Thursday, March 21, 2019

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë

Reshje dhe stuhi shiu në veri të Italisë, breshëri arrin madhësinë 4 cm në disa zona. Pas ditëve të tëra me temperatura shumë të larta,...

Makina përplaset në turmën që festonin Festën e Bajramit

Gjashtë persona, duke përfshirë edhe tre fëmijë, u plagosën kur një makinë u fut në një turmë njerëzish jashtë një qendre sportive në Newcastle...

Trump me vendimin e parë për Ballkanin: Rexhep Selimi, Fatmir Limaj e Daut Haradinaj...

Presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendim për Ballkanin Perëndimor me të cilin vazhdohen masat të cilat para 16 vitesh i ka marrë ish...

Zjarri në Londër, banorët: “Faleminderit që ekziston Ramazani”

Një banore jo muslimane, e prekur nga zjarri që ra në Londrën perëndimore i cili shkatërroi jetën e shume personave, thotë “ faleminderit për...

Arabia Saudite, pushimi për festën e Bajramit rritet në 23 ditë

Me udhëzimin e mbretit Selman, pushimi për Bajramin e Ramazanit në Arabinë Saudite rritet në 23 ditë, transmeton Anadolu Agency (AA). Agjencia zyrtare e lajmeve...

‘Alibaba’, financiarisht më i fortë se Norvegjia, Suedia, Austria

Gjiganti kinez “Alibaba” në vitin 2036 do të jetë fuqia e pestë në ekonominë globale, tha themeluesi i saj, Jack Ma. “Alibaba” tani është...

PAMJET TË RËNDA QË KENI PARË NGA DRIDHJET E TOKËS (VIDEO)

Janë pamjet më të rënda të regjistruara që paraqesin pasojat e dridhjeve të tokës. Kanë ndodhur papritur, prandaj edhe njerëzit janë munduar në çdo formë...

Lindi foshnjen në Aeroplan, dhurata nga kompania …..

Një foshnje e porsalindur ka fituar fluturim falas për tërë jetën, pasi ka lindur në aeroplan, në mes të fluturimit. Foshnja e gjinisë mashkull ka...

Mrekulli foshnja “ringjallet”.. (video)

Nëna shtatzëne Siriane plagoset rëndë nga bombardimet, me urgjenc dërgohet për në spital dhe aty lind mrekulia...    

Sulmuesi i xhamisë së Londrës i dërgon puthje turmës së zemëruar teksa arrestohet nga...

Shoferi i automjetit që i shkeli besimtarët që po dilnin nga një xhami në Londër, është kapur në kamerë duke i dërguar puthje turmës...

Lajmet e Fundit!

Disa statistika interesante për dy skuadrat e finales

Real Madrid dhe Liverpool do të ndeshen sonte me fillim prej orës 20:45 në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. Këto janë disa statistika...

Xhudo 2018: Një tjetër vit i suksesshëm, medalje në të gjitha grupmoshat

Sukseset e Kosovës në xhudo ka filluar të bëhet përditshmëri, tjetër vit, tjera arritje nga skuadra e pandalshme e Driton Kukës. Sa herë ka një...

Miku i Ramës blindon Sheratonin. Ja ish kryeministri që po qëndron në Tiranë

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se këto ditë ka ardhur në Tiranë ish-kryeministri britanik Tony Blair, i cili njihet si këshilltar i kryeministrit shqiptar...

Sot është super joshëse, por këngëtares shqiptare i del video që s’do donte ta...

Vetëm pak ditë më parë ajo publikoi këngën më të re “S’ka konkurrenc” në bashkëpunim me Feron. Bëhet fjalë për këngëtaren Rina Balaj e...

Ja kush është politikani shqiptar që ka pasuri 1 miliardë euro

Jeni i varfër por ëndërroni të bëheni me para, këtë mund ta bëni fare thjeshtë, sa hap e mbyll sytë. Sigurisht që kjo është...

Më të shikuara!