Friday, April 19, 2019

Zana Avdiu: Halil Kastrati duhet të kritikohet, të kontrollohet pse jo edhe të dënohet

Zana Avdiu Ata nuk jane te shenjte, ata jane njerez, sikurse te gjithe ne. Ata nuk dine asgje me shume se ne, dhe nuk kane...

Lojtari Blerim Reka, testim i nivelit të budallallëkut shqiptar!

Lebit Murtishi Kush mendon që Zaevi me “koalicionistët” shqipfolës nuk do kujdeseshin t’i krijojnë ,,lojëra dëfrimi” pjesës shqiptare që nuk gënjehet pas karremit të tyre,...

Pse nuk na duan më kosovarët?!

Ben Andoni Ka kaq kundërshti në gjërat që thuhen, kaq mosnjohje dhe më shumë përfolje, saqë çdo gjë që lidhet me Kosovën merret e shndërruar...

Tahiri: Gjasat janë të bie Qeveria, e jo të hiqet taksa

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri, duke folur rreth situatës politike në vend, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se taksa...

Fjalimi emocional i Hashim Thaçit: Ndarja e Kosovës s’mund të ndodhë pa shkelur mbi...

Shkëmbimi i territoreve, kurrë nuk do ndodhë Pa shkelur mbi trupin tim, askush s’mund ta cenojë asnjë milimetër të territorit të Kosovës. Për ndarje të Kosovës...

Nesimi: Pse kandidati “konsensual” të zgjidhet në kongresin e LSDM-së?

Publicisti dhe analisti politik, Robert Nesimi vlerson se termi “President konsensual” është tërësisht fjalë e shpikur. “Për një president të tillë nuk mund të flitet...

Zaevi të shkojë prej shpije..!

Nijazi Muhamedi SE Zaevi është kryeministër kukull ka dhënë shenja shumë herë, po kjo e sotmja që e tha zëvendës hajduti në qeverinë e tij,...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës me mesazh të fortë, Ja çfarë thot për...

Demë Shehu Lepurushi Mickovski në një prononcim për Tv Alsat na paska quajtur frikacakë Grupin e Kumanoves,sepse dy bashkëluftëtarët tanë i janë përgjigjur burrërishtë proovvokimeve...

Pse Adem Demaçi ishte kundër “ Rambujesë “ ?

Shkruan: Fahri XHARRA Që njëzet vjet nuk kam mundur ta kuptoj se pse Adem Demaçi ishte kundër nënshkrimit të dokumenteve të Konferencës së Rambujes. Kam...

Politikani gjerman: Shteti i Kosovës u planifikua në vitet 80-ta, dhe ky ishte qëllimi...

Politikani gjerman Vili Vimer thotë se Kosova si shtet është planifikuar nga fundi i viteve 80 dhe se dedikimi i saj i vetëm është...

Lajmet e Fundit!

VETËPLAGOSET NJË 39 VJEÇAR NGA GOSTIVARI

39 vjeçari me iniciale D.N nga Gostivari, në rrethana ende të paqarta dje rreth orës 11 e 45 minuta, përderisa ka qenë në gjueti...

Gjenden mjete piroteknike të fshehura punohet në zbardhjen e rastit

Dje (27 dhjetor) rrethë orës 16 e 45 minuta, në rrugën ,,Iliria,, në Tetovë, janë gjetur dhe konfiskuar 7 flakahedhës-piroteknuik, dhe 517 lloje të...

‘Nuk u mërzite duke reklamuar b*thët’’, Kejvina Kthella i jep përgjigjen që e lë...

Velina e “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut me postimet që ajo bën në profilin e saj në “Instagram”. Ajo...

Si ta mbroni lëkurën nga moti i ftohët

Nuk është ndonjë sekret se ndryshimet në mot ndikojnë edhe në shëndetin tonë – posaçërisht kur është fjala për shëndetin e lëkurës. Çdo dimër trupi...

Policia zbulon sasi të madhe të armatimit në Veleshtë

Me 06.04.2018 rreth orës 15.00, pas njohurive paraprake operative, zyrtarët policor në vendin Lagja Kabova, në fshatin Veleshtë të Strugës, ka kryer kontroll në...

Më të shikuara!