Sunday, August 25, 2019

ELVIS NACI DHE SHQIPTARËT E ZVICRËS BËHEN “ENGJËJT E EDLIRËS”, I DHUROJNË SHTËPI

Elvis dhe Fatma Naçi kanë udhëtuar drejt Beratit për të takuar Edlirën dhe fëmijët e saj. “Edlira është një vajzë e re me dy...

HISTORIA E EDLIRËS ME DY JETIMË: KAM VETËM 20 LEKË PËR BUKË

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News 24 ka transmetuar këtë të premte historinë e Edlirës me dy fëmijë jetimë në qytetin e Beratit. Edlira...

Halil Kastrati në Maqedoninë e Veriut, fillon ndërtimi i disa shtëpive në këto komuna...

Ajo qe ne e pame sot ishte shume e rende. Perhajr nisja e ndertimit te shtepive Ne sot ishim ne Maqedonin e Veriut, konkretishte ne...

Ajola Xoxa mbulohet me shami: Me Zotin gjithmonë në zemër (Foto)

Ajola Xoxa, gruaja e kryebashkiakut Veliaj është mbuluar me shami. Ajo ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet e veshur me një fustan...

UBISHZ dhe BISHZ: Urimi i përbashkët i Fitër Bajramit

Në emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit Unioni i Bashkësive Islame Shqiptarë në Zvicër (UBISHZ) dhe Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër (BISHZ) njoftojnë komunitetin musliman shqiptarë që...

Profesori shqiptar ofendon rëndë Shaqirin: Zoti nuk i do injorantët kur flasin arabisht, blej...

Profesori shqiptar në Paris, Nezir Kraki pasi ekipi ku luan edhe futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri fitoi Ligën e Kampionëve, e ka kritikuar këtë të...

Hoxha Halil Kastrati faleminderon Hfz Ramadan Azirin imamin e fshatit Gërçec që pajtuan 2...

Qofshi faqebardhe te dy palet Falenderimi i takon Zotit per kete pajtese pas 15 viteve Me te vertete u ndjeva shume i gezuar dhe shume i...

Nëna e vetme me 7 jetimë, jetojnë si në mesjetë. Ushqehen me hithra të...

“Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Kamiçan të Elbasanit. Është një histori e pabesueshme ajo rrëfehet nga 7 fëmijët jetimë të familjes Muça. Pranvera...

Në muajin e Ramazanit, politikani provokon myslimanët, shkel me këmbë dhe gris Kuranin (Video)

Lideri i një partie të së djathtës ekstreme në Finlandë në përpjekje për të tërhequr votuesit islamofobë, ka grisur një kopje të Kuranit në...

TRANSPLANTIMI I NJË ORGANI TË JO MUSLIMANIT NË TRUPIN E MUSLIMANIT

Jusuf el-Kardavi Nuk ka pengesë që të bëhet transplantimi i organit të jo muslimanit në trupin e muslimanit,sepse organet e trupit nuk cilësohen me besim...

Lajmet e Fundit!

Bebe Rexha me dy projekte të reja muzikore

Bebe Rexha dita-ditës po shënon suksese të mëdha në industrinë e muzikës botërore. Momentalisht është një nga këngëtaret më të kërkuara dhe më të pëlqyera,...

Erjona Dzemaili, sfilon në “Prishtina Fashion Nights”

Ajo nuk është vetëm bashkëshortja e Blerim Dzemailit futbollistit me origjinë shqiptare që luan për Zvicrën por është njëkohësisht edhe një nga femrat më...

Xhensila Myrtezaj “tronditë” me fotografitë e saj të fundit

Pas pluhurit që ngriti dasma e saj me Bes Kallakun, ajo prapë ka vendosur që të mos u lëshoj rend të tjerëve për diskutim. Xhensila...

Tetovari sulmumon polloicët tek zjarrfiksat për shkak se ja kanë ngritur veturën

Policia e Tetovës ka ngritur padi penale kundër T.B 44vjeçar nga Tetova, për shkak të bazave të dyshimit për kryerje të veprave penale sulm...

Aksioni policor në Llaskarcë i pasuksesshëm, banorët të shqetësuar

Në mëngjes policia në komunën e Sarajit, afër fshatit Llaskarcë ka realizuar aksionin me çka ka ndaluar veturën “Land Rover”, por personat në të...

Më të shikuara!