Wednesday, August 21, 2019

Fjalimi emocional i Hashim Thaçit: Ndarja e Kosovës s’mund të ndodhë pa shkelur mbi...

Shkëmbimi i territoreve, kurrë nuk do ndodhë Pa shkelur mbi trupin tim, askush s’mund ta cenojë asnjë milimetër të territorit të Kosovës. Për ndarje të Kosovës...

Nesimi: Pse kandidati “konsensual” të zgjidhet në kongresin e LSDM-së?

Publicisti dhe analisti politik, Robert Nesimi vlerson se termi “President konsensual” është tërësisht fjalë e shpikur. “Për një president të tillë nuk mund të flitet...

Zaevi të shkojë prej shpije..!

Nijazi Muhamedi SE Zaevi është kryeministër kukull ka dhënë shenja shumë herë, po kjo e sotmja që e tha zëvendës hajduti në qeverinë e tij,...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës me mesazh të fortë, Ja çfarë thot për...

Demë Shehu Lepurushi Mickovski në një prononcim për Tv Alsat na paska quajtur frikacakë Grupin e Kumanoves,sepse dy bashkëluftëtarët tanë i janë përgjigjur burrërishtë proovvokimeve...

Pse Adem Demaçi ishte kundër “ Rambujesë “ ?

Shkruan: Fahri XHARRA Që njëzet vjet nuk kam mundur ta kuptoj se pse Adem Demaçi ishte kundër nënshkrimit të dokumenteve të Konferencës së Rambujes. Kam...

Politikani gjerman: Shteti i Kosovës u planifikua në vitet 80-ta, dhe ky ishte qëllimi...

Politikani gjerman Vili Vimer thotë se Kosova si shtet është planifikuar nga fundi i viteve 80 dhe se dedikimi i saj i vetëm është...

Godet Kim Mehmeti: Drejtuesit e BDI’së ishin e do mbeten pjesëtarë të ‘koalicionit’ të...

Shkrimtari ynë Kim Mehmeti ka komentuar vendimin e Kyetarit të Parlamentit që të mos votohet për heqjen e imunitetit të deputetit Trajko Veljanovski. Sipas...

Abazi: Mbulesa nuk është e jona, nuk jem arab duhet të hecim kah Amerika...

Naim Abazi ka thënë se ai dhe gruaja e tij po ashtu këngëtare, Mihrije Braha, kanë ndërtuar dy shtëpi për skamnorët me paratë e...

Naim Abazi: Halil Kastrati ndërton shtëpi me paratë e të tjerëve! (Video)

Këngëtari nga Kosova Naim Abazi në emisionin Mirage ka komentuar disa tema si liberalizimin e vizave si dhe mbjelljen e flokëve. Diferenca në moshë në...

Erleta Hoti thumbon përsëri hoxhallarët,u’a përmend një detaj të paraluftës!

Donacioni që dha një i moshuar nga Prishtina për ndërtimin e një xhamie në kryeqytetin kosovarë, nxiti reagimin edhe të Erleta Hoti vajzës së...

Lajmet e Fundit!

Xhaferi: Përse pikërisht tani paraburgim për deputetët, kanë patur tetë muaj për t’u arratisur

Nëse qëllimi i masës së paraburgimit është të pengohet mundësia që dikush të arratiset ose të ndikojë mbi dëshmitarë, përse kjo bëhet tetë muaj...

Albi Nako e mohoi lidhjen me Alba Hoxhën, por dyshja kapet ‘mat’ në plazh

Prej kohësh portalet janë pushtuar nga lajmet që koreografi i njohur Albi Nako dhe balerina Alba Hoxha janë në një lidhje dashurie, për shkak...

Vjedhje Në Fshatin Odër Të Tetovës

Pesëdhjetë e gjashtë vjeçari N.M. nga fshati Odër i Tetovës dje reth orës 9 ka raportuar vjedhje e cila është kryer në shtëpinë e...

Perime dhe pemë të freskëta apo të ngrira: Shkencëtarët kanë konstatuar cilat janë më...

Disa materie ushqyese, siç është vitamina C, konsiderohen termikisht “labile”, që do të thotë se përbërësit ushqyes mund të zhduken gjatë procesit të zierjes. Pemët...

Heqja e ‘Shqiponjës’: Ja si reagon biznesmeni Lazim Destani që financoi simbolin e pavarësisë

“Shqiponja” e vendosur tek Doganat, në sheshin me të njëjtin emër, ishte dhuratë e diasporës shqiptare për 100-vjetorin e pavarëisisë, konkretisht e biznesmenit të...

Më të shikuara!