Sunday, April 21, 2019

Princi saudit viziton sot Shtëpinë e Bardhë

Princi i Kurorës Mbretërore të Arabisë Saudite, Muhammad bin Salman do të vizitojë sot Shtëpinë e Bardhë. Ai pritet të flasë me presidentin Donald...

Kapet autobusi me 80 kg marihuanë, shoferi shqiptar paraburgoset

Policia e qarkullimit rrugor gjerman në Tauberbischofsheim të mërkurën e kaluar, rreth orës 23.10, ka kontrolluar një autobus. Gjatë kontrollit të imtësishëm të çantave...

400 mijë njerëz kërkojnë heqjen e Nobelit për Suu Kyi

Një kërkesë për shfuqizimin e çmimit Nobel për paqen ndaj Aung San Suu Kyi në “change.org”, ka grumbulluar deri më tani 400 mijë nënshkrime. Ajo...

Balena përplaset me tragetin, plagosen 80 pasagjerë

Një traget japonez me pasagjerë është përplasur me një balenë. Mësohet se më shumë se 80 pasagjerë janë lënduar, disa kanë lëndime serioze. Trageti ishte...

Pasagjeri godet dhe kafshon udhëtarët, avioni ulje të detyruar

Një avion u detyrua të bënte një ulje emergjente, pasi një nga pasagjerët ãlloi të kafshonte dhe madje godiste udhëtarët e tjerë. 2 Videoja tregon...

Mësuesja zhvishet para klasës, një nga nxënësit e filmon

Një mësuese në një shkollë 9 ­vjeçare ka dhënë një leksion mjaft të çuditshëm dhe interesant. Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi...

Shqiptari që po synon ta drejtojë Kaliforninë

Klement Tinaj ka filluar turneun e tij të fushatës politike për kandidaturën e guvernatorit të Kalifornisë. Tinaj shpalli kandidaturën në prill 2017. Në San Diego...

Historia e fuqishme e 30 vjeçares nga Pakistani

Vajza që do të shihni në video më poshtë shpesh herë është konsideruar si Zonja e Hekurt e Pakistanit, ajo është 30 vjeç dhe...

Indi, të paktën 61 të vdekur nga stuhitë e rërës

Të paktën 61 njerëz kanë vdekur nga stuhitë e ashpra të pluhurit në katër shtete indiane që nga mbrëmja e së dielës, teksa zyrtarë...

Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia

Gjatë një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Vozitësi 24-vjeçar ka rrëshqitur me veturën...

Lajmet e Fundit!

Su.lmi terr.orist në Zelandën e re, rrëfimi i një mbijetuari: shpëtova vetë, por një...

Një nga të mbijetuarit e sulmit terr.orist në Zelandën e Re, Mustafa Boztas, e përshkroi gjithë çfarë ai përjetoi gjatë su.lmit që ndodhi në...

Dimitrievski kryetar i të gjithëve, me flamur shqiptar në zyre

Nëse hyn në zyren e tij gjëja e parë që do të bie në sy është fotoja e Qabes së shenjtë, së bashku me...

Zvicerani ia lë shqiptarit trashëgim firmën me traditë

“Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për...

Dua Lipa nuk ndalet, pjesë e një filmi thriller-fantashkencor

Dua Lipa është një nga këngëtaret më të sukseshme në botë. Ylli me origjinë shqiptare shumë shpejt do të shndrisë edhe në botën e...

Media serbe: Kosova ka mbyllur rrugët alternative nga veriu në Serbi

Medie serbe njoftojnë se autoritete Kosovës sot gjoja kanë aktivizuar aksionin “Gishti i çeliktë” i cili, sipas tyre, përfshin bllokadën e të gjitha drejtimeve...

Më të shikuara!