Wednesday, August 21, 2019

JETOJMË NË NJË KOHË PA KOHË

Jetojmë në një botë dhe në një kohë ku lajmi i keq gjithmonë mbizotëron ndaj të mirit, ku ngjarjet e shumta të kronikës së...

Dosja e CIA’së për Xhafer Devën: Politikani gjenial që dinte dhjetë gjuhë

Xhafer Deva ishte nga politikanët më të shquar shqiptar, i cili kishte luftar kundër disa regjimeve dhe njihte deri në dhjetë gjuhë të huaja,...

MJETET E DEPONUARA NË BANKA JANË DEPOZITA APO BORXH?

Dr.Bashkim Aliu Një nga dilemat e radhës e cila ngritet për kamatën është edhe ajo se mjetet e deponuara në banka në fakt çka janë,...

Ja pse na vrau “shpresën” e liberalizimit, komesari Hahn!

Shkruan: Fadil MALOKU, profesor dhe sociiolog Ose, s’ka liberalizim,por, do ketë; tensionim, destabilizim, riintervenim, ristrukturim,… të Ballkanit Perëndimor Pikat e ugurzeza sorosiane, për Ballkanin Perëndimor,...

AGRIANËT NË POLLOG

Autor: SYRJA ETEMI Të kaluarën e largët dhe të afërt të vendbanimeve të stërmoçme të Pollogut të Poshtëm, por edhe mbarë Iliridës , "mësuesja e...

E mjera Maqedoni, me “Instagram” rini!

Rudina Zeqiri Sa më shumë të rinjtë në Maqedoni përpiqen të jenë në koherencë me botën euro-atlantike kjo mbetet vetëm tentativë apo realizimi është vetëm...

Fotografi i tha të bënte një përpjekje të buzëqeshte, dhe kjo vogëlushe siriane buzëqeshi...

Fotografi i tha të bënte një përpjekje të buzëqeshte, dhe kjo vogëlushe siriane buzëqeshi kështu…Një buzëqeshje që të shkallmon.Një buzëqeshje që duket sikur të...

Nuk bëhet fjalë për fatin e Kosovës, por për fatin politik të Ramush Haradinajt!

Nga Xhevdet Pozhari Një proverbë e vjetër thotë se kur dhelprës iu dogj bishti, kujtoi se u kall dynjaja. Veprimet e kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Deputeti me dashnore, rrahja e deri te armët, skandalet e politikanëve gjatë vitit 2017

Rrahje mes deputetëve, arrestime të deputetëve për mashtrim, arrestimi i deputetëve për gaz lotsjellës, afera dashurore jashtë martesore, ofendimi i gazetarëve nga kryeministri, gjuajtja...

Libri “Metodologjia e hulumtimit shkencor në psikologji”, i Prof. Dr. Qufli Osmanit, një qasje...

E shoh të udhës që në krye të herës të shtroj si çështje kërkimin shkencor, përkatësisht rëndësinë që ka lënda hulumtuese, dhe kësodore, të...

Lajmet e Fundit!

Polici që keqpërodri vajzën, e pranon fajsinë e tij!

Polici Vesel Veseli e ka pranuar fajësinë për keqpërdorimin qe i ka bërë nxënëses nga Drenasi. Burime nga Prokuroria i kane thënë Insajderit se i...

Fjolla, Si Kim Në Fotot E Fundit

Këngëtarja Fjolla Morina ka postuar disa foto ku shihet edhe me disa modele të tjera shqiptare.Por, këngëtarja kosovare aq shumë duket si Kim Kardashian...

Angela vjen shumë seksi me këtë fustan!

Shquhet si një nga modelet me tërheqëse dhe seksi shqiptare. Fjala është për bukuroshen shkodrane, Angela Martini. Fotot që ajo sjell në rrjetet sociale janë të...

Zemra e një nëne kërkon ndihmë: Është drita e syve, pa ju ai nuk...

Kjo është Afërdita Baculi. Prej tre muajsh endet korridoreve të spitalit. Lotët I janë tharë, shpesh herë është edhe e pavetëdijshme, nuk reziston dot...

46 % e të rinjve duan të ikin nga Kosova

Sondazhi i fundit i Gallup, i cili është kryer në 152 shtete të botës, ka nxjerrë Shqipërinë në vendin e katërt, si shteti me...

Më të shikuara!