Sunday, April 21, 2019

‘Lekët ose të vras’, 21-vjeçari kanos fqinjen e tij

Një 21-vjeçar ka kërcënuar fqinjën e tij me inicialet S. D., ndërkohë që djali i saj e ka rrëmbyer të riun dhe e ka...

Berati, destinacioni i turistëve edhe në dimër

Qyteti i Beratit, vazhdon të jetë destinacioni i preferuar i turistëve, ku gjatë periudhës janar-nëntor është vizituar nga 40 605 vendas dhe të huaj. Edhe...

Asistentja e kryeministrit Haradinaj me poza tejet joshëse

Asistentja e Ramushit kohëve të fundit është bërë pjesë e shtypit mediatik, e cila po komentohet për pamjen e saj.Bëhet fjalë për bukuroshen nga...

Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë si Kryetar i Skenderajt

Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për katër vjet do ta udhëheq...

Viktimat e dhunës seksuale, dy dekada pa mbështetje nga shteti

Rrëfimet e grave kosovare për dhunimet që kanë përjetuar nga forcat militare e paramilitare serbe gjatë luftës nuk janë të pakta. Por edhe pse po...

Qeveria boshnjake dërgon 50 tonë drithëra ndihma në Shqipëri

Në një mbledhje urgjente, Qeveria e Federatës së Bosnje-Hercegovinës mori vendimin për dërgimin e 50 tonëve drithëra, nga këto 25 tonë misër dhe 25...

Drogë me vlerë 420 mijë euro, arrestohen shqiptarët gjatë shkëmbimit

Dy djemtë shqiptarë kishin ardhur me dy makina, një “Jeep” të marrë me qira dhe një makinë sportive “Audi RS6” me targa të Republikës...

20 policë u lënduan dje gjatë djegies së banesës në Prishtinë

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, është bërë e ditur se 20 policë kanë kërkuar ndihmë mjekësore pas djegies së banesës në...

Itali, shqiptari kapet me 4 kg drogë

Karabinierët e Alba-s kanë arrestuar një shqiptar 55-vjeçar, i cili rrezikon burgun për shpërndarje droge, njofton La Stampa. Burri ishte nën vëzhgimin e Policisë për...

Qytetarët e Kosovës që porositën armë me postë nga Tajvani e Hong Kongu

Tash online porositet gjithçka, e malli nga gjithë bota vjen me postë. Por, dikush provoi që në këtë mënyrë të blejë diçka të paligjshme. Me dy...

Lajmet e Fundit!

Shpëtuan nga vdekja të moshuarin, katër shqiptarë kthehen në heronj në Itali

Makina e tij ishte përmbysur dhe kishte rënë në një kanal uji 2.5 metra të thellë, por fatmirësisht aty ndodheshin 4 shqiptarë që i...

Detaje për opsionet ushtarake që ka Rusia kundër Amerikës në Siri

Një nga pyetjet që ngrihen pas debateve të fundit midis superfuqive botërore për Sirinë, është se çfarë kapaciteti ka Rusia për t’iu përgjigjur sulmeve...

Bëhuni “bishë” në shtrat! Gjithçka që duhet të dini është ky informacion i thjeshtë

Kush tjetër përveçse një mashkulli mund t’ju këshillonte më mirë sesi të kënaqni mashkullin tuaj në shtrat? Nga paraloja e deri në minutën e fundit...

Njihuni Me Teknikat Që Do Ju Bëjnë Super Të Suksesshëm

Nuk do të na bënte keq, sikur të mësonim disa dredhira dhe mësime për të ecur përpara në jetë. E dimë shumë mirë që...

Incidenti në Reçicë të Vogël, 4 persona në pranga

Policia ka njoftuar se ka arrestuar kater persona lidhur me incidentin e mbrëmshëm në Reçicë të Vogël ku si pasojë mbeti i vrarë një...

Më të shikuara!