Thursday, February 21, 2019

“Ne shqiptarët nuk e meritojme Evropën, dhe ata nuk e kanë për detyrë që...

Cka po duam nga Evropa, meshire apo drejtesi? Qe nga lufta e tutje, ne presim qe punet te na i kryejne nderkombetaret. Na çliruan, na...

Shoqata “AVFI” Cyrih vendosi bashkëpunim me SHKH “Vepra”

Prej themelimit të saj më 05.11.2016, Shoqata AVFI Cyrih planifikonte mbështetjen e aktiviteteve humanitare dhe kulturore në Bogovinë, prandaj kryesia vedosi më 08.04.2017 të...

Çeliku: Sadulla Duraku jep dorëheqje!

Profesoresha universitare Gjyla Çekiku ka kërkuar nga ministri për Ambient Jetësor dhe Planifikim Hapësinor Sadulla Duraku të jep dorëheqje, shkruan Pa Censurë. Profesoresha Çeliku ka...

Nuk bëhet fjalë për fatin e Kosovës, por për fatin politik të Ramush Haradinajt!

Nga Xhevdet Pozhari Një proverbë e vjetër thotë se kur dhelprës iu dogj bishti, kujtoi se u kall dynjaja. Veprimet e kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Të ndalohen me ligj bastet në Maqedoni

Nga: Alpin Ollogu Bazuar në shembullin e R.Shqipërisë, me miratimin e shtesës dhe ndryshimit në ligjin nr.155/2015, për Lojërat e fatit, ligj në të cilin...

Avdiu: Ku e keni moralin o shqiptare? E kemi vendose ne mes kembeve te...

Nga Zana Avdiu Qe nga lindja e femijes, kur foshnja eshte vajze, ajo ngarkohet me barren “e ruajtjes se fytyres” te babes, vllaut, familjes e...

Humbja e pritur e LDK-së

LDK-ja pësoi fiasko. Dhe, kjo ishte humbje e pritshme. Por, kjo humbje nuk është fundi i botës për këtë parti, dikur zëmadhe. LDK-ja është...

Pse po ikini rinia nga Maqedonia ?!

Urim SALIHU Dikur kishte varfëri, por kishte edhe njerëz .Sot nuk janë njerëzit por varfëria është akoma këtu. Zbrazët janë rrugët në këtë vend mbi...

Argatet kalemxhinj!

Bashkim Aliu Argate jane quajtur ata qe kane punuar me meditje ne arat e huaja, gjegjesisht jane huazuar nga pronaret e tokave qe t’i punojne...

Mustafa Nano: I qëndroj asaj që nëna e Skënderbeut ka qenë me origjinë serbe

Ka përfunduar Panairi i Librit në Tiranë dhe interesi ka qenë i madh për stendën e UET-Press. Një nga librat më të kërkuar dhe...

Lajmet e Fundit!

Ja vendi i çuditshëm ku ka bërë seks moderatorja shqiptare

Kemi dëgjuar shumë histori dashurie dhe vende nga më të ndryshme ku çiftet kanë kryer marrëdhënie seksuale. Moderatorja shqiptare, Oriela Nebiaj ka zgjedhur të zbulojë...

Vipat e Bllokut nxjerrin foton e hershme të Jonida Maliqit, do frikësoheni

Avancimi i shkencës, futja në treg e impianteve me silikon dhe prodhimi i mijërave preparateve për make-up i kanë dhënë luksin të gjithëve që...

Presidenti Slloven i’u drejtua Mogherinit dhe BE-së: Mos mbani vija të kuqe për Kosoven...

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe shefja e Diplomacisë Europiane Frederica Mogherini, janë pajtuar se trajtimi i çështjes së Kosovës duhet gjithashtu të lejojë...

Rama: Serbia nuk do të hyjë në BE para Shqipërisë

Serbia nuk do të bashkohet me Bashkimin Evropian përpara Shqipërisë, edhe pse Beogradi është caktuar kandidat i parë në radhë për anëtarësim, ka thënë...

Kejvinën nuk e keni parë kurrë kështu!

Velina bukuroshe e “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella gjithnjë di si të tërheqë vëmendjen me pamjen e saj Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete...

Më të shikuara!