Sunday, August 18, 2019

Besimi i investitorëve gjermanë në rënie

Investitorët gjermanë e humbën besimin në qershor, pasi ekonomia më e madhe e Evropës ndjeu pasojat e pasigurisë globale, por një grup kërkimor për...

EBA: Embargoja ajrore ka të bëjë vetëm për kompanitë ajrore nga Katari

Embargoja ajrore, e cila nga fillimi i krizës së gjirit është vendosur drejt Katarit, ka të bëjë vetëm me kompanitë ajrore dhe aeroplanët nga...

Putin: SHBA mbështeti Al-Kaedën dhe terroristët në Çeçeni

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fajtorë për ngritjen e Al-Kaedës dhe liderit të saj Osama...

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey? Ky mund të jenë fundi i Trump

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar...

Itali – Roma memorandum kundër emigrantëve: Stop fluksit në kryeqytet

Kryetarja e Bashkisë së Romës Virginia Raggi, i ka dërguar një letër Ministrisë së Brendshme italiane e Prefektit të Romës ku kërkon një memorandium...

Gjermani – Sulm në metro, agresori i rrëmben armën polices, plagos 3 persona

Policia e Mynihut raportoi të shtëna në një stacion metroje në Unterföhring, ku katër persona mbetën të plagosur. Mes tyre janë dy kalimtarë rastësorë me...

Lajmet e Fundit!

Gjykimi për dhunën në Kuvend, Alimi mbetet në paraburgim

Seanca gjyqësore për tentim vrasjen ndaj Ziadin Selës më 27 prill ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja. Njërin nga dëshmitarët...

Mërgim Mavraj: Ika nga Greqia sepse aty nuk kishte xhami për tu falur

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për formën...

I mërzitur nga Merkel, Vuçiç ua nxjerr inatin gazetarëve shqiptarë: Ju dini serbisht, unë...

Presidenti serb, nuk ka kursyer batutat me gazetarët kosovarë. Gjatë konferencës, pas takimit me shefen e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ishte Vuçiç i pari...

Mesazhet më të fuqishme të Kuranit të cilat do ju lënë gjurmë në mendje

“Kujto gabimet e tua, përpara se të përmendësh gabimet e të tjerëve”. “Kështu që mos e humb zemrën tënde. Mos bjer në dëshpërim. Ti do...

Lista zyrtare e Kroacisë për Botëror, Modric & CO janë të frikshëm

Pas Belgjikës dhe Gjermanisë ishte radha e Kroacisë për të publikuar listën zyrtare për në Botërorin e Rusisë. Trajneri Zlatko Dalic publikoi listën përfundimtare....

Më të shikuara!