Monday, August 19, 2019

Gazetarja Lindita Çela: Në Vlorë nuk guxon të dalë askush pas orës 20:00

Në emisionin Open në Top Channel po diskutohet për të zhdukurit e Vlorës. Gazetarja e Top Story, Lindita Çela tregoi eksperiencën e saj dhe atë...

Pse vazhdojnë të ndodhin incidente midis Greqisë dhe Shqipërisë?

Nuri Dragoj* Vrasja e shtetasit grek, Kostandinos Kacifas, nga fshati Bularat i nënprefekturës së Gjirokastrës, i cili kreu një akt terrorist në territorin e Republikës...

E mjera Maqedoni, me “Instagram” rini!

Rudina Zeqiri Sa më shumë të rinjtë në Maqedoni përpiqen të jenë në koherencë me botën euro-atlantike kjo mbetet vetëm tentativë apo realizimi është vetëm...

“POST FESTUM” pas festave të Nëntorit nga Sopi

E bëmë shqiponjën, dikush dinte dikush jo, dikush e bëri më të madhe për shkak të duarve më të mëdha, dikush më të hollë,...

Sopi: Mos m’prek n’makiato…

Disa ditë me rradhë protestohet në Francë nga shkaku se karburantet janë shtrenjtu për 6 cent, po po vetëm 6 cent dhe protestuesit janë...

Gjurmë Shqiptare – Lufta e madhe në Shqiperi(VIDEO)

Si u ekzekutuan 70 mije shqiptarë gjatë luftës së parë botërore? Sa të tjerëve nuk u dihet fati? Përse nuk ka një bilanc të...

Kimete Berishës i shndërrohet urrejtja në dashuri për Ramushin

Analistja aktive në rrjetet sociale, Kimete Berisha ka shkruar një artikull rreth taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës për shtetin e Serbisë dhe...

Kimete Berisha: Mogherini si Carla del Ponte, punon 100% për interesat e Serbisë

Analistja Kimete Berisha përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” ka lavdëruar vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 100 për...

Përzieni çajat, e të kënaqemi”

“Përzieni çajat, e të kënaqemi” Të shfrytëzojm kohën e të kënaqemi, nga se kënaqësit tona zgjatin me ditë, kurse vujtjet dhe hidhërimet me dekada e...

Argatet kalemxhinj!

Bashkim Aliu Argate jane quajtur ata qe kane punuar me meditje ne arat e huaja, gjegjesisht jane huazuar nga pronaret e tokave qe t’i punojne...

Lajmet e Fundit!

De Biasi rikthehet në drejtim? Ekip në Seria A për të…

Emri i Gianni De Biasit qarkullon prej kohësh në ambientet e skuadrave italiane dhe pavarësisht zërave për të marrë drejtimin e Armenisë, ai duket...

Parandaloni Kancerin Duke Konsumuar Këtë Frut Veror

Pjepri, përveçse një frut i shijshëm, përmban një shumëllojshmëri të gjerë të përfitimeve shëndetësore, përfshirë lëkurën dhe sytë, parandalimin e kancerit, mushkëritë e shëndetshme...

Atentat me armë. Qëllohet ndaj një makine

Një atentat me armë ka ndodhur në fshatin Bruç të Matit, ku është qëlluar ndaj një makine. Burimet policorë thanë se është qëlluar me...

Vdiq në derën e urgjencës, flet babai i 21-vjeçares

Babai dhe gjyshi i 21 vjeçares Xhuljeta Gjeka kanë rrëfyer mes lotëve momentin kur vajza e tyre humbi jetën në hyrje të spitalit të...

Vijnë autobusët e parë elektrike në Tiranë

Kanë mbërritur dhe autobusët e parë elektrikë në Tiranë dhe tashmë “Tirana Green City nuk është më thjesht një slogan. Bashkia e Tiranës ka vendosur...

Më të shikuara!