Tuesday, February 19, 2019

Rrëfimi i fotoreporterit për betejën që çau kufirin shqiptaro-shqiptar

“Unë pata shansin që luftëtarët e UÇK t’i takoja qëkur vinin në Rinas dhe shikoje që ishin të rinj, të panjohur me luftën dhe...

Shqipëria në listën e shteteve më pak bujare. Ja ku renditet Kosova!

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Lajmet e Fundit!

Kolinda çmend Rusinë, ja çka bëri pasi fitoj Kroacia

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar – Kitarovic, ishte sot në Moskë për ta përcjell ndeshjen Kroaci – Danimarkë Kroacia fitojë me vështirësi kundër danezëve. U...

Incident me armë zjarri në Kërçovë, plagoset kandidati i pavarur për këshilltar Alit Abazi

  Sonte në ora 18:45 në Kërçovë ka ndodhur një aksident me armë zjarri me ç’rast kanë mbetur të plagosur tre persona, mes tyre edhe...

Lëvizja Besa pjesë e qeverisë së Maqedonisë

Ky vendim është arritur sonte, pas një mbledhje që Kryesia Qendrore e Lëvizjes Besa, si edhe Kuvendi Qendror, ku mori vendim që të bëhet...

Reshje të borës në Kodrën e Diellit, Gostivar, Mavrovë dhe shumë vende të Maqedonisë

Komunikacioni në vend po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të lagështa. Reshje të borës me intensitet të dobët ka në Kriva Pallankë, Kodrën e Diellit,...

Pas pushimeve në Meksikë dhe Miami, Marina me Getoarin në Tiranë

Pas pushimeve në Meksikë dhe Miami, Marina me Getoarin janë rikthyer në Tiranë ku kanë festuar dy ditë më parë edhe ditëlindjen e reperit....

Më të shikuara!