Sunday, August 25, 2019

Rrëfimi për daskallin serb dhe mësuesin shqiptar në fshatin Veshallë

Shkolla e parë shqipe në Veshallë u hap më 22 Dhjetor të vitit 1945. Lajmi se kishte ardhur një mësues i ri, u përhap...

“Ne shqiptarët nuk e meritojme Evropën, dhe ata nuk e kanë për detyrë që...

Cka po duam nga Evropa, meshire apo drejtesi? Qe nga lufta e tutje, ne presim qe punet te na i kryejne nderkombetaret. Na çliruan, na...

Avdiu: Nga vetëdija e ulët e këtij vendi, janë shtyp vik.ti.mat e dhuUnës se!ks!ua.le!

Zana Avdiu: Perdhunimet nuk kane te bejne kurgjo me seksin por me dominimin. Edhe perdhunimet edhe dhuna ne pergjithesi ne te cilin kane monipol burrat...

Bojana Stefanovska: Shqiptarët kanë 3000 vite histori, kurse maqedonasit kanë vetëm 73 vite

Maqedonasja, Bojana Stefanovska deklaron se historia e Maqedonisë fillon 73 vite më përpara ku u krijua si shtet nga Tito, dhe ka vetëm 27...

Uji fle, hasmi s’fle

Shifet qartë se Kryeministrit Zoran Zaev nuk i pengon politika “integriste” e as”alternativa” Kryeministrit Zoran Zaev i pengon ajo shqiptare. Partia Demokratike Shqiptare dhe lideri i...

Fjolla: Spo du lule 1 ditë, kur marr therra 364 ditë

Fjolla Besimi Nuk pe du lulen tande sot, po du qe kur t’eci rruges tem’ mos me m’thane: ta hanksha ‘lulen’. Nuk po pe du urimin...

Zana Avdiu: Halil Kastrati duhet të kritikohet, të kontrollohet pse jo edhe të dënohet

Zana Avdiu Ata nuk jane te shenjte, ata jane njerez, sikurse te gjithe ne. Ata nuk dine asgje me shume se ne, dhe nuk kane...

Lojtari Blerim Reka, testim i nivelit të budallallëkut shqiptar!

Lebit Murtishi Kush mendon që Zaevi me “koalicionistët” shqipfolës nuk do kujdeseshin t’i krijojnë ,,lojëra dëfrimi” pjesës shqiptare që nuk gënjehet pas karremit të tyre,...

Pse nuk na duan më kosovarët?!

Ben Andoni Ka kaq kundërshti në gjërat që thuhen, kaq mosnjohje dhe më shumë përfolje, saqë çdo gjë që lidhet me Kosovën merret e shndërruar...

Tahiri: Gjasat janë të bie Qeveria, e jo të hiqet taksa

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri, duke folur rreth situatës politike në vend, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se taksa...

Lajmet e Fundit!

Modelja argjentinase ngrohë edhe më shumë situatën me këtë fotografi

Flasim për modelen nga Argjentina, Belen Rodriguez e cila njihet di si të rritë temperaturat me paraqitjet që bën në rrjete sociale E tillë është...

“Jetimët” e Marrëveshjes së Ohrit

Një numër i madh i shqiptarëve dhjetë vite pas konfliktit të vitit 2001 mbeti jashtë kornizave të asaj që quhet Marrëveshja e Ohrit. Janë...

Politikani gjerman: Shteti i Kosovës u planifikua në vitet 80-ta, dhe ky ishte qëllimi...

Politikani gjerman Vili Vimer thotë se Kosova si shtet është planifikuar nga fundi i viteve 80 dhe se dedikimi i saj i vetëm është...

Yllka Kuqi me plot stil në këtë ditë të bukur

Ajo njihet si njëra nga femrat me vokalin më të mirë. Është fjala për këngëtaren me prejardhje nga Gjakova Yllka Kuqin e cila është mjaft...

Magjistari i bën të papriturën vajzës në rrugë

Magjistari Ryan Tricks vuri re një trend ndërsa po qëndronte në rrugë. Kështu njerëzit i besonin gjërat personale, të cilat nuk do ia dorëzonin...

Më të shikuara!