Thursday, February 21, 2019

Rojtarët e identitetit- “Burra të fjalës” (VIDEO)

Rojtarët e identitetit- “Burra të fjalës”   Rojtarët e identitetit- “Burra të fjalës”

Historia rrënqethëse: Varfëria e familjes shqiptare, fëmijëve u bie të fikët sepse s’kanë çfarë...

Historia rrënqethëse: Varfëria e familjes shqiptare, fëmijëve u bie të fikët sepse s’kanë çfarë të hanë. Një rast që bërtet për ndihmë është historia e...

Shumë statistika ka në Gjermani, por mungojnë ato për numrin e xhamive

Të duket e habitshme në një vend që kujdeset kaq shumë për statistika dhe e do rregullin si Gjermania, që askush nuk e di...

“Pyetje Ramazani”

PYETJA: Kam harruar ta bëj nijet në syfir, a më quhet agjërimi? PËRGJIGJA: Esselamu alejkum. Së pari më lejoni të sqaroj rreth nijetit në syfir, ngase e...

Një “Shpërndarje” ty nuk të kushton asgjë, për Blerondin është shpresë për jetë!

Blerond Maraj nga Peja është diagnostifikuar me Tumor ne hunde, probleme me zemer dhe epilepsi. Blerondit i nevojitet trajtim jashtë vendit. Duke pasur parasysh se kjo...

FITON NË KAZINO, MË FTON NË IFTAR

Pyetja: Unë jetoj në Zvicër dhe këtu e kam edhe familjen më të gjërë. Nji kushërir i afërt, i cili ka një firmë për rregullim...

UBISHZ: Urimi me rastin e Fitër Bajramit

Në emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit Unioni i Bashkësive Islame Shqiptarë në Zvicër (UBISHZ) njofton komunitetin musliman shqiptarë që jeton dhe vepron në Zvicër se...

Kushte të rënda dhe me sëmundje, ish-ushtari i UÇK-së bëhet me shtëpi (Video)

Me rastin e foemimit te Ushtrise sone ne ja beme nje surprize nje banese te re Veteranit te lufte Bekë Beka nga komuna e...

Apel për ndihmë, Arbri i vogël vuan nga leukemia, çdo minutë e humbur ia...

Urgjente Apel për ndihmë! 8 vjeçari nga Gjakova Arber Hoti vuan nga Leukemia Acute dhe është duke luftuar për jetën. Arberi ka nevojë për ndihmën tonë,çdo minutë...

A mund të përdoret uji i kanalizimeve për abdes ?

VENDIMI I PESTË PASTRIMI (Abdesi, Guslli, etj.,) ME UJIN E KANALIZIMEVE PAS FILTRIMIT AKADEMIA E FIKHUT ISLAM (TË DREJTËS ISLAME) PRANË LIGËS SË BOTËS ISLAME I tërë...

Lajmet e Fundit!

Çfarë u tha Kryeministri Zaev familjarëve të të vrarëve të rastit “Monstra”?

Javorja Fokus bën të ditur se Goran Naqevski, babai i Aleksandrit, njërit nga pesë të vrarit në liqenin e Smilkovës, ka folur para gjykatës,...

Osmani me pasardhësen e Angela Merkelit në Gjermani, ka një porosi për Kosovën!

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Annegret Kramp-Karrenbauer e cila nga sot ështëemëruar kryetare e re e partisë CDU. Përmes një...

12 arsye fantastike pse duhet të jeni në lidhje me një mësuese

Unik beson se të gjithë ne duke u rritur kemi pas ndonjë mësuese që e kemi simpatizuar më shumë. Një mësuese përvec njohurive të...

Ish kryeministri Gruevski i prin protestës së opozitës

Lideri i VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski është rreshtuar i parë së bashku me protestuesit duke kërkuar lirimin e të arrestuarve deputet, funksionar të cilët akuzohen...

Xhansu me një film të ri

Xhansu është një nga personazhet më të dashura të një prej telenovelave më të ndjekura turke në Shqipëri, “Fate të kryqëzuara”. Bëhet fjalë për...

Më të shikuara!