Sunday, April 21, 2019

Izet Zeqiri: Jo 8 300 denar për fëmijën e tretë, frikë për natalitetin

Akademiku Izet Zeqiri nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj shtesave ër fëmijën e tretë. Postimi i plotë...

‘Unë nuk jam shqiptar, më saktë nuk dua të jem!’

Elton Leka Unë nuk jam shqiptar, me saktë nuk dua të jem shqiptar! Madje as vetë Ismail Qemali nuk do të donte të ishte shqiptar, se...

I mbijetuari i masa.krës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën...

Një burrë i pla.go.sur në sul.min terr.orist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon njerëzve që...

Kurrë nuk ka pasur ndonjë bir sllavi që kanë mund të “shtynë çetë” me...

Kurrë nuk ka pasur ndonjë bir sllavi që kanë mund të “shtynë çetë” me Ali Ahmetin!’ Funksionari i BDI-së, Artin Spahiu sërish ka komentuar zhvillimet...

Rrëfimi për daskallin serb dhe mësuesin shqiptar në fshatin Veshallë

Shkolla e parë shqipe në Veshallë u hap më 22 Dhjetor të vitit 1945. Lajmi se kishte ardhur një mësues i ri, u përhap...

“Ne shqiptarët nuk e meritojme Evropën, dhe ata nuk e kanë për detyrë që...

Cka po duam nga Evropa, meshire apo drejtesi? Qe nga lufta e tutje, ne presim qe punet te na i kryejne nderkombetaret. Na çliruan, na...

Avdiu: Nga vetëdija e ulët e këtij vendi, janë shtyp vik.ti.mat e dhuUnës se!ks!ua.le!

Zana Avdiu: Perdhunimet nuk kane te bejne kurgjo me seksin por me dominimin. Edhe perdhunimet edhe dhuna ne pergjithesi ne te cilin kane monipol burrat...

Bojana Stefanovska: Shqiptarët kanë 3000 vite histori, kurse maqedonasit kanë vetëm 73 vite

Maqedonasja, Bojana Stefanovska deklaron se historia e Maqedonisë fillon 73 vite më përpara ku u krijua si shtet nga Tito, dhe ka vetëm 27...

Uji fle, hasmi s’fle

Shifet qartë se Kryeministrit Zoran Zaev nuk i pengon politika “integriste” e as”alternativa” Kryeministrit Zoran Zaev i pengon ajo shqiptare. Partia Demokratike Shqiptare dhe lideri i...

Fjolla: Spo du lule 1 ditë, kur marr therra 364 ditë

Fjolla Besimi Nuk pe du lulen tande sot, po du qe kur t’eci rruges tem’ mos me m’thane: ta hanksha ‘lulen’. Nuk po pe du urimin...

Lajmet e Fundit!

Me makinë luksoze, ja çfarë marke vozit Shkenda Dubova

Bën jetë luksoze. Këngëtarja Shkenda Dubova ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet se po dilte nga vetura, shkruan lajmi.netE në fotografi vërehet se...

Trafiku i makinave luksoze, 10 urdhër-arreste nga Prokuroria

Prokuroria e Tiranës ka zbardhur një skemë mashtrimi që kryhej nga tregtarë makinash luksoze në bashkëpunim me agjentë doganore, të cilët shmangnin taksat e...

Zbulohen shkaqet e ekzekutimit të 28-vjeçarit

Një 28-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri në kryeqytet. Marjo Majollari u qëllua disa herë në kokë dhe në trup, rreth orës 20 e...

Andrra Destani pozon në ishullin e Islandës, duket kaq e ëmbël

Sinan Hoxha dhe Andrra Destani po kalojnë një pushim të paharruar në Islandë. Çifti duket se po e shijojnë tej mase këtë pushim në krahët...

Erdogan: Sistemi S-400 një çështje e kryer, nuk kthehemi pas

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vendi i tij ka përfunduar marrëveshjet lidhur me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore...

Më të shikuara!