Saturday, June 15, 2019

Dogani, I Ofendon Rëndë Kosovarët Që Jetojnë Në Kosovë, Nuk Lë Gjë Të Zezë...

Kryetari i Shoqatës Kaçanikase ”Diaspora’, Kadri Dogani, ka ofenduar rëndë qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë në Kosovë.Ai me fjalët me të rënda ka...

Kosovari vr.et gruan e tij në Gjerman

i55 vjeçari kosovar ka vr/arë gruan e tij duke e goditur me thike në një park në qytezën Künzell të Gjermanisë.Gruaja u pIagos aq...

Pse po ‘hakmerret’ Kosova ndaj Shqipërisë? Bllokohen 8 autobusë me pasagjerë shqiptarë në doganën...

Janë bllokuar prej pesë orësh 8 autobusë me pasagjerë të linjës Bajram Curr-Kosovë-Tiranë , të nisur nga Shqipëria drejt Kosovës në doganën e Morinës....

Çfarë Pritet Të Ndodhë Me Emigrantët, Qeveria Gjermane Merr Vendimin Drastik

Në rrugë këtë projekt e vuri Ministria Federale e Brendshme nën drejtimin e Horst Seehoferit (CSU). Projekti i tij parashikon që në të ardhmen të...

Thaçi: Samiti i Parisit t’i hapë rrugë marrëveshjes me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përjavshmen franceze “L’Express”, ka folur për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, pritjet për...

Kongresisti Eliot Engel: Tri qëllimet e jetës time janë Amerika, Izraeli dhe shqiptarët (...

Aktivisti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Harry Bajraktari, ka rrëfyer detaje interesante për kongresistin amerikan Eliot Engel. Z. Bajraktari thotë se kongresisti...

Ky është 25 vjeçari nga Kosova i cili ndërroi jetë në Gjermani

Një 25 vjeçar ka humbur jetën gjatë ditës së premte në Gjermani. Liridon Shahini nga Prishtina ka pësuar një aksident fatal me minibager, ndërkohë...

Denoncim i fortë/ Ndërron jetë njeri nga 2 bodygardët që shtypi eskorta e Ramës…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë një tjetër denoncim paraditen e sotme, këtë radhë që prej kryeministrin Edi Rama. Berisha shkruan se ekskorta e Ramës është...

Hakmerret Serbia, ja çfarë iu bëri këtyre kosovarëve mbrëmë

Mbrëmë e një autobus me kosovarë që po udhëtonte drejt Sllovenisë është su’lmuar në afërsi të Beogradit. Autobusi thuhet se është su’lmuar me një...

Angela Merkel jep lajmin e madh për vendet që kanë rrogë të ulët, sa...

ideja e Merkelit është të standardizojë vendet në një standard të vetëm, të lidhur me koston e jetesës në vendet e BE-së. Gjatë një konference...

Lajmet e Fundit!

I shpallur në kërkim për tentativë vrasje, arrestohet

Policia e kryeqyteteit ka munduur të përmbyllë më sukses një operacion ku ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim për vepra...

Flet Ali Ahmeti për 20 përqindëshin

Partitë shqiptare larg unifikimit për largimin e përcaktimit 20 për qind për gjuhën në Kushtetutë. Derisa pushteti thotë se rëndësi kanë proceset integruese, opozita...

Prej nesër regjim i ri rrugor në Strugë

Duke filluar prej datës 01.05.2018 e deri në datën 30.06.2018 do të filloj regjim i ri (i përkohshëm) i trafikut në rrugët e qytetit...

Ja si e tradhëtova burrin sa ishte në Zvicër, lidhja me.. Kështu ndodhi ngjarja?

Një rrëfim jo i zakontë është ai për një grua nga rrethi i.., që tradhtoi burrin, teksa ai ishte në Zvicër. Gruaja po jetonte vite...

Çifti nga Londra flet për idenë e solidarizimit me familjen e policit i cili...

Duke marrë shembull fondet e ngjashme në Angli, çifti kosovar, Valmira dhe Valon Llabjani, kanë ndërmarrë të njëjtën nismë, atë për themelimin e fondit...

Më të shikuara!