Monday, August 19, 2019

PËRDHOSJA E IDENTITETIT KOMBËTAR E FETAR TË SHQIPTARËVE TË POLLOGUT

...S’ka dilemë: shqiptarët janë stërnipër të pellazgo-ilirëve, të ngulitur në këto troje përpara qindra e qindra shekujsh, kur Pollogu e Sharri banoheshin prej egërsirash....

Valoni nga Kumanova kërkon nënshkrimet e gjithë shqiptarëve për largimin e Biljana Vankovskës nga...

Pas tragjedisë së rëndë në aksidentin rrugor në autostradën Shkup-Tetovë, Biljana Vankovska, profesoreshë në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” përhap gjuhë të urrejtjes bazuar...

MJETET E DEPONUARA NË BANKA JANË DEPOZITA APO BORXH?

Dr.Bashkim Aliu Një nga dilemat e radhës e cila ngritet për kamatën është edhe ajo se mjetet e deponuara në banka në fakt çka janë,...

Merita Mustafi: I kujt është faji?! MJAFT

I kujt është faji??? I fëmijës; që nuk dijnë respekt për prindët, që jetojnë sipas qefit të tyre pa çarë kokën se kush i lindi...

Lojtari Blerim Reka, testim i nivelit të budallallëkut shqiptar!

Lebit Murtishi Kush mendon që Zaevi me “koalicionistët” shqipfolës nuk do kujdeseshin t’i krijojnë ,,lojëra dëfrimi” pjesës shqiptare që nuk gënjehet pas karremit të tyre,...

“Ne shqiptarët nuk e meritojme Evropën, dhe ata nuk e kanë për detyrë që...

Cka po duam nga Evropa, meshire apo drejtesi? Qe nga lufta e tutje, ne presim qe punet te na i kryejne nderkombetaret. Na çliruan, na...

Shqipëria në listën e shteteve më pak bujare. Ja ku renditet Kosova!

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Almer Toska thotë se: ”Kosovarët nuk janë shqiptarë, janë turq të përzier me serb”...

Ai quhet Almer Toska, PD në zgjedhjet e fundit parlamentare e solli kandidat për deputet në zonën e tij të Roskovecit. Ish-kandidati për deputet i...

Humanizmi i Halil Kastratit u pengon atyre qe nuk i duan te varferit

Urim Saliu Dikujt mund ti pengoje puna e Halil Kastratit, por para se te dilte hoxha , shume familje s’kishin shtepi banimi, s’kishin banesa, s’kishin...

RASHÇJA NË MES LEGJENDAVE DHE HAPËRIMIT NË KOHË

Po e çelim muhabetin me një vjershë që e shkrova në sobën e burrave të fshatit:   RASHÇE MOJ RASHÇE   Rashçe, moj Rashçe Me kodra e rrafshe Burime e...

Lajmet e Fundit!

OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale

11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet presidenciale të 21 prillit dhe 5 majit....

Aksidenti i rëndë: Vetura e tre djemve ishte e marrë me qira

Vetura Golf 6 e aksidentuar me dy kamionë në rrugën Shtime-Suharekë, më saktësisht në fshatin Duhël, ishte e marë me qira. Prokurori i cili tashmë...

Joshëse me bikini

Trupi i saj fantastik ka bërë që ajo të jetë shumë e popullarizuar në Instagram: Joselyn Cano, modele nga Kalifornia.  

Vuçiq i bie pishman për njohjen e Kosovës, korrigjohet intervista me agjencinë italiane

Një intervistë e agjencisë italiane të lajmeve, ANSA me presidentin Vuçiq për gjoja njohjen e Kosovës shkaktoi konfuzion. Korrigjimi nuk vonoi. Deutsche Welle foli...

Halil Kastrati e bën me shtëpi të re Bill Klintonin

Halil Kastrati vazhdon të mos ndalet për të ndihmuar familjet nevojtare që janë me gjendje të rëndë ekonomike. Ai e dhe sot ka dhuruar çelësat...

Më të shikuara!