Sunday, April 21, 2019

Vdes njeriu më i vjetër në botë

Cellino Villuaneva Jaramillo, i cili besohet të ketë lindur më 1896, vdiq në spital pasi shpoi mushkërinë e tij pas rrëzimit nga shtrati.Një burrë...

Vrasjet në rrugët e Londrës, shkon në 69 numri i viktimave

Numri i vrasjeve në Londër ka arritur në 69 për këtë vit, pasi një burrë rreth të 40-ave u godit për vdekje me thikë...

Kryeministrja i lë të gjithë ‘gojëhapur’, shkon në mbledhjen e asamblesë me beben 3...

Një ngjarje e pazakontë dhe e paparë ndonjëherë deri më tani. Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardem i ka habitur të gjithë teksa...

Vrasje në Wil, shtetasi nga Maqedonia vret bashkëshorten

Pasditen e së premtes, pak para orës 15:00, një shtetas 46-vjeçar nga Maqedonia i ka komunikuar Policisë Kantonale të St. Gallenit se gjatë një...

Një e vrarë dhe katër të plagosur nga një sulm me thikë

Një grua është vra dhe katër persona tjerë janë plagosur në një sulm me thikë që ndodhi dje në Mynih, njoftojnë mediat gjermane. Siç raporton...

Zbulohet këngëtari i njohur shqiptar që fshihet pas trafikut të kokainës në Itali

Defrim Dervishi është një nga shqiptarët e arrestuar në Itali si pjesë e një organizate të trafikut të kokainës. Derfrimi nuk është një emër i...

Mbytet në pishinë vajza 19 muajsh e skiatorit të famshëm!

Tragjedi e madhe ne familjen e skiatorit olimpik amerikan, te njohurit Bode Miller. Vajza e tij vetem 19-muajshe ka gjetur vdekjen pasi ra ne...

Shqiptari vret gruan në Gjermani, lënë pas 4 fëmjë të vegjël

Shtetasi shqiptar nga Kosova Anton B., 38-vjeçar dyshohet se e ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij 30-vjeçare Emine A. në qytetin Salzgitter...

Arabi pushohet nga puna për shkak të ruseve lakuriqe

Mbreti saudit Salman ka shkarkuar nga detyra drejtorin e agjencisë shtetërore për argëtim, pasi qytetarët në rrjetet shoqërore dënuan cirkun rus në të cilin...

Plani sekret: “Në Ballkan ndryshime kufijsh, shqiptarët do të përfshihen në konflikt të...

Gazeta Britanike “Dailymail”, ka botuar një artikull studimor që bën me dije se çfarë do të ndryshojë në Ballkan në vitet që do vijnë. Studimi...

Lajmet e Fundit!

Xhemajli kthehet në Serie A

Blerim Xhemajli është në prag të rikthimit në Serie A. Mesfushori shqiptar është i gatshëm të largohet nga Montreal Impact për të nënshkruar sërish me...

Tërmeti lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra…

Tërmeti godet Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Tiranë dhe Kukës, ndërsa epiqendra ishte në Kurbnesh. Tërmeti me magnitudë 3 ballë, është ndierë...

Taravari: Përderisa Sela rrezikoi jetën, ti Zaev vazhdon të bashkëpunosh me BDI-në

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari me kritika të ashpëra në drejtim të kryeministrit Zoran Zaev. Ai me anë të letrës së hapur...

Bejli i jep karton të verdh Zaevit dhe gjyqësorit në Maqedoni

Çfarëdo qoftë sugjerimi se SHBA-ja dëshiron të drejtojë ndonjë zgjidhje gjyqësore është i rremë, thotë mes tjerash ambaseadori amerikan Xhes Bejli në letrën, të...

Mafia shqiptare po përgjak rrugët e Italisë

Klanet e Tiranës kanë zgjedhur Garganon si një “port të hyrjes” për në Evropë, duke braktisur Salenton. Interesat e lidhura me trafikun ndërkombëtar kanë...

Më të shikuara!