Thursday, May 23, 2019

Kuvendi i Kosovës, seancë të jashtëzakonshme për zgjedhjen e qeverisë së re

Zgjedhja e qeverisë së Republikës së Kosovës është pika e vetme e axhendës së seancës së jashtëzakonshme, me nisje sot në orën 16:00, të...

Balist Morina Drejtuar Presidentit Meta: Mos më dorëzo!

Ndërkohë që pritet vendimi i ministrit të Drejtësisë në Kroaci mbi fatin e Ismail Morinës, i njohur si Ballisti, zbulohet nje leter qe ai...

Thaçi Mandaton Ramush Haradinajn Për Formimin e Qeverisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi përmes një dekreti ka caktuar Ramush Haradinaj mandatar për formimin e Qeverisë së re. Këtë njoftim Thaçi e ka dhënë...

Rama: Ky vit i jep fund “filmit” të kanabisit

Kryeministri Edi Rama, në një bashkëbisedim me gazetarët në Velipojë, deklaroi se ky është viti ku i jepet fund atij që e quajti “film”...

Kapen prostitutat online, mes vajzave dhe një minorene

Një tjetër qendër prostitucioni online u shkatërrua nga policia e Tiranës, ndërsa në pranga ranë 7 persona. Operacioni i koduar “CHAT LINE 3” bëri...

Shqiptarët e jahtit me hashash, banues në Durrës e Tiranë

Për shkak të sekretit hetimor, policia rezervohet të japë identitetin e tyre dhe moshën, por Top Channel ka mësuar se 3 personat në fjalë...

Bien çmimet e importit

Ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të importit, në tremujorin e dytë 2017 është -1.5 për qind. Çmimet e importit të produkteve në aktivitetet...

Kushtet e Listës Serbe frenojnë formimin e institucioneve

Lista Serbe është e gatshme që të jetë partner konstruktiv në institucionet e ardhshme të Kosovës dhe të punojë për përparimin e pozitës së...

“Ballisti” Drejt Beogradit?

Gjykata e lartë e Kroacisë refuzoi apelin e Ismail Morinës kundër ekstradimit në Serbi, ku ai kërkohet për fluturimin e famshëm të dronit mbi...

Rama Mbledh Sërish Kabinetin

Vetëm 3 ditë përpara dekretimit të qeverisë së re, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të zhvillojë një tjetër mbledhje informale me kabinetin e...

Lajmet e Fundit!

Super modelja e famshme i jep fund beqarisë

Modelja superseksi Kate Upton është martuar me yllin e bejsbollit Justin Verlande, në një ceremoni romantike në Toscany, Itali. Dhe nuk kishte si të...

Pogba skandalizon Anglinë, e zbulon “Mirror” vendimin për Mourinhon

Paul Pogba dhe Jose Mourinho janë në luftë dhe këtë nuk e ndryshon më asgjë! Pas zëvendësimit dje në minutën e 66-të, me shumë...

Bigu me “kali të bardhë” , po ku është princi?

Është padyshim ndër emrat që këtë vit bëri bujë në mediet rozë, kjo nga ndryshimet drastike që ka bërë në trupin e saj e...

Liberalizimi I Vizave, Ministrja Hoxha Ka Diҫka Për Të Thënë

Ishte dëshpërues lajmi se ky proces mund të shtyhet deri në vitin 2020. Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka thënë që nuk ndien përgjegjësi...

Çmimi i karburantit, radikalizohen protestat në Francë

Zhvillime të reja në terren dhe në organizimin e “jelekëve të verdhë”, siç njihen protestuesit kundër rritjes së çmimit të karburanteve në Francë. Ndërsa vazhdojnë...

Më të shikuara!