Thursday, February 21, 2019

Halil Kastrati i dhuron banesë shkupjanit i cili që 5 vite qëndron i palëvizshëm...

Hoxha dhe humanisti i mirënjohur Halil Kastrati, sot i ka dhuruar çelësat e një baneseje të re, shkupjanit Enver Saliji. Enveri qe pesë vite nuk...

Një “Shpërndarje” ty nuk të kushton asgjë, për Blerondin është shpresë për jetë!

Blerond Maraj nga Peja është diagnostifikuar me Tumor ne hunde, probleme me zemer dhe epilepsi. Blerondit i nevojitet trajtim jashtë vendit. Duke pasur parasysh se kjo...

Halil Kastrati i bën me shtëpi katër familje

Humanisti Halil Kastrati ka gëzuar sot edhe katër familje në komunën e Dragashit. E gjithë kjo falë angazhimit të tij dhe shumë bamirësve të cilët...

Mbrëmje Kur’anore në Zvicër (FOTO)

Në Zvicër është organizuar mbrëmje Kur’anore ku organizator ishte bashkësia islame fetare e bosnjës në Zvicër. Gjithashtu kishte edhe shumë shqipëtar dhe të huaj të...

Studim: Islami brenda këtij shekulli bëhet feja më e madhe në botë

Feja është ende një pjesë integrale e shumë shoqërive moderne, duke ndikuar në ligjet dhe sjelljet e njerëzve, si dhe mënyrën se si besimtarët...

TATIMI DHE ZEQATI

Fetvaja nr.145 (2/26) Keshilli Evropian per Fetva dhe Gjurmime Pyetja: Kur një person e shet një patundshmëri, ligji i tatimeve e obligon që të paguaj tatim...

Elvis Naçi: Së pari jam shqiptar e pastaj hoxhë (VIDEO)

Këtë javë n’Kosovë Show i ftuar ishte Elvis Naçi.Gjatë emisionit ai tha se fillimisht ndihet shqiptar e pastaj imam.Një nga teologët më të mirë...

Elvis Naçi filmohet duke luajtur futboll me Lorik Canën në ambientet e një qendre...

Bamirësi Elvis Naçi dhe futbollisti Lorik Cana janë filmuar duke luajtur futboll në një qendër tregtare. Të dy duken të lumtur, teksa i pasojnë topin...

“Më thonë fëmijët dua bukë, çfarë t’u jap unë”, klithma e nënës së vuajtur...

Emisioni “Stop” në Tv Klan u ka bërë apel biznesmenëve dhe qytetarëve që të kontribuojnë për të ndihmuar familjen Norja në lagjen “Shahinaj” të...

Halil Kastrati e bën me shtëpi të re Bill Klintonin

Halil Kastrati vazhdon të mos ndalet për të ndihmuar familjet nevojtare që janë me gjendje të rëndë ekonomike. Ai e dhe sot ka dhuruar çelësat...

Lajmet e Fundit!

RASHEL KOLANECI, MILIONA ARSYE TË FORTA PËR TA DASHURUAR !

Rasheli, vajza që shoqëron Ermalin çdo të shtunë në emisionin e tij së fundmi është komentuar shumë në media dhe një përshtypje për të...

Video tregon momentin kur makina kap 347 km/h

Jo rrallë herë mund të vërehen në autoban makina që lëvizin me shpejtësi marramendëse. Megjithatë, ky McLaren i tipit 570S, i cili posedon ndërrues shpejtësish...

Ky është shqiptari i parë i punësuar në Samsung

Studenti i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisë në Prishtinë, Durim Klaiqi, është punësuar në kompaninë e njohur botërore, Samsung,...

Ezani thirret edhe tek muri Kinez…

Ezani thirret edhe tek Muri Kinez Në një video të postuar në rrjetet sociale shihet një grup që ishte aty prezent kishte thirrur ezanin në...

Bukuroshet shqiptare që u martuan me miljonerët e huaj

Ky vit duke se ka lenë i mbushur me gëzim për vipat shqiptarë, shumica e të cilëve janë fejuar, martuar apo bërë me fëmijë...

Më të shikuara!