Thursday, February 21, 2019

No posts to display

Lajmet e Fundit!

Dita e Alfabetit, ditë jo pune për shqiptarët në Maqedoni

Dita e Alfabetit Shqip – 22 nëntori (e mërkurë), është ditë jo pune për shqiptarët në Republikën e Maqedonisë, njoftoi Ministria e Punës dhe...

Vrasje e katërfisht në Glumovë:Vëllai vret vëllain dhe dy djemt

Vrasje e katërfishtë në Gllumovë: Dorasi vret vëllain, dy djem të vëllezërve dhe veten. Në Gllumovë . Dorasi, Shaban Sulejmani fillimisht e ka vrarë vëllun...

Shikojeni se si një shqiptar parandalon sulmiin e armatoosur në një diskotekë në Francë

Mbrëmë pas ndërrimit të moteve shumë persona ishin mbledhur për të festuar në një diskotekë në Avallon të Francës. Por, pas orës 04:00 dikush kishte...

Arda Turan largohet nga Barcelona për te ky klub

Mesfushori i Barcelonës Arda Turan pritet të largohet në SHBA sipas Daily Mail. Klubi me të cilin turku po zhvillon bisedime duket se është...

Kusht i ri për marrjen e kredive

Nga viti i ardhshëm, qytetarët do të marrin vlerësim personal për kredi. Ai do t’iu ndihmojë më lehtë të marrin kredi, nëse kërkojnë, ndërsa...

Më të shikuara!