Sunday, April 21, 2019

Serbia përballë tapive të Sanxhakut të Nishit

Për të pasur lexuesi një ide për problemin e tapive të Sanxhakut të Nishit është e nevojshme të dihet deri ku shtriheshin shqiptarët në...

Rrëfimi i fotoreporterit për betejën që çau kufirin shqiptaro-shqiptar

“Unë pata shansin që luftëtarët e UÇK t’i takoja qëkur vinin në Rinas dhe shikoje që ishin të rinj, të panjohur me luftën dhe...

Shqipëria në listën e shteteve më pak bujare. Ja ku renditet Kosova!

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Lajmet e Fundit!

Lëvizja BESA gati për të hyrë në Qeveri!

Lëvizja BESA do të shqyrtojë edhe mundësinë e përfshirjes së saj në Qeveri, pas paralajmërimeve të kryeministrit Zoran Zaev se po shqyrton mundësinë e...

Të shtëna me armë nga banesa e shqiptarit. Ja çfarë ka ndodhur në Itali

Karabinierët po hetojnë rreth të shtënave misterioze që u shënuan të shtunën në mëngjes rreth orës 6.20 kundër një shtëpie në San Martino dei...

Çmenduria e rusëve nuk njeh kufij, shihni çfarë kanë bërë këtë herë!

Në imazhet dhe video-promovimet zyrtare vështirë se do t’i hasni. Femra nëpër rrugë, të rinj të dehur, ushtarë që parakalojnë, të gjithë mbërrijnë nga...

Policia franceze heq kaskën si shenjë paqeje për protestuesit, video bëhet virale

Ndërsa Franca po përballet me një rritje të protestave të dhunshme ku kanë mbetur qindra policë e demostrues të plagosur, një video që tregon...

Ja dhoma e luksit në Shutk ku ri Kamçevi edhe Gruevski do ta ketë...

Renovimi i burgut të Shkutës u bë në kohën e duhur. Kështu ‘banorët’ në paraburgim dhe në qelitë e kësaj pjesë të burgut, pjesa...

Më të shikuara!