Monday, August 19, 2019

Çfarë duhet t’i mësojë një i rritur një adoleshenti?

Gjëja e parë, që i duhet mësuar adoleshentit, është: pse është bukur të jesh djalë, apo vajzë dhe çfarë është ajo karakteristikë vetëm e...

Lajmet e Fundit!

Situatë alarmante në Itali, shikoni çfarë ndodh!

Italia është pushtuar nga moti i keq ditët e fundit. Në shumë zona ka përmbytje, ndërsa në të tjera probleme nga reshjet e shumta...

Ja sa vetvrasje ka pasur vjet në rajonin e Pollogut

Gjatë vitit të kaluar në rajonin e Pollogut kanë ndodhur nëntë vetëvrasje, apo dy më pak se në vitin 2016, prej të cilave 6...

Prej nesër regjim i ri rrugor në Strugë

Duke filluar prej datës 01.05.2018 e deri në datën 30.06.2018 do të filloj regjim i ri (i përkohshëm) i trafikut në rrugët e qytetit...

Maqedonia ka rrogat më të ulëta në rajon

Sllovenia është vendi i vetëm i rajonit që ka pagë mesatare mujore më të lartë se 1 mijë euro. Pas Sllovenisë, në listën e vendeve...

Nusja e futbollistit të Arsenalit në dimi e jelek

Ajo shkëlqen e veshur si një nuse tradicionale kosovare Një ndër çiftet që mjaft shpesh janë pjesë e mediave rozë padyshim që janë futbollisti...

Më të shikuara!