Sunday, April 21, 2019

Bie aeroplani me 157 persona në bord, s’ka të mbijetuar

Një aeroplan i tipit “Boeing 737” i kompanisë së fluturimeve “Ethiopian Airlines” është rrëzuar dje gjatë fluturimit nga Adis Ababa në Nairobi të Kenias. Agjencitë...

Foto e ditës: Katër motra binjake në të njëjtën kohë u bënë hafëze

Motrat Dina, Dima, Susan dhe Razan al-Shiniti nga fshati Palestinez Tubit Um afër Jerusalemit, u bënë hafëze disa muaj më parë. Edhe pse Palestinezët janë...

Vjen konfirmimi i tmerrshëm/ Rrëzimi i avionit, të 157 pasagjerët kanë humbur jetën

Nga rrëzimi i avionit të ‘Ethiopian Airlines’ mëngjesin e sotëm, nuk ka asnjë të mbijetuar. Konfirmohet vdekja e 149 pasagjerëve dhe 8 anëtarëve të ekuipazhit,...

Video/ Arrestohet çifti pasi dhëndri i bëri gruas propozimin publikisht për martesë

Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Video e propozimit publik në qytetin verior...

Balena përplaset me tragetin, plagosen 80 pasagjerë

Një traget japonez me pasagjerë është përplasur me një balenë. Mësohet se më shumë se 80 pasagjerë janë lënduar, disa kanë lëndime serioze. Trageti ishte...

E rrallë, Rusia planifikon të ndalojë internetin, ja arsyeja

Në kuadër të planifikimeve për luftën kibernetike në të ardhmen, Rusia po planifikon të shkëputet për një kohë të shkurtër nga interneti. Mësohet se...

Kjo është rruga e parë në botë e shtruar me panele diellore (Foto)

Franca ka hapur atë që mund të quhet rruga e parë me panele diellore. Segmenti është 1 km gjatësi lineare në një fashat të...

SHBA tërhiqet nga pakti bërthamor me Rusinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) njoftuan tërheqjen nga Marrëveshja e Forcave Nukleare me Rreze të Mesme (INF), e cila përbënte themelet e kontrollit...

Krijesa gjigante që u gjet në një mal në SHBA (VIDEO)

Kohët e fundit, disa pamje të reja të disa gjurmëve të mëdha të këmbëve po qarkullojnë në internet. Të regjistruara në qytetin e Provos, Utah,...

Sfidohet Trump, ja kush do garojë për president të SHBA-së

Ish-shefi ekzekutiv i zinxhirit të restoranteve “Starbucks” ka pohuar se po shqyrton seriozisht kandidimin për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë...

Lajmet e Fundit!

Fillimi i bisedimeve me BE-në më në fund po bëhet realitet

Sot në Qeverinë e Maqedonisë në kuadër të kolegjiumit të përgjithshëm, u mbajt seanca e 38-të e Komitetit të Punës për Integrime Evropiane (KPIE)...

Tifozi i çmendur i futbollit mbulon makinën me 15 000 foto Panini

Një tifoz i madh i futbollit dhe fanatik i Kupës së Botës ka vendosur që të mbulojë makinën e tij me 15 000 foto...

Vajza e Ismail Kadaresë, bën bashkë artistët e famshëm shqiptarë në botë

Artistë të sërës së tyre, na bëjnë të ndihemi krenar që jemi shqiptarë, dhe diçka të tillë ata e dëshmojnë përmes punës profesionale, talentit...

Rrugët e pakalueshme, Xhaçka paralajmëron firmat kontraktore

Në një kohë që reshjet e dëborës kanë bllokuar dhe paralizuar qarkullimin në qarqe të ndryshme të vendit, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në...

Në Kosovë ftohtë, por shikoni se si vishet Afrona në Indonezi

Modelja Afrona Dika është njëra ndër femrat që udhëton më së shumti Ajo bashkë me të fejuarin e saj, Bleron kanë vendosur që këtë herë...

Më të shikuara!