Sunday, February 17, 2019

15 të vdeekur nga aksiidenti në Maqedoni, Haradinaj nis punën me një minutë heshtje

Kryeministri Ramush Haradinaj ka nisur punën ditën e sotme me një minutë heshtje, në nderim të viktimave nga aksidenti i djeshëm në Maqedoni, në...

Berisha: Nje aksiident tragjik shokues! Ngushëllime për familjet e viiktimave dhe autoriteteve të Maqedonisë...

sh kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha përmes një postimit ka shprehu ngushëllimet e tija për vdekjen tragjike të 15 personave nga aksidenti i rëndë...

Haradinaj: Taksa s’hiqet, nuk dua të jap dorëheqje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje nga posti që mban, teksa ka ripërsëritur qëndrimin e...

Aksident në Rrugën e Kombit

Një aksident trafiku ka ndodhur në Rrugën e Kombit. Nuk ka persona të lënduar rëndë, vetëm dëme materiale.

Haradinaj: Flamuri i Kosovës hiq nuk më ka pëlqyer, ky është flamuri im (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, për herë të parë ka komentuar flamurin e Kosovës, duke thënë se aspak nuk i ka pëlqyer. Këtë deklarata kryeministri...

16 shkurti, Basha: Pas gardhit të policëve janë hajdutët (VIDEO)

Pas takimeve në qytet me banorë e tregtarë të ndryshëm, kreu demokrat ritheksoi se në 16 shkurt fjalën e kanë qytetarët, duke u kujtuar...

Gardisti: Dyshoja për tr*adh*ti, më vjen keq për vajzën

Në ambientet e dhomave të shoqërimit gjatë dëshmisë paraprake 44 vjeçari Alket Arapaj ka deklaruar dhe arsyet që e shtynë drejt krimit. Ai u ka...

Deklarohet edhe Gjermania: Njeriu i Angela Merkel ka një kërkesë për Ramush Haradinajn

Njeri ndër njerëzit më të besueshëm të kancelares gjermane Angela Merkel, eurodeputeti dhe raportuesi për Serbinë, David McAllister, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Paralajmërimi i diplomatit: Ringjallja e planit të Millosheviqit po bëhet nga Thaçi e Vuçiqi

Në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, diplomati dhe studiuesi Shaban Murati, ka thënë se, i ashtuquajturi korrigjim i kufijve është një alibi...

Kryeministri që komunistët e Enver Hoxhës e kthyen në pastrues të banjave të Elbasanit...

Një burrë i gjatë, veshur me uniformën e komunales me çizme llastiku, shfaqej çdo ditë para markatës së Elbasanit, me një fshesë në dorë....

Lajmet e Fundit!

Tmerr në familjen shqiptare: Babai i kërcënohet me thikë të birit 17

Mbrëmje tmerri për një familje shqiptare në Montelupo Fiorentino të Italisë. Babai kishte marrë thikë dhe kërcënonte të vriste djalin e tij 17-vjeçar. Sipas mediave...

Are the rappers Eminem and Nicki Minaj connected?

Rumors about a romance between rappers Eminem and Nicky Minaj started after fans asked the latter if it was related to Eminem and she...

Njihuni Me Teknikat Që Do Ju Bëjnë Super Të Suksesshëm

Nuk do të na bënte keq, sikur të mësonim disa dredhira dhe mësime për të ecur përpara në jetë. E dimë shumë mirë që...

Më në fund Khloe Kardashian thyen heshtjen mbi skandalin e tradhtisë së Tristan

Pavarësisht skandalit të tradhtisë nga i dashuri i saj, Tristan Thompson, Khloe Kardashian ka vendosur që të mos i japë fund marrëdhënies së tyre. Pak...

11-vjeçari e vret ariun, i shpëton tre familjarë (FOTO)

Elliot Clark po ecte në mal afër Game Creek me tre anëtarë të familjes dhe tre qen kur ariu iu ishte vërsulur, raporton Juneau...

Më të shikuara!