Monday, August 19, 2019

“Vojvodet” jane sa nje grusht

Urim Saliu “Vojvodet” jane sa nje grusht. Jane te deshperuar dhe te vetmuar.Prandaj mos u merrni me ta sepse i beni te vlefshem. Ata jane per keqardhje..Frustrimi...

Pse po ikini rinia nga Maqedonia ?!

Urim SALIHU Dikur kishte varfëri, por kishte edhe njerëz .Sot nuk janë njerëzit por varfëria është akoma këtu. Zbrazët janë rrugët në këtë vend mbi...

DERI KURRË NE SHQIPTARËT DO TË JEMI TË PËRÇARË NGA POLITIKA?!!!

“Kur zihen elefantet është bari ai që e pëson.” Kjo shprehje indiane më kujton shpesh padrejtesitë që ndodhin midis punonjësve për shkak të konflikteve që...

Këtu kushton kaq shtrenjtë me qenë i ndershëm e normal

Sipas ‘gjuhës së trupit’ njerëzit i fusin duart në xhepa kur nuk janë të kënaqur me pamjen, me teshat e me llukun e tyre. Musa...

KURBANI POSTREFERENDUM

Bashkim Aliu Mbaroi fushata e referendumit të shumëpritur në IRJM, dhe me të përfundoi edhe sfilata e slloganeve pompoze dhe retorikës së rrejshme proevropiane dhe...

SHERRI I SHKJAUT, FAJËSIMI I VIKTIMËS, DHE THELBI I “KORRIGJIMIT”

Bashkim Aliu Prerja e rrugës Si shumë herë tjera gjatë historisë, në të kaluarën, poashtu edhe në historinë më të re të Kosovës, Drenica po shkruan...

KURORAT E QËNDISURA ME GJUHËN E URREJTJES

Bashkim Aliu Me 2 Gusht, Republika e Maqedonisë, festoi Ditën e Republikës dhe dy Ilindenët historik, 115 vjetorin e fillimit të Kryengritjes së Ilindenit dhe...

Debatet rreth ndryshimit të emrit, dhe çështja shqiptare

Sali Shasivari Fill pas përhapjes së lajmit për përafrimin e qëndrimeve të dy palëve (asaj greke dhe maqedonase) në lidhje me çështjen e emrit, nëpër...

GOLAT, SHQIPONJA DHE FALËNDERIMI NDAJ ZOTIT, SI SHEMBULL SUKSESI DHE INTEGRIMI

Bashkim Aliu Mbrëmja e ditës së Premte, kur u përball Zvicra me Serbinë në futboll, në kuadër të kualifikimeve për në të tetën e finales...

SHOQËRIA E HUMBJEVE TË MËDHA

E mban mend herën e fundit kur je ulur në kafe me dikë, qoftë edhe me grupin tënd shoqëror, dhe nuk e keni ndërprerë...

Lajmet e Fundit!

Bëri 12 vjet burg i akzuar për vrasje, ja kush është shqiptari që u...

Ka bërë 12 vjet burg në SHBA për një krim që nuk e ka kryar. Sami Leka me prejardhje nga Maqedonia ishte dënuar me...

Valë e re shtrenjtimesh në Maqedoni, pas shtrenjtimit të bukës

Shtrenjtimi i bukës do ta rrisë inflacionin, paralajmërojnë nga Bankën Popullore. Çmimi më i lartë i bukës do ta rrisë çmimin edhe të produkteve...

VIDEO/ Makina e ministres i merr jetën 30 vjeçarit, plagoset edhe vetë

Mjeti i Qeverisë së Serbisë, brenda së cilit ndodhej ministrja për Integrim në Bashkimin Evropian, Jadranka Joksimoviç është përfshirë në një aksident. Si pasojë ka...

Kujdes: Temperatura të larta në Maqedoni

Qytetarët t’i respektojnë rekomandimet e përgjithshme për mbrojtje prej temperaturave të larta për arsye se vendi është kapluar nga faza e verdhë. Kështu rekomandojnë...

Leonora Jakupi rrethohet nga deputetët drenicas

Mbrëmë në ambientet e Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë, është mbajtur një mbrëmje festive me rastin e 28 nëntorit.Në të ishin të ftuar shumë...

Më të shikuara!