Monday, August 19, 2019

Debatet rreth ndryshimit të emrit, dhe çështja shqiptare

Sali Shasivari Fill pas përhapjes së lajmit për përafrimin e qëndrimeve të dy palëve (asaj greke dhe maqedonase) në lidhje me çështjen e emrit, nëpër...

Deputeti me dashnore, rrahja e deri te armët, skandalet e politikanëve gjatë vitit 2017

Rrahje mes deputetëve, arrestime të deputetëve për mashtrim, arrestimi i deputetëve për gaz lotsjellës, afera dashurore jashtë martesore, ofendimi i gazetarëve nga kryeministri, gjuajtja...

Lëvizja Vetëvendosje, me Qeveri ndryshe..!

Agjencia e lajmeve Reuters ka raportuar për rezultatin preliminar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 11 qershor në Kosovë. Në raportin e...

Izet Zeqiri: Jo 8 300 denar për fëmijën e tretë, frikë për natalitetin

Akademiku Izet Zeqiri nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj shtesave ër fëmijën e tretë. Postimi i plotë...

Detaji shumë i dhimbshëm nga jeta e James Mattis, njeriut që dha ‘leje’ për...

Kosova sot arriti ta bëjë të mundur ushtrinë, duke votuar për formimin e ushtrisë së Kosovës. Por, ashtu si për çlirim dhe pavarësim, Republika jonë...

Lajmet e Fundit!

Miku gjerman zhgënjen Lulzim Bashën, shpjegon arsyet pse Shqipërisë duhet t’i hapen negociatat

Një prej shteteve skeptike për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian është edhe Gjermania. Në një intervistë për “Deutsche Welle”, deputeti i...

Shkenda Dubova pozon nudo, ja çka shkruan

Këngëtarja e njohur Shkenda Dubova është mjaft aktive dhe e përfolur në mediat rozë.E tashmë me anë të rrjeteve sociale, ajo shfaq edhe imazhet...

Elvana i Kujton Diçka Vetes Çdo Mëngjes

“a big big booty like this, por jo për biznes”, thotë Elvana në këngën e saj më të fundit, “Lejla”. Jo për biznes ama me...

Mbipesha, shkaktar i shumë sëmundjeve te fëmijët

Mbipesha te fëmijët vlerësohet të jetë një nga shkaktarët kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare, të diabetit, si dhe të disa llojeve të kacereve, thonë profesionistë...

Mjekët ju japin qetësuesin, 400 persona në spital humbin jetën!

Një raport tronditës është bërë publik nga spitali Gosport War Memorial Hospital, në Angli. Për shkak të një ilaçi të dhënë gabim, si një qetësues...

Më të shikuara!