Monday, August 19, 2019

Albin Kurti për televizionin zviceran: Unë jam kryeministri i ardhshëm i Kosovës, ja pse...

Koalicioni i “Krahut të luftës” në fakt i ka fituar zgjedhjet, megjithatë partia opozitare Vetëvendosja si parti e vetme është partia më e fuqishme....

Populli foli !!!

Më 11 Qershor Populli Foli. Më 11 Qershor populli ndëshkoi udhëheqësit e dekadave, ndëshkoi komandantët e akademikët. Më 11 Qershor dështuan strukturat gladiatore nga...

Lëvizja Vetëvendosje, me Qeveri ndryshe..!

Agjencia e lajmeve Reuters ka raportuar për rezultatin preliminar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 11 qershor në Kosovë. Në raportin e...

Në LDK, ndërkëmbëzat sollën humbjen

Që moti kërkohet dorëheqja e Isa Mustafës, dorëheqje e cila, nëse jepej nga shtypja e partiakëve me aktivitet sporadik, do të ishte një shthurje...

Humbja e pritur e LDK-së

LDK-ja pësoi fiasko. Dhe, kjo ishte humbje e pritshme. Por, kjo humbje nuk është fundi i botës për këtë parti, dikur zëmadhe. LDK-ja është...

Lajmet e Fundit!

Pesë arsye për të blerë Renault Kadjar? (Foto/Video)

Mundësia për tu bërë me veturë të rë është tani. Kosovarët kanë ofertën më të mirë në treg nga Renault. Kjo pasiqë Renault po...

Të mirat e kajsisë

Kajsia thuhet se ka prejardhjen nga Armenia. Eksploruesit spanjoll ishin të parët ata të cilët futën në Amerikë frutat mesdhetar. Vende si Turqia, Italia, Rusia, Spanja,...

Aguilera, poza të nxehta nga vaska

Christina Aguilera i ka publikuar disa fotografi shumë të nxehta, në të cilat ka pozuar nga vaska e banjës. Këngëtarja i ka postuar tre fotografi...

Një grusht njerëz në varrimiin e Akademik Idriz Ajetit! Turpi nuk hahet me bukë!

FERAT FERATI Foto nga varrimi i Prof.dr.ak.Idriz Ajeti, 102 vjeç! A nuk është turp për krejt popullin shqiptar edhe për qeveritar me u varros me kaq...

Burdushit i sekuestrohen edhe tri vetura

Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmuar se pas bastisjes në shtëpinë e ‘Burdushit’, pos që janë gjetur dhe sekuestruar dy armë dhe gjësende të...

Më të shikuara!