Sunday, August 18, 2019

Aeroplani goditet nga rrufeja, kishte edhe kosovarë në të

Dita e djeshme ka mundur të jetë fatale për qindra udhëtarë të avionit “Finnair”. Aeroplani i kompanisë finlandeze është goditur nga rrufeja pak momente...

Një i moshuar kishte orë në rrugë duke u përpjekur të shiste ëmbëlsirat. Kur...

Për fat të keq, sa më shumë kohë kalon aq më shumë njerëz duket të bëhen të pandjeshëm, vlerat humbasin, ndjeshmëria dhe solidariteti janë...

Meteorologët japin lajmin e mirë: Ja çfarë ndodh me motin këtë javë

Moti i nxehtë që ka përfshirë vendin, do të bëjë pushim gjatë kësaj jave pasi pritet që temperaturat të ulen me 6 gradë Celsius. Kjo...

“Dailymail”zbulon planin sekret/ Në Ballkan do ketë ndryshime kufijsh, shqiptarët faktor i rëndësishëm

“Dailymail”zbulon planin sekret/ Në Ballkan do ketë ndryshime kufijsh, shqiptarët faktor i rëndësishëm Gazeta Britanike “Dailymail”, ka botuar një artikull studimor që reket të bëj...

Gazetarit francez: Qeveria shqiptare më bëri presion, mori pronarin të më hiqte nga puna

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (KMG), një prej organizatave më të mëdha e më të njohura të lirisë së medias me qendër në SHBA,...

Tiranë e Pogradec, sekuestrohet pasuri me vlerë 1 mln euro

Dy shqiptarëve dhe një shtetasi italian u janë sekuestruar një milionë euro pasuri në Pogradec. Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale: A.D, V.D. dhe...

ELVIS NACI DHE SHQIPTARËT E ZVICRËS BËHEN “ENGJËJT E EDLIRËS”, I DHUROJNË SHTËPI

Elvis dhe Fatma Naçi kanë udhëtuar drejt Beratit për të takuar Edlirën dhe fëmijët e saj. “Edlira është një vajzë e re me dy...

HISTORIA E EDLIRËS ME DY JETIMË: KAM VETËM 20 LEKË PËR BUKË

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News 24 ka transmetuar këtë të premte historinë e Edlirës me dy fëmijë jetimë në qytetin e Beratit. Edlira...

Zbardhet identiteti i 17-vjeçarit shqiptar,që humbi jetën në një lumë të Italisë

Zbardhet identiteti i 17 vjeçarit shqiptar të mbytur në lumin Chiusella në provincën e Torinos. Viktima është Gesjan Muça, banues në komunën Settimo Torinese, djali...

Paralajmërohet ndryshim drastik i motit

Temperaturat në vendin tonë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të nxehta, të cilat masa do të lëvizin dhe për këtë...

Lajmet e Fundit!

Kalimtari shtyn burrin drejt kamionit, zbuloni fatin e tij (VIDEO)

Një kalimtar i rastësishëm në qendër të Los Anxhelosit po jeton një jetë të dytë, pasi i shpëtoi për një fije aksidentit tragjik me...

Mësohet identiteti i vi.kt.im.ës së aks.ide.ntit në Gjakovë, i lënduar rëndë një fëmijë

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka njoftuar se sot më 12 prill 2019, në fshatin Korenicë të Gjakovës ka ndodhur një aksident i rëndë ku...

FSK-ja, e varur nga mbështetja e SHBA-së

Mospezullimi i taksës doganore ndaj Serbisë dhe Bosnjës, si kusht për vazhdimin e dialogut me Serbinë në Bruksel, mund të ndikojë edhe në procesin...

Temperatura sot në Tetovë

Temperatura sot 29.06.2017 ora 14:54 në Tetovë është 47 grad celcius, edhe nesër do jetë e njejta klimë. Apelojm njerzit e moshuar,fëmijët,të sëmurët të mos...

Shkëndija Nuk Njeh Rivalë

Ashtu siç pritej, Shkëndija e Tetovës me shumë mund dhe me përmbysje mori tri pikët në duelin me Skopjen. Shkëndija nisi me sulme dhe...

Më të shikuara!