Monday, August 19, 2019

Flamuri Amerikan Në Mes Të Tiranës në vitin 1920 !

Nga Ilir Ikonomi Flamuri është varur mes dy ndërtesave, njëra prej të cilave (djathtas) është spitali i Kryqit të Kuq amerikan. Flamuri ka 48 yje,...

Vjedhje Në Fshatin Odër Të Tetovës

Pesëdhjetë e gjashtë vjeçari N.M. nga fshati Odër i Tetovës dje reth orës 9 ka raportuar vjedhje e cila është kryer në shtëpinë e...

Ky është aktori më i paguar në botë

Mark Wahlberg është zyrtarisht aktori më i paguar në botë për vitin 2017. Ylli i Hollywood në 12 muajt e fundit ka fituar 68 milionë...

Si e vlerësuan njëra-tjetrën Nexhmije Pagarusha dhe Vaçe Zela?

Nuk mund të dalin asnjëherë në peshore, sepse të dyja janë figura që kanë hyrë në historinë e kulturës dhe artit shqiptar. Njëra me zërin...

Gjermania e Mbështet Maqedoninë Drejt BE-së

Zëvendëskryeministri për çështje europiane Bujar Osmani në një takim që ka pasur sot me ministrin shtetëror për Evropën në Ministrinë e Punëve të Jashtme...

Elvis Vazhdon Të Fitojë Miliona

Elvis Presley kishte vdekur më 16 gusht të vitit 1977, por 40 vjet më vonë ai po vazhdon të fitojë miliona dollarë. Sipas Forbes, ai...

Historia e Valles Së Osman Takës

Vallja e Osman Takës e vitit 1973 në Festivalin Folklorik të Gjirokastrës Vallja çame e Osman Takës është një valle tradicionale popullore e shqiptarëve të...

Maasikas: Çelësi për raport të jashtëzakonshëm nga KE-ja është në Shkup

Mundësia për raport të jashtëzakonshëm për Maqedoninë dhe rekomandim të pastër për negociata varet nga vlerësimet e KE-së. Çelësi për atë është në Shkup,...

Nuk ka paraburgim për deputetin Ejup Alimi

Seanca e Gjykatës së Apelit për ankesat e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) ka përfunduar duke mos caktuar masën e paraburgimit për Ejup Alimin, deputet...

Femrat që emancipuan Maqedoninë shqiptare

Rrëfimi për emancipimin e femrës shqiptare në Maqedoni është një histori e veçantë, fare pak e njohur për publikun. Në një shoqëri që për pjesën...

Lajmet e Fundit!

Shihni sa e bukur duket Egzona në këtë foto

Bashkshortja simpatike e këngëtarit Albatrit Muqiqi, Egzona Brahimaj është mjaft aktive në rrjetet sociale me postime të ndryshme. Janë të shumta foto që ajo publikon,...

Fotografia e shoferit të kamionit pas aksidentit të tmerrshëm që shkaktoi në Gjilan

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjilanit, Jetish Maloku ka deklaruar se sipas dysh.imeve të para të aksidentit në Gjilan ku mbeti 1 person i...

Dua Lipa bën pite, Merita Halili këndon në Amerikë (VIDEO)

Asnjëherë më parë një emision në Amerikë nuk ka frymuar shqip kaq shumë, sa episodi i radhë i “The Untitled Action Bronson Show”.Action Bronson,...

Nesër fillon llogaritja verore e kohës

Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, prej sonte ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon...

Goditet 1 nga grupet kriminale më të fuqishme, 8 në pranga

Tetë persona, të dyshuar si pjesë të një grupi kriminal në Elbasan janë arrestuar mbrëmjen e sotme. Burime thanë se gjatë aksionit, që ende vijon,...

Më të shikuara!