Saturday, June 15, 2019

Zelandë e Re, të premten baanda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist...

I vr.au 50 vetë në xhami për hir të dashurisë? Zbulohet arsyeja e madhe...

T.err.oristi i të.rbuar që vr.a.u të paktën 49 persona në su.lmin ndaj dy xhamive në qytetin e Christchurch në Zelandën e Re, shkroi se...

Mediat greke: Terro.risti i Zelandës vizitoi Greqinë më 2016

Media greke “Kathimerini” ka shkruar rreth terro.ristit në Zelandë të Re, Brenton Harrison Tarrant. Sipas saj, Tarrant, akuzuar për su.lme vde.kjeprurëse masive në dy...

Su.lmi terr.orist në Zelandën e re, rrëfimi i një mbijetuari: shpëtova vetë, por një...

Një nga të mbijetuarit e sulmit terr.orist në Zelandën e Re, Mustafa Boztas, e përshkroi gjithë çfarë ai përjetoi gjatë su.lmit që ndodhi në...

Kryeministrja e Zelandës së Re me lot përqafon familjarët e viiktiimave që vd.iqën në...

Jacinda Andern, kryeministrja e Zelandë së Re, është lutur në xhami bashkë me familjarët e vikt.imave që vd.iqën të premten nga su.lmi ter.rorist. Me shami...

I mbijetuari i masa.krës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën...

Një burrë i pla.go.sur në sul.min terr.orist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon njerëzve që...

Skenë e turpshme: Tentoi të vidhte ari, dyert e argjendarisë e bllokojnë brenda

Suphachai Panthong ka tentuar të vidhte një zinxhir ari, në vlerë të 500 dollarëve, por dyert e argjendarisë që ndodhet në Choburi të Tajlandës,...

Vd.iq heroi i cili tentoi të ndalojë terr.oristin që vr.au 49 myslimanë të premten...

Naim Rashid, burri i cili u mundua ti heq ar.mën nga duart terr.oristit Brenton Tarant (28) gjatë kohës së mas.akrës në xhami në Zelandën...

Rrëfimet e të mbijetuarve: Iu luta Zotit që vr.asësit t’i harxhoheshin plu.mbat

Përderisa informatat për sul.min terr.orist në xhamitë e Zelandës së Re po vazhdojnë të raportohen, të mbijetuarit kanë treguar detaje të tmerrshme. Sul.mi filloi kur...

Honda tërheq 1.2 milionë automjete nga qarkullimi

Një lloj i inflatorit të airbegut Takata, për të cilin mendohej se është i sigurtë është vënë në shënjestër të kritikave nga shkaku se...

Lajmet e Fundit!

Përgatitet byreku më i madh në botë në Bosnjë e Hercegovinë, 650 kilogramë

Në qytetin e Tuzllës që ndodhet në pjesën qendrore të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) është përgatitur byreku 650 kilogramësh për të fituar titullin “Byreku...

Zaev: Nuk planifikoj të jap dorëheqje – referendumi i suksesshëm, mbi 90 për qind...

Shkup, 1 tetor 2018 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev nuk planifikon të japë dorëheqje nga funksioni, pasi referendumin e vlerësoi si të suksesshëm, në...

Privohen nga liria dy persona për para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar në fshatin Bishtazhin të Gjakovës, pasi gjatë kontrollit të veturës së tyre kanë gjetur dhe...

Shifra alarmante: Në Maqedoni 460 mijë qytetarë nën pragun e varfërisë

Vitin e kaluar, 460 mijë qytetarë të Maqedonisë kanë jetuar nën pragun e varfërisë , tregojnë statistikat e fundit nga Enti i Statistikës. Shkalla e...

Poroj pa ujë për pije

Rreth katërqind shtëpi në Poroj janë pa ujë të pijshëm pas motit të lig të djeshëm që e përfshiu këtë rajon, informoi kryetari i...

Më të shikuara!