Thursday, February 21, 2019

Aktiviteti i promovimit të librave në Xhaminë e Reinachut

Me 1 Shkurt 2019, ne Xhamine e Reinachut (AG)- Bashkësia Islame Shqiptare, ne nje atmosfere te ngrohte dhe vellazerore u be promovimi i dy...

Halil Kastrati do të ndërtojë edhe 51 shtëpi në Mitrovicë

Një gjë duhet ta kuptojmë: “Pushtetet që nga pas lufta e deri më tani, popullin e Kosovës e kanë lënë të varfër!”. Por ajo...

Apel për ndihmë, Arbri i vogël vuan nga leukemia, çdo minutë e humbur ia...

Urgjente Apel për ndihmë! 8 vjeçari nga Gjakova Arber Hoti vuan nga Leukemia Acute dhe është duke luftuar për jetën. Arberi ka nevojë për ndihmën tonë,çdo minutë...

Enis Bardhi i bashkohet Halil Kastratit, dhurojnë një shtëpi nënës Shahe (FOTO)

Gezimi i jetimit E gezofshi shtepine e re Nene Shahe Hasani me vjeher dhe dy femijet nga Podujeva u bene me shtepi te re Me ne...

Krasniqi godet kritikuesit e Halil Kastratit: Vetëm ata që nuk kanë kulm mbi kokë...

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka goditur kritikuesit e humanisitit të madh shqiptar, Halil Kastratit. Krasniqi me anë të një postimi në Facebook, ka shkruar se...

Kërkohet ndihmë për shërimin e Omer Arifit

Ai është vetëm nëntë muaj dhe ka pasur dy operime të cilat rezultuan pa sukses. Omer Arifi nga fshati Llapjan i Novobërdës ka nevojë për...

Flaka Surroi sulmon Halil Kastratin: Kurrfarë bamirësie nuk është ajo të cilën e përcjellin...

Publicistja Flaka Surroi ka sulmuar Halil Kastratin për aktivitetin e tij bamirës që po e zhvillon çdoherë në praninë e kamerave. Surroi pa përmendur emra,...

Katër jetim me nënën e tyre u bënë me banesë të re (FOTO)

E gezofshi banesen e re Kater jetim me nenen e tyre u bene me banese te re. Ketij gezimi ju bashkua policia e Gjilanit dhe...

KOMPENZIMI PËR ABORT

Fetvaja nr.26 (6/2) Pyetja: Dëshiroj ta dijë, Hirësia e juaj, sasinë e të hollave të cilën duhet ta paguaj për abort të fetusit para se...

U akuuzua se kishte xhup qindra euro, Elvis Naçi tregon çmimin (FOTO)

Imami Elvis Naçi pak javë më parë është kryeqëzuar me komente pasi kishte veshur një xhup, që sipas shumë komenteve kushtonte qindra euro. 800, 900...

Lajmet e Fundit!

Putin kërkonë të vendosen policët serbë në Kosovë

Presidenti rus Vladimir Putin tha në Beograd se qëndrimi i Rusisë ndaj Kosovës është i qartë – Moska është në favor të një zgjidhjeje...

I dënuar 7 vjet burg për vjedhje me dhunë, ekstradohet nga Gjermania

Ekstrdohet nga gjermnia në drejtim të Tiarnës një përson. Në njoftimin e policisë së shtetit thuhet se: Interpol Tirana ekstradon 1 shtetas shqiptar, i...

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël ( VIDEO)

Lionel Messi dhe Luis Suarez kanë treguar edhe gjatë pushimeve që janë një dyshe e madhe e futbollit dhe se kanë një telepati të...

Dorina Mema tregon trupin bombastik!

Dorina Mema është modelja e njohur shqiptare e cila shquhet për pamjen e saj seksi dhe shumë të ushtruar. Pasi është modele fitnesi, ajo reklamon...

Aksioni antidrogë në Vlorë, një gomone u kap, një tjeter i iki policisë

Policia e Vlorës arrestoi gjatë ditës së djeshme 6 përsona të lidhur me trafikimin e drogës nga ky qytet. Gomonia e cila u sekuestrua...

Më të shikuara!