Thursday, July 18, 2019

Foshnja 7 muajshe nxirret e gjallë nga gërmadhat (Video)

Një foshnje 7-muajshe është nxjerrë nga rrënojat e një ndërtese nga ekipet e shpëtimit pas tërmetit që goditi ishullin italian të Iskia ndërsa po...

Gjeniu Kosovar i Dizajnit Kërkon Ndihmën e Pacollit

Kosova është një vend pjellor talentesh në fushën e dizajnit informatik dhe nuk ka një shpjegim shterues për këtë. Dendësia e talenteve në një...

Ishin Nisur Me 600 kg Drogë Drejt Italisë, Në Pranga Dy Vlonjatët

Dy shqiptarë, R.L 30 vjeç dhe D.H 23 vjeç, të dy nga Vlora kanë përfunduar në prangat e Guardia Di Finanza-s së Barit. Dy të...

Ndërroi Jetë Ish-Kryeministri Bajram Rexhepi

Vdekja e ish kryeministrit Bajram Rexhepi është konfirmuar edhe nga ambasadori i Kosovës në Turqi, Avni Spahiu. Ai ka thënë se ka pasur një komunikim...

I riu në Sarandë ia kthen pronarit portofolin, shpërblehet me para dhe ofertë pune...

Ditën e djeshme, një djalë gjeti në një nga plazhet e Sarandës një portofol të mbushur me para. Portofolin e kishte gjetur pranë një...

Për Arrestimin e Rusëve Në Territorin e Kosovës Deklarohet KFOR-i

Lidhur me arrestimin nga Policia e Kosovës ditë më parë të 11 personave shtetas rusë dhe serbë, të cilët po tentonin të hynin ilegalisht...

Kroacia vendos të ekstradojë ‘Ballist’ Morinën në Serbi

  Gjykata e Dubrovnikut ka vendosur të ekstradojë, Ismail “Ballist” Morinën. Vendimi u mor pas rishqyrtimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Dubrovnikut. Gjykata...

Projekti serb për ndarjen e Kosovës

Janë bërë pothuajse dy muaj e gjysmë që qytetarët e Kosovës janë pa institucione. Në javën e ardhshme, më 24 gusht, do të mbahet...

Të ardhurat nga TVSH-ja në Shqipëri llogariten 78,284 milionë lekë

Të ardhurat nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar gjatë shtatëmujorit të parë të këtij viti llogariten 78.284 milionë lekë nga 74.104 milion lekë që...

Shqipëria, kur Filloi Të Shkrihej Akulli i Stalinizmit

jë vend ende nën mbërthimin e akullt të stalinizmit. Përpjekjet për t’iu “vardisur” Gjermanisë Perëndimore, Francës, Italisë, Greqisë, Austrisë dhe vendeve skandinave. Tre të rinjtë...

Lajmet e Fundit!

Ajo për të cilën u çmendën të gjithë tifozët e Botërorit rezultoi një dështim,...

Një bionde bukuroshe e cila ka rene ne sy nga mediat ruse si tifozja më seksi e Botërorit, është identifikuar si një yll i...

Kjo është krijesa më e rrezikshme në Tokë që e kemi pranë çdo moment

Krijesa më vdekjeprurëse në botë nuk është ajo që mund t’ju shkojë në mendje. Në blog-un e Bill Gates në 2016 u publikua një grafik...

Pacientia bie nga shtrati në QKUK, mjekët po pinin kafe

Një paciente e moshës 56 vjeçare e cila ka marr rrugë nga Prizreni për në QKUK përfundojë në pllaka të emergjencës, duke iu shkaktuar...

Maqedonia përballet me mungesë të infermierëve

Unioni i Infermierëve në Ditën Ndërkombëtare të tyre alarmon për situatën e rëndë që mbretëron në këtë lëmi. Ata kërkojnë nga autoritete kompetente rritjen...

“Dështim total”, – titujt e mediave në Spanjë dhe Itali pas dështimit të Barcelonës

Duket se ishte një mbrëmje dështuese në Barcelonë derisa mediat spanjolle e kanë cilësuar “Dështim total” të Barcelonës në Ligën e Kampionëve Goal ka shikuar...

Më të shikuara!