Sunday, August 18, 2019

Shqiperia tjetër!

Silvana Beu Nëse të ëndërrosh pak është e rrezikshme, zgjidhja nuk është të ëndërrosh më pak, por të ëndërrosh më shumë, të ëndërrosh gjatë gjithë...

SILUETA ME SYZA GRI

Syrja Etemi E, ja: të gëlon dyzimi në mendje: Si mund të ndjehesh në një audiencë kur pranë teje sillet e pështillet njeriu që ti...

Bexheti reagon për Ligjin për Regjistrimin e popullsisë, flet për përgjimin ku tetovarët…

Akademiku dhe rektori i UEJL-së, Abdyl Menaf Bexheti ka komentuar Ligjin për regjistrimin e popullsisë, si dhe një nga përgjimet e lëshuara në fb...

Profesoresha nga Shkupi i përgjigjet Arbana Xharrës: Jo vetëm në iftar, por edhe në...

Profesoresha në Universitetin e Tetovës, Gjyla Çeliku i është përgjigjur gazetares Arbana Xharra, e cila ka kritikuar traditën e shtrimit të iftareve të përbashkëta. “Jo...

Nuk Jemi Të Varfër Por Të Vjedhur!

Nga Endri Shabani Shqipëria është vendi i dytë në Evropë për nga pasuria natyrore për frymë. Kemi naftë, krom, bitum, dhe bakër. Sipas një vlerësimi...

Humanizmi i Halil Kastratit u pengon atyre qe nuk i duan te varferit

Urim Saliu Dikujt mund ti pengoje puna e Halil Kastratit, por para se te dilte hoxha , shume familje s’kishin shtepi banimi, s’kishin banesa, s’kishin...

Izet Zeqiri: Jo 8 300 denar për fëmijën e tretë, frikë për natalitetin

Akademiku Izet Zeqiri nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj shtesave ër fëmijën e tretë. Postimi i plotë...

‘Unë nuk jam shqiptar, më saktë nuk dua të jem!’

Elton Leka Unë nuk jam shqiptar, me saktë nuk dua të jem shqiptar! Madje as vetë Ismail Qemali nuk do të donte të ishte shqiptar, se...

I mbijetuari i masa.krës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën...

Një burrë i pla.go.sur në sul.min terr.orist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon njerëzve që...

Kurrë nuk ka pasur ndonjë bir sllavi që kanë mund të “shtynë çetë” me...

Kurrë nuk ka pasur ndonjë bir sllavi që kanë mund të “shtynë çetë” me Ali Ahmetin!’ Funksionari i BDI-së, Artin Spahiu sërish ka komentuar zhvillimet...

Lajmet e Fundit!

Qytetarët gjithnjë e më shumë optimist për hyrjen e Maqedonisë në BE

Sipas hulumtimit të ‘Eurotink’ bërë nga 1 deri më 21 mars me 1043 të anketuar, një numër i madh i tyre mendojnë se Maqedonia...

Cena u mor në pyetje më shumë për ndodhitë e shqiptarëve sesa të serbëve,...

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabahudin Cena, ditë më parë është marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё Kosovёs, në...

HISTORIA/ “Pasi Kolegët Ikin, bëj S… Në Zyrë Me…”

Një 31-vjeçare ka nisur një romancë të rrezikshme me një koleg pune i cili është më i vogël se ajo dhe për më tepër...

Aurela super seksi nga shtrati, shikoni çfarë poza bën !

Prandaj, Aurela Hoxha shpesh bën fotosete, ku ndër tjera tregon edhe bukurinë e saj dhe po ashtu e zhvillon profesionin që ka. Ajo në Instagram...

Çiljeta, nuse e Fatmira Breçanit?!

E ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, Çiljeta Xhilaga foli edhe për projektet muzikore që ka planifikuar për verën. Këngëtarja zbuloi...

Më të shikuara!