Sunday, June 16, 2019

Foshnja 7 muajshe nxirret e gjallë nga gërmadhat (Video)

Një foshnje 7-muajshe është nxjerrë nga rrënojat e një ndërtese nga ekipet e shpëtimit pas tërmetit që goditi ishullin italian të Iskia ndërsa po...

Gjeniu Kosovar i Dizajnit Kërkon Ndihmën e Pacollit

Kosova është një vend pjellor talentesh në fushën e dizajnit informatik dhe nuk ka një shpjegim shterues për këtë. Dendësia e talenteve në një...

Ishin Nisur Me 600 kg Drogë Drejt Italisë, Në Pranga Dy Vlonjatët

Dy shqiptarë, R.L 30 vjeç dhe D.H 23 vjeç, të dy nga Vlora kanë përfunduar në prangat e Guardia Di Finanza-s së Barit. Dy të...

Ndërroi Jetë Ish-Kryeministri Bajram Rexhepi

Vdekja e ish kryeministrit Bajram Rexhepi është konfirmuar edhe nga ambasadori i Kosovës në Turqi, Avni Spahiu. Ai ka thënë se ka pasur një komunikim...

I riu në Sarandë ia kthen pronarit portofolin, shpërblehet me para dhe ofertë pune...

Ditën e djeshme, një djalë gjeti në një nga plazhet e Sarandës një portofol të mbushur me para. Portofolin e kishte gjetur pranë një...

Për Arrestimin e Rusëve Në Territorin e Kosovës Deklarohet KFOR-i

Lidhur me arrestimin nga Policia e Kosovës ditë më parë të 11 personave shtetas rusë dhe serbë, të cilët po tentonin të hynin ilegalisht...

Kroacia vendos të ekstradojë ‘Ballist’ Morinën në Serbi

  Gjykata e Dubrovnikut ka vendosur të ekstradojë, Ismail “Ballist” Morinën. Vendimi u mor pas rishqyrtimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Dubrovnikut. Gjykata...

Projekti serb për ndarjen e Kosovës

Janë bërë pothuajse dy muaj e gjysmë që qytetarët e Kosovës janë pa institucione. Në javën e ardhshme, më 24 gusht, do të mbahet...

Të ardhurat nga TVSH-ja në Shqipëri llogariten 78,284 milionë lekë

Të ardhurat nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar gjatë shtatëmujorit të parë të këtij viti llogariten 78.284 milionë lekë nga 74.104 milion lekë që...

Shqipëria, kur Filloi Të Shkrihej Akulli i Stalinizmit

jë vend ende nën mbërthimin e akullt të stalinizmit. Përpjekjet për t’iu “vardisur” Gjermanisë Perëndimore, Francës, Italisë, Greqisë, Austrisë dhe vendeve skandinave. Tre të rinjtë...

Lajmet e Fundit!

Ishin Nisur Me 600 kg Drogë Drejt Italisë, Në Pranga Dy Vlonjatët

Dy shqiptarë, R.L 30 vjeç dhe D.H 23 vjeç, të dy nga Vlora kanë përfunduar në prangat e Guardia Di Finanza-s së Barit. Dy të...

Hidhet në erë me tritol makina e policit në Shkodër

Në orët e para të mëngjesit të sotëm makinës së policit Agim Bushgjoka në Shkodër i është vendosur një sasi tritoli. Në momentin e...

Elvira Fjerza dhuron këtë bashkëpunim për fundvit

E sheh kudo të angazhuar e të kërkuar madje sapo ka sjellë një bashkëpunim interesant e festiv me këngëtarin Labinot Rexha. Po flasim për...

Sinani ndodhet në Turqi, Andrra e mërzitur si kurë më par

Edhe pse lidhja e tyre është konsideruar nga ato më perfektet e që asnjëherë nuk ka rezultuar se në mes tyre mund të ketë...

Ja si po i vjedh mafia socialiste tokat në Spille

Një tjetër skandal është denoncuar nga qytetarët e Kavajës për sa i përket emërimeve në administratë. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik një denoncim...

Më të shikuara!