Sunday, April 21, 2019

EBA: Embargoja ajrore ka të bëjë vetëm për kompanitë ajrore nga Katari

Embargoja ajrore, e cila nga fillimi i krizës së gjirit është vendosur drejt Katarit, ka të bëjë vetëm me kompanitë ajrore dhe aeroplanët nga...

Putin: SHBA mbështeti Al-Kaedën dhe terroristët në Çeçeni

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fajtorë për ngritjen e Al-Kaedës dhe liderit të saj Osama...

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey? Ky mund të jenë fundi i Trump

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar...

Itali – Roma memorandum kundër emigrantëve: Stop fluksit në kryeqytet

Kryetarja e Bashkisë së Romës Virginia Raggi, i ka dërguar një letër Ministrisë së Brendshme italiane e Prefektit të Romës ku kërkon një memorandium...

Gjermani – Sulm në metro, agresori i rrëmben armën polices, plagos 3 persona

Policia e Mynihut raportoi të shtëna në një stacion metroje në Unterföhring, ku katër persona mbetën të plagosur. Mes tyre janë dy kalimtarë rastësorë me...

Lajmet e Fundit!

Veseli: Rusia drejt njohjes së Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke komentuar vizitën e presidentit të Rusisë Vladimir Putin në Serbi, ka thënë se Rusia është duke...

Ligji I Ri Në Gjermani, Nuk Keni Nevojë Tashmë Për Vizë Pune, Vetëm Me...

Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Lind pyetja se a do të...

France players dominate the eighth day of the World Cup

The eighth day of the World Cup 'Russia 2018' was a day of many beautiful matches in the field. It started with the 1-1 draw...

Qyteti me më pak stres në botë gjendet në Gjermani

Gjermania rezulton të ketë qytetet me më pak stres në mbarë botën. Ky është përfundimi i një studimi të Forumit Ekonomik Botëror, që e argumenton...

Politikanët e VMRO-së me pasaporta bullgare, kërkohet konfiskimi i tyre

Gjysma e kryesisë së VMRO-DPMNE-së dhe rreth 17 deputetë të kësaj partie kanë pasaportë bullgare. Kjo më parë ishte shkruar edhe nga agjencia bullgare...

Më të shikuara!