Monday, April 22, 2019

Masar Krasniqi, shqiptari që ndërtoi xhami në Zelandë të Re (VIDEO)

Në vitin 1950, në moshën 19 vjeçare Masar Krasniqi, emigroi nga Kosova drejt Zelandës së Re, me të vetmin qëllim që në çdo kohë...

Halil Kastrati me aktorin tetovar si dhe donatorin te ”Jetimat e Ballkanit” (FOTO)

Halil Kastrati me aktorin tetovar si dhe donatorin te ”Jetimat e Ballkanit”. Halil Kastrati ne rrjetin e tij social facebook ka postuar nje fotografi ku...

Sot iu fal xhenazja vik.timave të Zelandës së Re

I VETMI FAJ I TYRE PSE ISHIN MUSLIMANË Sot iu fal xhenazja viktimave të Islamofobisë; Të pa fajshëm si loti i fëmisë; Në një heshtje totale...

Vd.iq heroi i cili tentoi të ndalojë terr.oristin që vr.au 49 myslimanë të premten...

Naim Rashid, burri i cili u mundua ti heq ar.mën nga duart terr.oristit Brenton Tarant (28) gjatë kohës së mas.akrës në xhami në Zelandën...

UNIONI I BASHKËSIVE ISLAME SHQIPTARE NË ZVICËR

Komunikatë Unioni i Bashkësive Islame Shqiptare në Zvicër dënon sulmin terrorist ndaj xhamive në qytetin Christchurch, si dhe shpreh ngushëllime të sinqerta për familjarët e viktimave,...

Halili shumë i emocionuar, merr dhuratën më të bukur ndonjëherë

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një...

Dobite e fjales “InshaAllah” në dashtë Zoti! Ja arsyet së përse duhet ta përmendni!

Shpesh dëgjoni njerëzit duke e përmendur Krijuesin. Ata zakonisht e thonë këtë në formë të fjalive si: “Allahu të begatoftë!” apo “Në dashtë Allahu”, “Insha’Allah”...

Foto e ditës: Katër motra binjake në të njëjtën kohë u bënë hafëze

Motrat Dina, Dima, Susan dhe Razan al-Shiniti nga fshati Palestinez Tubit Um afër Jerusalemit, u bënë hafëze disa muaj më parë. Edhe pse Palestinezët janë...

Dy shqiptarë nga Gostivari hapin restorant pa birra në Munih: Me zotin para, po...

Në lagjen Laim të Munihut, para dy muajve është hapur restoranti As, me pronarë Sadri Osmanin dhe Sabit Muslin nga Gostivari. Edhe pse gjendet...

Esra Iljazi nga Kumanova është arkitektja më e mirë në Maqedoni dhe krenohet me...

Me rastin e ditës ndërkombëtare të mbulesës FRI ka organizuar manifestim shkencor dhe kulturor në Kumanovë, ku janë ndarë edhe shami falas. Poashtu janë...

Lajmet e Fundit!

Për shtatë vite Maqedoninë e kanë lëshuar 1207 mjekë

Në shtatë vitet e fundit Maqedoninë e kanë lëshuar 1207 mjekë. Shumica prej tyre kanë qenë mjek të rinj deri 35 vjet, moshë e...

Kim Kardashian kopjon stilin e këngëtares shqiptare?

Para 3 ditësh, Kim Kardashian pozoi në një tavolinë pokeri me bashkëshortin e saj dhe ciftin John Legen – Chrissy Teigen. Atë ditë, e...

Brenda shtëpisë 33 milionë euroshe të aktorit shqiptar (Video)

Jim Belushi është një ndër aktoret e parë dhe më të suksesshmit në botën e hollivudit. Aktori shqiptar është shfaqur në dhjetëra projekte filmike...

Për pak sa nuk sulmohet fizikisht Edi Rama nga deputeti Flamur Noka (Video)

Seanca e sotme plenare filloi më kërkesën deputeti të PS-së Erion Braçe, i cili kërkoi një interpelancë me ministrin e Bujqësisë Niko Peleshi. Braçe...

Pas provokimit, tifozët e Juventusit kërcënojnnë me jetë vajzën e Simeones (FOTO)

Të mërkurën në mbrëmje, Juventusi u mposht nga Atletico Madridi me rezultatin 2-0. Te goli i parë, trajneri i Atleticos, Diego Simeone bëri veprimin...

Më të shikuara!