Sunday, June 16, 2019

Sfidohet Trump, ja kush do garojë për president të SHBA-së

Ish-shefi ekzekutiv i zinxhirit të restoranteve “Starbucks” ka pohuar se po shqyrton seriozisht kandidimin për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë...

SHBA, 3-vjeçari humb në pyll, arrin të mbijetojë falë një ariu

Një 3-vjeçar në SHBA arriti të mbijetojë në mes të pyllit, vetëm dhe në temperatura shumë të ulëta. Casey Hathaway më 22 janar ishte...

Mësuesja zhvishet para klasës, një nga nxënësit e filmon

Një mësuese në një shkollë 9 ­vjeçare ka dhënë një leksion mjaft të çuditshëm dhe interesant. Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi...

Bora e madhe në Evropë ua merr jetën edhe 5 personave tjerë

Dy punonjës në një vendpushim skish në Alpet franceze vdiqën sot, pasi u zunë nga ortekët e borës gjatë kohës që po mundoheshin t’i...

Meka “pushtohet” nga karkalecat (FOTO)

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet. Videoja e shpërndarë në...

Një numër rekord i amerikanëve duan të largohen përgjithmonë nga SHBA-ja

Një numër rekord i amerikanëve, rreth 16% thanë se duan të largohen përgjithmonë nga SHBA-ja dhe të shkojnë në një shtet tjetër, thuhet sipas...

Ky shtet në SHBA hap aplikimet: 5000$ për ata që duan të shpërngulen atje

Shteti verilindor i Vermontit, SHBA tërhoqi mjaft vëmendje vitin e kaluar kur njoftoi se do të fillojë të paguajë punëtorë nga vende të tjera...

Betohen dy myslimane, hera e parë në histori të Kongresit Amerikan

Ligjvënësit e ri amerikanë janë betuar këtë të enjte, duke zënë ulëse në 116 sa ka Kongresi. Betimin për herë të parë ai askurrë e...

Foshnja gjendet e gjallë pas 35 orëve qëndrimi nën rrënoja

Ekipet e shpëtimit e kanë gjetur të gjallë një foshnje 11 muajshe, nën rrënojat e një ndërtese në qytetin rus Magnitogorsk. Foshnja është gjetur 35...

Ja çfarë ka ndodhur në të kaluarën me 31 dhjetor?

1695 – Taksa e dritares vendoset në Angli, duke shkaktuar që shumë pronarë shtëpish t’i mbyllnin dritaret me tulla për të shmangur taksën. 1790 –...

Lajmet e Fundit!

“Maqedonia e Veriut”, cilët janë hapat e mëtejmë nga Athina e Shkupi

Deri në mbrëmjen përpara votimit, jashtë ndërtesës së Kuvendit grek pati përleshje të dhunshme e turma lëshoi fishekzjarrë dhe flakadanë, duke lënë kështu të...

“Një ditë i thashë mamasë: Gjërat do bëhen mirë, nuk do jemi më të...

Romelu Lukaku po bëhet gati për të nisur Botërorin e dytë me Belgjikën. Por sulmuesi thotë se jeta e tij nuk ka qenë kaq e...

OBRM-PDUKM shpreh pakënaqësinë nga lirimi i të burgosurve të rastit “Monstra”

OBRM-PDUKM me një kumtesë reagon ndaj lirimit të të burgosurve nga rasti “Monstra” dhe arrestimit të aktorit Vllado Jovanovski dhe regjisorit Boris Damovski. “Gjykata nën...

Shqipëri, helikopteri evakuon 15 persona të bllokuar

Forca Ajrore të Shqipërisë përmes ekuipazhit të Cougar, evakuoi të dielën 15 persona në fshatrat Thesh e Shalë. Mes tyre dy të sëmurë, problematika e...

Hetimet rreth aksiidentit vazhdojnë gjatë ditës së nesërme

Hetimet në vendngjarje rreth aksidentit të rëndë që ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë, me çrast 13 persona kanë humbur jetën, ndërsa dhjetëra të tjerë...

Më të shikuara!