Saturday, June 15, 2019

Gjendet në fouristradë e zhytur në det, ja dyshimet

Një automjet tip fouristradë është gjetur mëngjesin e sotëm në bregdetin e Vlorës. Sipas raportimeve të para, automjeti “Jeep” me targa italiane BG643 GX...

Nëse je 20 vjeç, ik nga Shqipëria!

Një djaloshi që sot mbush 20 vjeç do t’i thoja të ikte, të largohej nga Shqipëria. Do t’i thoja të merrte çantën e shpinës,...

Halil Kastrati për 28 nëntor, 28 familje do të bëhen me shtëpi të reja

Themeluesi i shoqatës bamirëse ”Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka treguar se për festën e 28 nëntorit do të dhurohen 28 shtëpi për nevojtarët. Ai...

Zbulohet plantacioni i drogës në Belgjikë, 2 shqiptarë në pranga

Një plantacion me rreth 500 bimëve kanabisi dhe 36 kilogramë kanabis i thatë u zbulua në një apartament në Woluwe-Saint-Étienne (Brabant Flemish, Belgjikë). Dy të...

Turqia po përgatitë pilotë, komando dhe profile tjera për ushtrinë e Kosovë

Se sa e ndjeshme është Serbia kur bëhet fjalë për ndihmat e Turqisë dhënë ushtrisë së Kosovës, tregon edhe rasti i tanishëm i gatishmërisë...

Prindërit në punë, dadoja abuzon me foshnjën pa e ditur se ka kamerë në...

Të gjithë prindërit kur kërkojnë një kujdestare për fëmijët, mundohen të gjejnë më të mirën të mundshme. Por, pavarësisht kërkimeve për një dado perfekte, janë...

Goditje e rëndë për Serbinë: Franca e njeh Ushtrinë e Kosovës

Në tri gjuhë, në frëngjisht, në shqip e në serbisht, është shkruar miratimi i shtetit francez për Ushtrinë e Kosovës. Në një njoftim për media,...

Aksidenti me vdekje!

A.M. 33 vjeç është viktima e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në Durrës. “Shtetasi A.M., banues në Durrës ka qenë duk e udhëtuar...

Një shtetas nga Maqedonia e Veriut është arre.stuar në Prishtinë në bazë të fletë...

Policia e Kosovës sot kumtoi se duke vepruar sipas fletë arr.estit ndërkombëtar, të lëshuar nga Interpoli, mbrëmë në Prishtinë ka arre.stuar një shtetas të...

Nëse nuk ju doli ‘Lotaria Amerikane’, mos i humbisni shpresat! Ja si mund të...

Shpresa dhe një dëshirë e madhe për të gjithë ne është të prekim një herë ‘tokën e bekuar’, Amerikën. Me qindra shqiptarë, aplikuan këtë...

Lajmet e Fundit!

Edhe ky vit shkoi e beqare i la! Ja kush janë “beqareshat” e skenës...

Janë bërë shumë vajza të “moshuara” e të pa martuara. Ato që po e lënë edhe vitin 2018 “beqare” janë mbi moshën 30 vjeçare. E ne...

Kylie Jenner në panik, në prag ndarjeje nga i dashuri i saj

Ata ende nuk i kemi parë si çift i mirëfilltë ndërsa thuhet se Kylie është shtatzënë me fëmijën e tij. Gjërat mes Travis Scot...

Zhduken dy vajza e një djalë në Tiranë

Tre të rinj janë zhdukur nga banesat e tyre në Tiranë e Lezhë. Sipas Policisë, mësohet se një vajzë është zhdukur në Tiranë, ndërsa...

Gënjeu për 28 vjet se ishte e verbër, për të mos u folur njerëzve...

Carmen Himenez, 57-vjeç, nga Spanja, 28 vjet më parë u tha të gjithëve se ishte e verbër pas një lëndimi që kishte pësuar. Pothuajse tre...

Dëbimet nga Gjermania, listën e kryesojnë shqiptarët

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më i vogël se një vit...

Më të shikuara!