Wednesday, August 21, 2019

Gruevski dhe Miajllkov krijuan parti për të shkatërruar Ali Ahmetin, sot përfunduan në burg

Artin Spahiu Ju deshit të shkatërroni vetëm BDI-në! Ju krijuat forca politike, dhe jo pak, gati për çdo vit nga një si fraksione, lëvizje brenda...

Biri im, mos ma lësho dorën!

hkruan: Marigona Krasniqi Si shumë herë në kohët e fundit, edhe sot mezi u zgjova. Nuk munda t’a rregulloj as shtratin dhe nga dridhja e duarve...

Mbi 200 mijë qytetarë Zaev mundohet t’i bëjë maqedonas, Akademik Zeqiri zbulon skemën

Izet Zeqiri Paralajmërimet se regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të realizohet në vitin 2020, planifikohet të ketë një kombinim metodash, do të shfrytëzohen të...

Kim Mehmeti: Nëse vjedh një bukë shkon në burg, por nëse vjedh 500 mln...

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti i ftuar në studion e lajmeve të Ora News ka folur për arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevskit. Përballë gazetares...

Disa politikanë mendojnë se burrni është të jesh kriminel

Gjyla Çeliku Burrnia e disa politikanëve në politikë: -Burrni është të vjedhësh -Burrni është të korruptohesh -Burrni është të gënjesh -Burrni është të shantazhosh e kërcënosh -Burrni...

“Platforma shqiptare” paska qenë për shpëtimin e Gruevskit, e jo të shqiptarëve

Gjyla Çeliku “Platforma shqiptare”, ah sa shqiptare ishte, me një pikë kryesore “SHPËTIMI I GRUEVSKIT, JO I SHQIPTARËVE”, pikat tjera ishin sa për sy e...

Zaev po bën inskenime njejtë si Gruevski

“Në Maqedoni, kur është fjala për shqiptarët, si duket, po vazhdon ‘avazi’ i vjetër që mund të shihet në veprimet e Qeverisë Zaev, e...

Grekër, hajdeni prapë; ju dhe ‘grekërit’ tanë jeni njësoj!

“Ju dhe ‘grekërit’ tanë jeni njësoj! Gjithnjë do të jeni njësoj, për sa kohë shteti jonë përbëhet nga grekër si ju, për sa kohë...

Të gjithë “jemi duke lundruar në varkën” drejt Gjermanisë…

Nga Florim Esati: “Duke bërë një analoogji, të një mendje analitike, konstatohet se filozofia më sintetike e jetës është rritja e standardit dhe mirëqenis së...

Musai: Mjer ai që i ka than vehtes shqiptar dhe jeton në Maqedoni?!

Musa Musai Vuajtjet shpirtërore nuk kan të sosur. Për çdo ditë lajme nga më të ndryshmet drakonike po dëgjohen. Dikush ban qef, dikush ban histori,...

Lajmet e Fundit!

Sadakaja më përpara arrin tek Allahu sesa tek dora e të varfrit

Përmendet që Lejs ibn Sa’di ka qenë tregtar i suksesshëm me mjaltë. Një ditë atij i arriti anija përplot me fuqi (barela) me mjaltë. Kur...

Itali, Makina Del Nga Rruga Dhe Shpërthen Në Flakë, Humb Jetën i Riu Shqiptar

Një i ri shqiptar ka humbur jetën në një aksident të rëndë në Itali. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Klodian Murrizi, i cili bashkë me...

Gjykata lë në bu*rg tre protestues, PD: Burgosje politike

Të arrestuarit pas protestës së 13 prillit kanë dalë sot në gjykatë për masën e sigurisë e cila ka vendosur të lërë në burg...

Ushtaraku Shqiptaro-Amerikan jep alarmin për Kosovën nga SHBA, ja çka thotë për Thaçin

Ushtaraku Shqiptaro-Amerikan, Muharrem Maralusha, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se me dorëheqjen e James Mattis, Kosova ka humbur një mbështetje shumë të...

Rritet numri i sulmeve ndaj policëve në rajonin e Pollogut

Vitin e kaluar kanë ndodhur gjithsej 13 sulme ndaj policëve të Sektorit të Punëve të Brendshme (SPB) të Tetovës që mbulon edhe Gostivarin, ku...

Më të shikuara!