Sunday, August 18, 2019

Aksident tragjik – Vdes punëtori shqiptar, plagoset rëndë i vëllai

Një shqiptar ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është plagosur rëndë pasditen e kësaj të enjte në Torino të Italisë, raportojnë mediat lokale. Viktima...

Vetura aksidenton motoçikletën

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çastesh në rrugën “Luan Haradinaj” në Prishtinë. Në aksident janë përfshirë një veturë dhe një motoçikletë ku sipas...

Ky është i riu nga Lipjani që ndërroi jetë në aksidentin e sotëm në...

Sot në mesditë, në magjistralen Suharekë-Shtime, përkatësisht te Giri në Suharekë, ka ndodhur një aksident me fatalitet, ku humbën jetën tre persona. Në aksidentin që...

Si ndodhi aks.id.enti fa.tal, dy gra të vd.ek.ura dhe 5 të plagosur

Dy gra kanë mbetur të vdekura dhe pesë persona të tjerë janë plagosur në asindetin e ndodhur këtë pasdite në Shkodër, konfirmoi Policia. Identiteti i...

Mediat kolumbiane shkruajnë për mafinë e rrezikshme shqiptare

Ajo që njihet tashmë si një rast i ri NarcoJet, një ton kokainë kapur në Spanjë që ishte nisur nga Kolumbia, zbuloi një klient...

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për çiftet e reja

Qeveria shqiptare është duke hartuar një projekt që do t’u ofrojë mundësi strehimi çifteve të reja. Lajmi është bërë i ditur nga vet Kryeministri...

“Holanda na vuri para një pasqyre, ku ne duhet të shohim veten, qeverinë dhe...

“Hollanda dje i dha fund shpresës për çeljen e negociatave këtë qershor, duke shpjeguar qartë arsyet kryesore të këtij vendimi. Parlamenti hollandez na vuri para...

Aksioni antidrogë në Vlorë, një gomone u kap, një tjeter i iki policisë

Policia e Vlorës arrestoi gjatë ditës së djeshme 6 përsona të lidhur me trafikimin e drogës nga ky qytet. Gomonia e cila u sekuestrua...

Risitë e CNN në Shqipëri, kur do fillojë nga puna dhe si do e...

Lajmi se media e njohur ndërkombëtare, CNN, ka hyrë në tregun shqiptar ngjalli jo pak interes në publik. Në Shqipëri, ndryshe nga rajoni, kanë...

9 Shqiptarët e pasur që vozisin Lamborghini

“Lamborghini” është markë e makinave italiane e njohur për prodhimin e disa prej makinave më luksoze sportive në treg. Krijuesi i tij, Ferrucio Lamborghini, kishte...

Lajmet e Fundit!

Detaje të reja: Polici e kishte dërguar të miturën edhe në Shqipëri, kontakti i...

Në dhomën numër 5 të një moteli në Suharekë, sipas prokurorisë kishte ndodhur kontakti i parë imtim mes policit V.V. dhe vajzës, e cila...

Policia publikon letrën e Kryebashkiakut të Kamzës

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, i ështe drejtuar me nje letër falenderimi policisë së Tiranës. Letra është publikuar nga Drejtoria e Policisë së Tiranes “Drejtoria Vendore...

Vikena Kamenica sukses jashtë kufijve të Shqipërisë, kjo është arritja e saj e madhe...

Vikena Kamenica është një nga mezzosopranot shqiptare me karrierë të gjatë artistike. Ajo është bërë shumë shpejt pjesë e ‘Teatrit të Operas dhe Baletit’...

Sheqerinska: Nëse pajtohen të gjitha partitë, do të ketë një njësi zgjedhore

“Ne do të donim të shihnim një model proporcional të zgjedhjeve, duke futur një njësi zgjedhore. Ajo ishte pjesë e programit tonë përpara zgjedhjeve,...

Prangoset inspektori i Hetimit Tatimor, ja çfarë i kërkoi 56-vjeçarit për…

Policia e Tiranës njofton se ka vënë në pranga një inspektor të Hetimit Tatimor, i cili i ka kërkuar rryshfet një personi, që të...

Më të shikuara!