Sunday, February 17, 2019

Shqiptarja Vlora Makolli përfaqëson rininë suedeze në Kombet e Bashkuara

Vlora Makolli është shqiptarja që përfaqëson rininë suedeze në Kombet e Bashkuara. 24-vjeçarja është e njohur në qytetin e Malmos për punën që bën...

Vuçiq: Gjermania nuk dëshiron të ndryshojë kufijtë e Kosovës së pavarur

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur në Munchen me ministrin e jashtëm gjerman, Heiko Mass. Ai ka thënë se është falënderues që Gjermania të pranojë...

“Zëri i Amerikës” publikon shifrat e frikshme, 60% e shqiptarëve kërkojnë të largohen: Pa...

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sot sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kryesor i qytetarëve, krahas korrupsionit dhe...

Me lot në sy Fitimi tregon se si hajnat Ia vodhën bagëtitë përmes të...

Fitim Rakovica bashkë me pesë familjarët mbijetonte me asistencë socialeKjo derë shfrytëzohej si mundësi e dytë për të hyrë në ahurin ku qëndronin dy...

Protestë kombëtare, me mijëra nga Kosova e Maqedonia e Veriut në Tiranë për rrëzimin...

Janë vetë burimet e qeverisë që konfirmojnë se protesta e nesërme do të jetë një protestë kombëtare, ndërsa me mijëra protestues kanë mbërritur në...

Trump në mënyrë të drejtpërdrejtë i kërkon Serbisë ta njoh pavarësinë e Kosovës

Duket se presidenti Amerikan Donald Trump e ka shfrytëzuar mënyrën më të mirë për t’ia kërkuar Serbisë njohjen e pavarësisë së Kosovës, raporton Zeri.info. Në...

Angela Merkel mund të zë vendin e Federica Mogherinit në BE !

Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi, beson se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, duhet të vazhdojë të luajë rol drejtues në Evropë pasi ta përfundojë...

Hoxha Zekirja Bajrami ka një porosi për ata që ndryshojnë profilet në shenjë zie...

Imami i mirnjohur nga Shkupi, Zekirja Bajrami vjen me një porosi për të gjithë ata persona që ndryshojnë profilet e tyre me shenjën e...

Mali i Zi, Protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO është dërguar...

Qeveria e Malit të Zi sot miratoi propozim-ligjin për konfirmimin e Protokollit të Traktatit të Atlantikut të Veriut mbi pranimin e Maqedonisë së Veriut...

Kuvendi, 130 vota “PRO” për Maqedoninë e Veriut në NATO

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 130 vota pro dhe asnjë kundër ratifikimin e Protokollit të Traktatit të Atlantikut Verior për aderimin e Republikës së...

Lajmet e Fundit!

Sharon Stone “fal” Madonën

Është frustruese të lexosh se Whitney Houston dhe Sharon Stone kanë një karrierë që unë nuk do e kem kurrë”. Ato janë tmerrësisht mediokre....

Kënga “Moj Hatixhe N’shami T’kuqe” perlë e muzikës popullore

Kënga Moj Hatixhe N’shami T’kuqe një ndër këngët që ëshë konsideruar si perlë e këngës së mirëfilltë popullore, që ndër vite është përpunuar nga...

Sa kalori largoni gjatë seksit?

Për disa njerëz, djersitja në palestër nuk është mënyra më e mirë për të kaluar një të premte mbrëma. Por ndryshe nga se kemi...

Maqedoni, shifra marramendëse shpenzohen nëpër bastore, ku mbeti ligji i ri?

Shifra marramendëse janë zbuluar nga Drejtoria e të Ardhurave Publike për shpenzimin e qytetarëve të Maqedonisë në bastore. Ata kanë lënë 11 miliardë e 537...

Qeveria vlerëson me notë negative RTVM-në

Raporti vjetor i Radio Televizionit të Maqedonisë për vitin 2017 morri vlerësim negativ nga qeveria gjatë seancës së fundit të saj. Qeveria ka vendosur që...

Më të shikuara!