Sunday, June 16, 2019

Ekskluzive: Behgjet Pacolli e Labinot Tahiri pro Haradinajt për kryeministër?

Sot KQZ-ja edhe zyrtarisht ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit. Në ditën kur kjo e fundit publikoj rezultatet, në media ka filluar...

Lajmi bomb: “Ilir Meta nuk do të jetë president i Shqipërisë, do të zgjidhet...

Shqipëria formalisht e ka zgjedhur presidentin e saj sipas nja pakti PS-LSI, të arritur ndërmjet dy krerëve partiak Edi Rama dhe Ilir Meta, në...

Vazhdojnë përpjekjet për nxjerrjen e trupit të viktimës nga pishina

Pishina e Gërmisë tashmë është duke u zbrazur nga vizitorët, kurse policia ka rrethuar vendin për të siguruar kushte për kërkimin e viktimës nga...

Ngjarje e rëndë në Durrës, djali vret prindërit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes fshatin Xhafzotaj në Durrës. Një burrë dhe një grua janë gjetur të vdekur në derën e...

Eduard Selami: Shpall kandidaturën për kryetar të PD

Eduard Selami ka vendosur të garojë për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, në zgjedhjet që kjo forcë politike do të organizojë në korrik. Ky...

Konfirmohet vdekja e kampionit të kërcimeve nga “Ura e Fshajtë”

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka njoftuar për vdekjen e Sali Riza Gërqinës, trupi i të cilit...

Pesë milionë shqiptarët që do ta trondisin Greqinë

Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë për shkak të shpërnguljeve...

Fitorja e Edi Ramës dridh Zaevin e Gruevskin (VIDEO)

Fitorja e kryeministrit Edi Rama në zgjedhjet e djeshme ka ndikuar dhe ka nxitur debate edhe në Shkup. Atmosfera e fitores bindëse është reflektuar edhe...

Lobimi për Rrugën e Arbërit tani kërkon drejtim të ri

Zhurma që filluan të bëjnë partitë kryesore në pranverën e vitit 2013 në lidhje me Rrugën e Arbërit më shtyri të konsultohem me disa...

Pas 20 vite pritje fillon asfaltimi i rrugës kryesore në Preshevë

Në kuadër të përgatitjeve për të mirëpritur bashkatdhetarët për pushimet e tyre në vendlindje, sot filloi rekonstruktimi i rrugës kryesore në Preshevë, pjesës nga...

Lajmet e Fundit!

Dy të Rinj ‘Masakrojnë’ Një 50-Vjeçar

Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi është “masakruar” nga dy të rinj. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Durrësit. Dy të rinj akuzohen nga...

Zaev: “Mitmarrja” u inskenua për të ndaluar publikimin e “bombave”

Kryeministri Zoran Zaev ka folur sot pas përfundimit të seancës së gjyqësore për rastin “Mitmarrja”, ku u vendos që publikimi i videos të bëhet...

Këta Tre Lojtarë i Dëshiron Zidane Tek Real

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dëshiron që presidenti Florentino Perez të ringjallë ndjekjen e tyre ndaj yllit austriak, David Alaba. Presidenti Perez ka ndjekur...

RASHEL KOLANECI, MILIONA ARSYE TË FORTA PËR TA DASHURUAR !

Rasheli, vajza që shoqëron Ermalin çdo të shtunë në emisionin e tij së fundmi është komentuar shumë në media dhe një përshtypje për të...

VIDEO/Zbulohet: Historia e Rexhës është krejt ndryshe nga teksti i këngës, ai nuk u...

Kënga e Rexhës, ndër më të njohurat dhe më të kënduarat për rreth 100 vjet në Kosovë dhe veri të Shqipërisë, mund të ketë...

Më të shikuara!