Sunday, July 21, 2019

OPERACIONET PLASTIKE

Vendimi nr.113 (7/24) Këshilli Evropian për Fetva dhe Gjurmime vendosi si vijon: I-Mbrojtja e bukurisë dhe zbukurimi është nga objektivat e legjislacionit islam. Allahu i Madhërishëm...

I vr.au 50 vetë në xhami për hir të dashurisë? Zbulohet arsyeja e madhe...

T.err.oristi i të.rbuar që vr.a.u të paktën 49 persona në su.lmin ndaj dy xhamive në qytetin e Christchurch në Zelandën e Re, shkroi se...

Su.lmi terr.orist në Zelandën e re, rrëfimi i një mbijetuari: shpëtova vetë, por një...

Një nga të mbijetuarit e sulmit terr.orist në Zelandën e Re, Mustafa Boztas, e përshkroi gjithë çfarë ai përjetoi gjatë su.lmit që ndodhi në...

Mërgim Mavraj: Ika nga Greqia sepse aty nuk kishte xhami për tu falur

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për formën...

Fëmija i varfër i kërkon bukë, Elvis Naçi nuk i mban dot lotët.. (Video)

Historia e familjes Kishta ka tronditur publikun, pasi u transmetua të premten e kaluar në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”. 6 frymë në mëshirë të fatit...

Një burrë në Australi goodet me veturë dyert e xhamisë dhe fyeen besimtarët

Një person 23-vjeçar është arrestuar nga policia australiane pasi e ka përplasur veturën e tij në portat e një xhamie në Queensland dhe i...

Kryeministrja e Zelandës së Re me lot përqafon familjarët e viiktiimave që vd.iqën në...

Jacinda Andern, kryeministrja e Zelandë së Re, është lutur në xhami bashkë me familjarët e vikt.imave që vd.iqën të premten nga su.lmi ter.rorist. Me shami...

Masar Krasniqi, shqiptari që ndërtoi xhami në Zelandë të Re (VIDEO)

Në vitin 1950, në moshën 19 vjeçare Masar Krasniqi, emigroi nga Kosova drejt Zelandës së Re, me të vetmin qëllim që në çdo kohë...

Halil Kastrati me aktorin tetovar si dhe donatorin te ”Jetimat e Ballkanit” (FOTO)

Halil Kastrati me aktorin tetovar si dhe donatorin te ”Jetimat e Ballkanit”. Halil Kastrati ne rrjetin e tij social facebook ka postuar nje fotografi ku...

Sot iu fal xhenazja vik.timave të Zelandës së Re

I VETMI FAJ I TYRE PSE ISHIN MUSLIMANË Sot iu fal xhenazja viktimave të Islamofobisë; Të pa fajshëm si loti i fëmisë; Në një heshtje totale...

Lajmet e Fundit!

Dita botërore pa duhan, numrat që duhet të dini

Çdo minutë, rreth 11 milionë duhanpirës në botë konsumojnë një cigare dhe 10 persona vdesin për shkak të duhanit. Duhani regjistron një xhiro vjetore me...

Disa fotografi të nxehta të Fjolla Morinës!

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina di të shfaqet mjaft provokuese Ajo me format e saj trupore arrin të marrë vëmendjen e të gjithëve. Morina është...

Autoritetet greke publikojnë identitetin e pedofilit shqiptar

Autoritetet greke kanë publikuar foton dhe identitetin e pedofilit shqiptar të arrestuar në ishullin Rodos. Ai është i akuzuar për pedofili. 55-vjeçari shqiptar Sulo...

Hoxha Halil Kastrati faleminderon Hfz Ramadan Azirin imamin e fshatit Gërçec që pajtuan 2...

Qofshi faqebardhe te dy palet Falenderimi i takon Zotit per kete pajtese pas 15 viteve Me te vertete u ndjeva shume i gezuar dhe shume i...

Kjo shtëpi kushton 1 milion dollarë dhe arsyeja do t’ju befasojë

Ky vendpushim mjaft i thjeshtë dhe i zakonshëm mund të duket një banesë modeste në pamje të parë, por çmimi i saj është rreth...

Më të shikuara!