Friday, April 19, 2019

Shtrëngimi i duarve që shkriu artin me realitetin

Shtrëngimi i duarve midis dy lidervë të superfuqive botërore veç të tjerash ka qenë edhe një pikëtakimi i realitet me artin. Ky detaj, ose...

G20/ Liderët marrin Trumpin me “të mira”

Liderët më të mëdhenj të gjithë botës janë mbledhur në ditën e dytë të bisedimeve në G20. Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur se...

Kush janë njerëzit me të zeza që po krijojnë kaos në Hamburg?

E gjithë bota ka kthyer vëmendjen nga trazirat në Hamburg, mirëpo vëmendje kanë marrë demonstruesit me fytyra të mbuluara dhe të veshur tërësisht me...

Nusja humb jetën rrugës për në dasmën e saj, ku e priste dhëndri pranë...

32-vjeçarja planifikonte të befasonte të fejuarin e saj Udirley Damasceno i cili po e priste pranë altarit, kur befasisht helikopteri u rrëzua një milje...

Hamburgu i Gjermanisë në gjendje të jashtëzakonshme (video)

Në Hamburg të Gjermanisë fillon sot samiti i G20-ës, ku do të mblidhen liderët më të rëndësishëm në botë. Por gjendja paraqitet e rëndë. Hamburgu...

Shpërthen vullkani

Në Mekiskë ka shpërthyer vullkani Popocetepetl, duke shkaktuar pluhur vullkanik në lartësi të madhe. transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një lajmi të International Business Time...

Përleshje në mes të rrugës (Video)

Pas disa grushtimeve, ai hoqi rripin nga pantallonat dhe provoi ta godiste, por nuk ia doli, transmeton Telegrafi. Videoja e filmuar nga kati i dytë...

Shqiptari tentoi të djeg veten duke rrezikuar 28 persona

Një azilkërkuesi shqiptar ka bërë jehonë te mediat gjermane për shkak se ka tentuar të vetëvritet duke djegur shtratin e tij dhe më pas...

Zvicër: Kosovari 21 vjeçar me 142 km/h në zonën 50 km/h

Në kantonin e St.Gallenit, respektivisht në qytetin Oberriet, një Kosovar ka thyer një rekord negativ në shpejtësi. Vetura e tij ka arritur një shprejtësi...

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë, breshëri arrin madhësinë 4 cm në disa zona. Pas ditëve të tëra me temperatura shumë të larta,...

Lajmet e Fundit!

“Njerëzit që nuk i durojnë dot zhurmat, e kanë një sekret”

Të bezdisin zhurmat apo përtypjet e një personi teksa ha? Nuk shkon në kinema, sepse nuk do të dëgjosh të tjerët të përtypen teksa...

Ronela Hajati siç nuk e kishit parë ndonjëherë

Këngëtarja e njohur Ronela Hajati shfaqet gjithmonë e kuruar në detaje për sa i përket pamjes së jashtme. Madje këngëtarja energjike, pëlqen kryesisht grimin...

I vdiq djali në aksident, babai çon të fejuarën e tij në mbrëmjen e...

Rrugën nga shkolla për në shtëpi, një djalë i ri e bëri për herë të fundit, pasi tragjikisht humbi jetën në një aksident fatal. Tragjedia...

Studiuesit identifikojnë pesë lloje kryesore të diabetit

Studiuesit në Suedi dhe në Finlandë thonë se diferencimi më specifik midis llojeve të sëmundjes mund të mundësojë trajtim më të personalizuar dhe më...

Maqedonasja e thotë haptas: Maqedoninë e krijoi Tito në kurriz të shqiptarëve autoktonë

Irena Nikollova, maqedonase e cila studion në Australi, ka habitur opinionin, duke pranuar se “projekti FYROM” është krijuar në kurriz të shqiptarëve. “Unë më...

Më të shikuara!