Sunday, April 21, 2019

Pas shumë vitesh është ringritur në Çamëri flamuri shqiptar.

Në një vend ku shqiptarëve u mohohen dhe u dhunohen të gjitha të drejtat e tjera elementare të njeriut, në një kohë kur ende...

Me 10% të votave të numëruara në të gjithë vendin, PD është duke pësuar...

Në mënyrë të pabesueshme, të dhënat e deritanishme tregojnë se Basha mund të thyejë një rekord që mendohej si i pamundur për t’u thyer,atë...

PS rritje historike, ja sa deputetë do të ketë, PD humbje katastrofale

Partia Socialiste është pranë një fitoreje historike, kjo dallohet qartë pas numërimit të mbi 20% të votave. Teksa janë numëruar 1127 nga 5362 kuti në...

Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit

Ka rënë tashmë prej disa minutash gongu për përfundimin e procesit në të cilin shqiptarët kanë dhënë notën e tyre për partitë politike. Votimi është...

Fitër Bajrami në Tiranë,Xhirime me Dron (video)

Pamje ekskluzive. Shikojeni me zë deri në fund dhe falenderoni Zotin të përlotur. Ky është triumfi i dashurisë dhe sakrificës. Gëzuar Fitër Bajramin!   https://www.facebook.com/GazmendAga/videos/728082570696697/

Zgjedhjet në Shqipëri: Plagoset anëtari i ILIR METËS

Një person që pretendohet të jetë eksponent i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Shëngjin është lënduar në një incident pranë një qendre votimi në...

Vëllai vret me thikë vëllanë në Ferizaj

Një 18-vjeçar ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga goditja me thikë që ia ka bërë vëllai i tij në një lagje...

Lajm tronditës për Ramush Haradinajn

Deputeti i zgjedhur nga Alternativa në kuadër të koalicionit LAA, Ilir Deda, ka thënë se të gjithë 30 deputetët e LAA-së mund të dalin...

Çka po ndodh kështu: Pas koalicionit PAN, prishet edhe LAA

Pikërisht për shkak të zgjedhjeve lokale, që do të mbahen më 22 tetor 2017, po shihet vështirë i realizueshëm koalicioni paszgjedhor për formimin e...

Mosmarrëveshje me gruan dhe nënën e saj, ia vë flakën shtëpisë

Policia në Pejë ka arrestuar një person pasi që pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten dhe vjehrrën e tij janë përleshur në mes veti duke...

Lajmet e Fundit!

Gruevski në Budapest, kërkon azil politik (Foto)

Ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski sapo ka shkruajtur një status në faqen e tij në facebook duke treguar se gjendet në Hungari ku...

Arabi Saudite, si gratë po bëjnë historinë e futbollit

Gratë në Arabinë Saudite po lënë gjurmë në histori këtë muaj, pasi ato janë lejuar të shikojnë ndeshjet live nga stadimet për herë të...

Vajza e Arbërie Hadërgjonaj shfaqet më seksi se kurrë

Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj këto ditë ka qëndruar në Shqipëri. Me t’u kthyer në Nju Jork, ajo ka vazhduar aktivitetet atje dhe këtë e tregon...

Isco në radarin e Milan

Milan është duke planifikuar një transferim të shtrenjtë të mesfushorit të Real Madrid, Isco. Spanjolli shkëlequ në fanellën e Los Blancos, por pronaërt e rinj...

Konfirmohet: Joshua dhe Fury ndeshën gjatë muajit

Anthony Joshua është i gatshëm të përballet me Tyson Furyn gjatë kësaj vere. Lajmin e ka bërë të ditur promotori i njohur Eddie Hearn, i...

Më të shikuara!