Saturday, June 15, 2019

Profesori shqiptar ofendon rëndë Shaqirin: Zoti nuk i do injorantët kur flasin arabisht, blej...

Profesori shqiptar në Paris, Nezir Kraki pasi ekipi ku luan edhe futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri fitoi Ligën e Kampionëve, e ka kritikuar këtë të...

Hoxha Halil Kastrati faleminderon Hfz Ramadan Azirin imamin e fshatit Gërçec që pajtuan 2...

Qofshi faqebardhe te dy palet Falenderimi i takon Zotit per kete pajtese pas 15 viteve Me te vertete u ndjeva shume i gezuar dhe shume i...

Nëna e vetme me 7 jetimë, jetojnë si në mesjetë. Ushqehen me hithra të...

“Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Kamiçan të Elbasanit. Është një histori e pabesueshme ajo rrëfehet nga 7 fëmijët jetimë të familjes Muça. Pranvera...

Në muajin e Ramazanit, politikani provokon myslimanët, shkel me këmbë dhe gris Kuranin (Video)

Lideri i një partie të së djathtës ekstreme në Finlandë në përpjekje për të tërhequr votuesit islamofobë, ka grisur një kopje të Kuranit në...

TRANSPLANTIMI I NJË ORGANI TË JO MUSLIMANIT NË TRUPIN E MUSLIMANIT

Jusuf el-Kardavi Nuk ka pengesë që të bëhet transplantimi i organit të jo muslimanit në trupin e muslimanit,sepse organet e trupit nuk cilësohen me besim...

Kryeministri kanadez merr pjesë në iftar

Kryeministri i Kanadasë, Justin Pierre James Trudeau përtej seriozitetit dhe maturisë që ka për shkak të detyrës së tij, shpesh zgjedh të bëhet një...

Shkolla fillore Egg e vizitoi xhamine e Wetzikonit

Me 23 Maj 2019, njezet nxenes nga shkolla fillore Egg ne Wetzikon(Primarschule Egg-Wetzikon ), kantoni i Cyrihut (Zvicer) te udhehequr nga arsimtari Thomas Rūegg,...

Marrja e va.ksi.ne.s pika-pika permes gojes, a e prish agjerimin?

Kam një pyetje: Për nesër nxënësve të klasës së nëntë iu kanë thënë se do t'i marrin pikat e vaksinës, do tua çesin në...

Profesoresha nga Shkupi i përgjigjet Arbana Xharrës: Jo vetëm në iftar, por edhe në...

Profesoresha në Universitetin e Tetovës, Gjyla Çeliku i është përgjigjur gazetares Arbana Xharra, e cila ka kritikuar traditën e shtrimit të iftareve të përbashkëta. “Jo...

Hoxha modest dhe i thellë i Bogovinës së Tetovës Hafiz Sali efendi Misimi

Shkruan: Hafiz Metin Izeti Hafiz Sali efendiun e Bogovinës për herë të parë e kam takuar në periudhën kur mësoja leximin e Kuranit pranë hoxhës...

Lajmet e Fundit!

Perez ‘dridh’ botën e futbollit me këto dy transferime

Real Madrid po përgatitet për dy transferime të mëdha gjatë verës. Sipas ‘AS’, Real Madrid janë të gatshëm të ndërhynë në treg gjatë afatit...

Rama promovon turizmin malor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama prej kohësh i kushton një vëmendje të veçantë promovimit të turizmit, ku herë pas herës publikon artikuj të mediave...

Avokado parandalon kancerin e lëkurës dhe prostatës

Që të keni një trup të shëndetshëm, duhet dhe të keni një orar të ngrënjes së ushqimit. Megjithatë, asgjë s’mund të ju ndihmojë nëse ushqimi...

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar.

Në një vend ku shqiptarëve u mohohen dhe u dhunohen të gjitha të drejtat e tjera elementare të njeriut, në një kohë kur ende...

Tetë Arsye Pse Ndihemi Pa Energji

Lodhja e plotë, molisja dhe mungesa e energjisë mund të jenë shenja të gjendjeve të ndryshme shëndetësore. Përveç punës së tepërt dhe gjumit të pakët,...

Më të shikuara!