Monday, August 19, 2019

Mësuesja e shqipes dhe traditave shqiptare në Karakut të Ukrainës

Natalia Kircheva është mësuese e gjuhës shqipe në shkollën e fshatit Karakurt në lagjen Bolgard të Odessa, Ukrainë, ku shqiptarët dhe banorët e tjerë...

Lajmet e Fundit!

Kendall Nxjerr Këmbët e Gjata !

Ajo ka qenë pjesë e ngjarjeve të mëdha të modës në botë, të cilat e kanë bërë të jetë një nga supermodelet më të...

Beatrix Ramosaj mbet ‘Pa ndjenjë’ (FOTO)

Ka kohë që I ka munguar skenës muzikore shqipe. Por, tani, për gjithë fansat e saj, Beatrix Ramosaj e ka gati këngën dhe klipin e...

ZAEV: Nuk garantojmë asgjë për shqipen në Kushtetutë

Komisioni për Çështje Kushtetuese miratoi tekstin e draft-amendamentit që parashikon ndryshimin e emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut. Me...

Si të mbillni lule në shtëpi dhe të zbukuroni oborrin apo ballkonin tuaj

Hapi i parë është që të planifikoni mbjelljen e lules me kujdes duke siguruar mjedisin më të mirë për rritje, në varësi të llojit...

Reshje të borës në Kodrën e Diellit dhe Mavrovë, dukshmëri e zvogëluar në disa...

Komunikacioni në vend po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Reshje të borës me intensitet të dobët ka në Mavrovë dhe në Kodrën e...

Më të shikuara!