Thursday, April 18, 2019

No posts to display

Lajmet e Fundit!

Mediat italiane thonë se janë arrestuar disa pjesëtarë të UÇK-së, të lidhur me qarqet...

Një grup kriminal është shkatërruar nga policia italiane që merrej me trafik emigrantësh dhe trafik armësh. 17 persona janë vënë në pranga në Palermo dhe...

Njëzet e pesë karateist në Salzburg, kërkojnë pikë

Klubet e Karatesë nga Maqedonia për raundin e tretë të garave në Premier Ligën e Karatesë evropiane kanë paraqitur 25 karateist. Këtë fundjavë nikoqir...

Marrëveshja e Ohrit futet në Preambulën e Kushtetutës

Marrëveshja e Ohrit futet në Preambulën e Kushtetutës. Kryeministri Zoran Zaev tha se vendimet e KAÇKM-së zëvendësohen me Manifestin e mbledhjes së parë të...

“Valbona”, perla e alpeve të Shqipërisë, në dorë të aligatorit Bashkim Ulaj

Oligarku Bashkim Ulaj nuk pyet as për protestat e banorëve të Tropojës dhe as për thirrjen e BE, por është i vendosur për të...

Bullgarët kushtëzojnë Shkupin: Nuk pranojnë emërimin “gjuha maqedonase”

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev iu është përgjigjur deklaratave të fundit të zyrtarëve të lartë të Bullgarisë, lidhur me pohimet e tij për gjuhën...

Më të shikuara!