Tuesday, February 19, 2019

SHBA tërhiqet nga pakti bërthamor me Rusinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) njoftuan tërheqjen nga Marrëveshja e Forcave Nukleare me Rreze të Mesme (INF), e cila përbënte themelet e kontrollit...

Krijesa gjigante që u gjet në një mal në SHBA (VIDEO)

Kohët e fundit, disa pamje të reja të disa gjurmëve të mëdha të këmbëve po qarkullojnë në internet. Të regjistruara në qytetin e Provos, Utah,...

Sfidohet Trump, ja kush do garojë për president të SHBA-së

Ish-shefi ekzekutiv i zinxhirit të restoranteve “Starbucks” ka pohuar se po shqyrton seriozisht kandidimin për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë...

SHBA, 3-vjeçari humb në pyll, arrin të mbijetojë falë një ariu

Një 3-vjeçar në SHBA arriti të mbijetojë në mes të pyllit, vetëm dhe në temperatura shumë të ulëta. Casey Hathaway më 22 janar ishte...

Mësuesja zhvishet para klasës, një nga nxënësit e filmon

Një mësuese në një shkollë 9 ­vjeçare ka dhënë një leksion mjaft të çuditshëm dhe interesant. Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi...

Bora e madhe në Evropë ua merr jetën edhe 5 personave tjerë

Dy punonjës në një vendpushim skish në Alpet franceze vdiqën sot, pasi u zunë nga ortekët e borës gjatë kohës që po mundoheshin t’i...

Meka “pushtohet” nga karkalecat (FOTO)

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet. Videoja e shpërndarë në...

Një numër rekord i amerikanëve duan të largohen përgjithmonë nga SHBA-ja

Një numër rekord i amerikanëve, rreth 16% thanë se duan të largohen përgjithmonë nga SHBA-ja dhe të shkojnë në një shtet tjetër, thuhet sipas...

Ky shtet në SHBA hap aplikimet: 5000$ për ata që duan të shpërngulen atje

Shteti verilindor i Vermontit, SHBA tërhoqi mjaft vëmendje vitin e kaluar kur njoftoi se do të fillojë të paguajë punëtorë nga vende të tjera...

Betohen dy myslimane, hera e parë në histori të Kongresit Amerikan

Ligjvënësit e ri amerikanë janë betuar këtë të enjte, duke zënë ulëse në 116 sa ka Kongresi. Betimin për herë të parë ai askurrë e...

Lajmet e Fundit!

Kjo që ndodh me pushuesit në plazhin e Vlorës është tepër e pazakontë!

Qershori nuk ka mbajtur mot të ngrohtë dhe me diell për plazh. Disa pushues nga Kosova vazhdojnë të qetë programin e tyre të pushimeve...

E tepron modelja shqiptare, nxjerr gjoksin

Bukuroshja Alesia Noka është një nga modelet shqiptare më të pëlqyera të momentit, ndërkohë që ka qenë pjesë edhe e disa klipeve muzikore. Këtë herë...

Thellimi i plagës së azilkërkimit, Shqipëria lë sërish prapa kërkesat nga vendet e luftës

Viti që lamë pas në Francë do të mbahet mend sërish në dokumenta si 2017-ta e azilkërkuesve shqiptarë. Sërish kërkesat e shumta të qytetarëve tanë...

Konkludim i pazakonshëm i shkencëtarëve: Femrat që pinë këtë ilaç shpesh lindin djem

Nëse para se të ngelni shtatzënë pini këtë ilaçe të njohur kundër dhembjeve, temperaturës dhe inflamacionit, ekzistojnë shanse që të bëheni nënë e një...

Platformë e re për dialogun me Serbinë

Ekipi negociator i Kosovës në bisedimet me Serbinë, është duke përgatitur një platformë të bisedimeve, e cila shfaqë unitetin e Republikës së Kosovës, pavarësisht...

Më të shikuara!