Komisioni për sëmundje ngjitëse edhe...

Aksident Komunikacioni Në Rrugën Tetovë – Jazhincë

je rreth orës 16.30 në rrugën regjinale Përshevcë-Jegunovc, ka ndodhur një aksident komunikacioni në të cilin 19-vjeçari A.R nga fshati Tearcë, duke drejtuar veturën...

Lajmet e Fundit!

Ambasadorja e Britanisë së Madhe i thotë Mogherinit: Mos e pengoni Kosovën për liberalizimin...

Përfaqësuesja e Britanisë së Madhe në OKB, Karen Pierce ka përkrahur fuqishëm Kosovën për liberalizimin e vizave. Karen Elizabeth Pierce i drejtohet Mogherinit dhe i...

Ish-kryeministri pranë rikthimit në pushtet

Në zgjedhjet e përgjithshme të Italisë në mars, fituesi më i madh me gjasa do të jetë Silvio Berluskoni, një ish-kryeministër emri i të...

Dua Lipa ka një mesazh për të gjithë botën

Ajo po tregon talentin e saj, jo vetëm në muzikë, por edhe në aktrim. Dua Lipa i bashkohet personazheve të zgjedhur të UNICEF-it për...

Lajme të këqija! Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni seks

Britanikët thuhet se bëjnë seks gjatë gjithë jetës plot 5,778 herë. Cilado qoftë historia që qëndron prapa dhomës suaj të dhomës së gjumit, mungesa...

Ministri gjerman: Mos e bëni këtë nëse dëshironi të punoni në Gjermani

Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer është shprehur se ata persona që fshehin identitetin do të humbasin leje qëndrimin dhe do...

Më të shikuara!