Monday, August 19, 2019

Kim Mehmeti: Edi Ramës duhet me ligj t’i ndalohet të merret me politikë!

Nga Kim Mehmeti “Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si...

Almer Toska thotë se: ”Kosovarët nuk janë shqiptarë, janë turq të përzier me serb”...

Ai quhet Almer Toska, PD në zgjedhjet e fundit parlamentare e solli kandidat për deputet në zonën e tij të Roskovecit. Ish-kandidati për deputet i...

Grubi: Favoriti im për President është vetëm Ali Ahmeti

Sekretari Organizativ dhe deputeti i BDI-së, Artan Grubi, ka reaguar menjëherë ndaj thashethemeve në portale të caktuara opozitare për gjoja preferencat e tia për...

Hoxha Fatmir Latifi: Analistat tonë janë rob të dinarit,nuk e kan problem me e...

Hoxha nga Mitrovica, Fatmir Latifaj ka lëshuar një deklaratë interesante Ai duke e parë zhvillimin e madhe që po ka Turqia ka thënë që disa...

Arian Çani sulmon Ramën: Me të gjatin nuk ka zgjidhje me mjete politike

Arian Çani ka shpërthyer me anë të një statusi në faqen e emisionit ‘Zonë e Lirë’, lidhur me arrestimet e dhunshme të kryera nga...

Dasma që (s)u kthye në “mort”

Nga Anri Bala Nisi si festë e demokracisë, ku të ftuarit u thirrën sipas zakonit… në dasëm, ku dhëndri bridhte qytet për qytet, për të...

Valoni nga Kumanova kërkon nënshkrimet e gjithë shqiptarëve për largimin e Biljana Vankovskës nga...

Pas tragjedisë së rëndë në aksidentin rrugor në autostradën Shkup-Tetovë, Biljana Vankovska, profesoreshë në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” përhap gjuhë të urrejtjes bazuar...

Lamtuumirë Rametulla!

Urim SALIHU Kujtime që na mbysin të gjithëve .Në secilën minutë vjen nga një rrëfim i trishtë për ata që s’janë më.Që ikën pak para...

Fahri Balliu: Zoran Zaev, aq i thjeshtë ndërsa ka hyrë në histori

Nga Fahri Balliu E solli puna e kërkimeve politike për çështjen shqiptare që të ndodhem në një takim me zotin Zoran Zaev, Kryeministër i Republikës...

Ambasadori kosovar ngushëllon familjarët e viiktimave

Ambasada e Kosovës në Shkup, me ambasadorin Gjergj Dedaj gjithashtu ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe gjithë qytetarëve të Maqedonisë me rastin e aksidentit tragjik...

Lajmet e Fundit!

Nis epoka “amerikane” e Milanit, zgjidhet presidenti i ri i klubit

Fondi Elliott vijoi me punën në krye të Milanit. Në këshillin e administrimit në orën 16.30 do të zyrtarizohet emërimi i 72-vjeçarit Paolo Skaroni...

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey? Ky mund të jenë fundi i Trump

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar...

Kënga për mërgimtarët, një këngë plot ndjenjë dhe që prek në shpirtin e çdokujt...

Padyshim se ka aq shumë këngë që janë kënduar ndër vite e dekada kushtuar mërgimit, një plagë kjo, e cila po bëhet gjithnjë e...

Kjo është sasia e duhur e uthullës së mollës që duhet të pini çdo...

Konsumimi i uthulles së mollës ka shumë përfitimeve të ndryshme. Ajo mund të ndihmojë me problemet e stomakut, dhe dhimbjet e fytit; ajo gjithashtu...

Biznesmeni i dërgon mesazh gruas: Po të tradhtoj! Reagimi i saj është epik

Një çift që kishte shumë vite bashkë, duket se ishin mërzitur me njëri-tjetrin. Burri ishte biznesmen dhe vendos që të tradhtojë gruan me sekretaren...

Më të shikuara!