Thursday, February 21, 2019

No posts to display

Lajmet e Fundit!

Akuzë penale kundër Zaev për shkak të emrit të ri të Maqedonisë

Partia e vogël jashtëparlamentare Levica ngriti akuzë penale kundër kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev për shkak të bisedimeve me Greqinë rreth emrit të ri. Siç...

Tërmeti në Shqipëri dridhi edhe Maqedoninë

Tërmeti me intensitet prej 5.2 shkallëve që në orën 11:01 dridhi Shqipërinë, është ndjerë edhe në Maqedoni, sidomos në pjesën perëndimore të vendit. Raportet e...

E rrahën për shkak te një statusi në Facebook

Tridhjetë e gjashtë vjeçari nga Prilepi u sulmua për shkak të statusit në Facebook, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme. Sipas buletinit policor, një orë...

“Nihani” shfaqet shumë më ndryshe

Neslihan Atagul cilësohet si ndër femrat më të bukura e cila karakteristikë të kësaj bukurie ka origjinalitetin.Rolet kryesore janë gjithmonë të rezervuara për të...

Shpërthim në fabrikë fishekzjarresh, të paktën 47 viktima

  Një shpërthim që ndodhi në një fabrikë fishekzjarresh pranë kryeqytetit indonezian Xhakarta, ka lënë të vdekur të paktën 47 vetë dhe ka plagosur dhjetëra...

Më të shikuara!