Sunday, February 17, 2019

Arrestohen dy shqiptarë në Britani, i gjetën në makinë 81kg kokainë

Dy shqiptarë janë shpallur fajtorë për akuzën e trafikut të drogës . Ata janë shpallur fajtor të premten e 28 shtatorit nga gjykata e...

Identifikohet shoferi që humbi jetën në Rrugën e Kombit

Identifikohet shoferi i trajlerit që humbi jetën në Rrugën e Kombit sot. Ai quhet Nikoll Gjoni, 42 vjeç. Trajeri u përmbys pranë fshatit Kolsh, duke...

Ska më pritje për vizë drejt Gjermanisë

Në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në...

Shqiptari hero në Belgjikë, gjesti i tij mrekulloi botën

Është quajtur akt heroik ndërhyrja që shqiptari nga Kosova, Andi Krasniqi 23 vjeç bëri të martën në qytezën De Panne, në Belgjikë. Edhe pse rrezikoi...

Ky është Valoni që vdiq duke punuar në ndërtimtari

Valon Berisha mbeti i vdekur pasi ra nga kati i tretë i një objekti në Fushë Kosovë 30 vjeçari, Valon Berisha nga Vasileva e Drenasit...

RENEA i rrethoi shtëpinë, i moshuari iu hap zjarr me ‘Shotgun’ për të mbrojtur...

Detaje të reja janë zbardhur nga përplasja me armë zjarri mes forcave të RENEA-s dhe banorëve në fshatin Remas të Divjakës. Mësohet se një...

E burgosur dhe e dhunuar për 10 vjet, historia e pabesueshme e shqiptares në...

Një rast tjetër dhune në familje vjen nga provinca e Vareses në Italinë fqinje, aty ku një grua shqiptare gjeti pas 10 vjetësh kurajën...

Çfarë fati! Një arrestim gabimisht e bëri shqiptarin milioner nga shteti Italian

Një shqiptar në Itali tashmë nuk ka asnjë nevojë të punojë, pasi vetë shtetit italian e bëri atë të pasur. Bëhet fjalë për Arjan...

Vrau tragjikisht të riun në Dibër, kush është autori i krimit

Policia e Dibrës ka shoqëruar disa persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me vrasjen e të riut, mbrëmjen e kaluar. Mësohet se viktimë...

34-vjeçari krah Ramës, nga sportist në deputet me Lamborghini në parlament

Deputeti më i ri i Kuvendit të Turqiaë, Kenan Sofuoğlu ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të shkuar në Kuvend. Ai ka gjetur...

Lajmet e Fundit!

Ngjarje e rëndë në Karaçevë: Djali gjen nënën e mbytur në pusin e fshatit...

Shaban Azizi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit ka thënë se akoma nuk dihet nëse është vetëvrasje apo jo mirëpo, sipas...

Më Ftoi Për Seks Disa Herë Dhe Shkova, Por Ajo Është…..?!

Një djalë i ri është vënë përballë një situate e cila e lëndon dhe tashmë nuk di se si të dalë prej saj. Ai është...

Humbja e pritur e LDK-së

LDK-ja pësoi fiasko. Dhe, kjo ishte humbje e pritshme. Por, kjo humbje nuk është fundi i botës për këtë parti, dikur zëmadhe. LDK-ja është...

Konfirmohet vdekja e kampionit të kërcimeve nga “Ura e Fshajtë”

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka njoftuar për vdekjen e Sali Riza Gërqinës, trupi i të cilit...

Marrëveshja LSDM-VMRO, çka humbin dhe çka fitojnë shqiptarët

Dy partitë më të mëdha maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë arritur një marrëveshje të përbashkët për koordinim në fusha të caktuara për të ardhmen. Edhe...

Më të shikuara!