Monday, August 19, 2019

Ish ushtari i UÇK-së i drejtohet Ali Ahmetit!

Ish ushtari i UÇK-së Shaban Matrançi Kjo është hera e dytë z.Ali Ahmeti që po ju drejtohem publikisht që nga reagimi im i parë para...

Mbi 200 mijë qytetarë Zaev mundohet t’i bëjë maqedonas, Akademik Zeqiri zbulon skemën

Izet Zeqiri Paralajmërimet se regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të realizohet në vitin 2020, planifikohet të ketë një kombinim metodash, do të shfrytëzohen të...

Zaev ua bën 8 me 2 shqiptarëve, Gjuha maqedonase mbetet gjuha e vetme zyrtare

Gjuha maqedonase mbetet gjuha e vetme zyrtare në gjithë territorin e RM-së. Ligji për gjuhë i avancon të drejta e të gjithë komuniteteve jo-shumicë dhe...

Zaev po bën inskenime njejtë si Gruevski

“Në Maqedoni, kur është fjala për shqiptarët, si duket, po vazhdon ‘avazi’ i vjetër që mund të shihet në veprimet e Qeverisë Zaev, e...

PËRDHOSJA E IDENTITETIT KOMBËTAR E FETAR TË SHQIPTARËVE TË POLLOGUT

...S’ka dilemë: shqiptarët janë stërnipër të pellazgo-ilirëve, të ngulitur në këto troje përpara qindra e qindra shekujsh, kur Pollogu e Sharri banoheshin prej egërsirash....

Dosja e CIA’së për Xhafer Devën: Politikani gjenial që dinte dhjetë gjuhë

Xhafer Deva ishte nga politikanët më të shquar shqiptar, i cili kishte luftar kundër disa regjimeve dhe njihte deri në dhjetë gjuhë të huaja,...

Dasma që (s)u kthye në “mort”

Nga Anri Bala Nisi si festë e demokracisë, ku të ftuarit u thirrën sipas zakonit… në dasëm, ku dhëndri bridhte qytet për qytet, për të...

Deputeti me dashnore, rrahja e deri te armët, skandalet e politikanëve gjatë vitit 2017

Rrahje mes deputetëve, arrestime të deputetëve për mashtrim, arrestimi i deputetëve për gaz lotsjellës, afera dashurore jashtë martesore, ofendimi i gazetarëve nga kryeministri, gjuajtja...

BDI do ta zyrtarizon gjuhën shqipe vetëmse kur unë do të bëhem Xhejms Bond...

Ejup Berisha Gjuha shqipe do të bëhet zyrtare në Republikën e Maqedonisë vetëm atëher kur politikanët shqiptar nuk do ti nënshtrohen pazareve politike kur ti...

PSE ËSHTË I RËNDËSISHËM MENDUH THAÇI?

Zgjedhjet lokale duket se do të marrin me vete shumë “koka” politike. Më të rrezikuar janë ata të cilët nuk do të arrijnë të...

Lajmet e Fundit!

Dëshmitari rrëfen për momentin e të shtënave që lanë të vrarë dy vëllezër

Metë Ramaj, kryetar i fshatit Shaptej, ka dëshmuar sot në gjykimin për vrasjen e dy vëllezërve, Rexhep e Burim Ramaj, në gusht të vitit...

ZGJEDHJET NË TURQI, PËRFITIM PËR TË MENÇURIT

Bashkim Aliu Dimensioni human Zgjedhjet e fundit të parakohshme në Turqi, pa dyshim se ishin në qendër të vëmendjes së opinionit, jo vetëm në Turqi dhe...

Bomba e ditës, sherr mes Neymarit dhe Mbappes! PSG vendos për të shitur një...

Mund të duket e pabesueshme, por mediet spanjolle e paraqesin si lajm të vërtetë. Ekipi i PSG-së ka probleme mes lojtarëve, aq më tepër...

Shteti kthen sytë nga kumari, gati goditja për pikat pa licenca

Policia e Shtetit në bashkëpunim me hetimin tatimor dhe njësinë e mbikqyrjes së lojrave të fatit prej së martës kanë nisur një kontroll në...

Ushtria, nis më 14 dhjetor, bëhet për një dekadë (VIDEO)

Se transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovë në Forca të Armatosura, nuk do të rrezikojë askënd dhe nuk do të bëhet shkel e...

Më të shikuara!